Forum platformy nc+ :: forum HD

Wróć   Forum platformy nc+ :: forum HD > nc+ > Archiwum > Archiwum n > n sprzęt i n usługi

n sprzęt i n usługi Archiwum

Narzędzia wątku
Stary 2012-05-16, 10:25
Awatar pspot
pspot jest offline
Member
pspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond reputepspot has a reputation beyond repute
Domyślnie T-Mobile + Windows 7

Witam,

wczoraj bawiłem się podłączeniem turbodekodera do internetu za posrednictwem laptopa z windows 7 i internetu GSM z T-Mobile (modem USB). Niby miało być wszystko łatwo, a jednak nie było. Rekorder podłączyłem kablem do kompa, w ustawieniach sieci udostępniłem połączenie internetowe dla sieci domowej. Włączyłem internet w kompie. Na rekorderze wszedłem w ustawienia automatyczne sieci: Rekorder połączył się z komputerem, pojawiła się druga plansza że jest sprawdzane połączenie z internetem i.... i nic. Po paru minutach pojawił się komunikat:
BRAK INTERNETU
Sieć została skonfigurowana, ale nie udało się nawiązać połączenia z internetem.
Jeśli jest to wystarczające (np.sieć została skonfigurowana w celu uruchomienia usługi Multiroom Standard HD) wciśnij TAK, aby zachować ustawienia.
Jeśli dekoder powinien łączyć się z Internetem wciśnij NIE aby poprawić ustawienia.

Resetowałem, wsadzałem, wyjmowałem i dalej nic.

W końcu pomogło następujące postępowanie.

1. W kompie rozłączyłem połączenie z internetem, wyjąłem kabel sieciowy,
2. Wsadziłem kabel sieciowy,
3. Wszedłem w ustawienia sieci w rekorderze,
4. Włączyłem automatyczne konfigurowanie sieci,
5. Gdy rekorder rozpocząl testowanie połączenia z internetem, na kompie włączyłem internet (polecenie połącz dla programu obsługującego modem USB), - 6. No i wkońcu pojawiła się zielona plansza informująca o podłączeniu do internetu - nie wiem, DLACZEGO TAK tylko się łączy, a nie chce, gdy przed konfiguracją komp jest już połączony z internetem?

Niestety, gdy przerwałem połączenie z internetem z poziomu laptopa, całą powyższą procedurę musiałem przechodzić jeszce raz żeby internet działał w rekorderze - Pytanie- DLACZEGO TAK? (sprawdzałem w rekorderze, że po ponowym połączeniu z komupterem i prawidłowym skonfuigurowaniu internetu IP było takie samo). To samo gdy wyjąłem kabel sieciowy i potem go z powrotem włożyłem - internetu już nie było w boxe...

Jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie?

Narzędzia wątku

Zasady Postowania