Forum platformy nc+ :: forum HD

Wróć   Forum platformy nc+ :: forum HD > nc+ > Archiwum > Archiwum n > n sprzęt i n usługi

n sprzęt i n usługi Archiwum

Narzędzia wątku
Stary 2010-02-08, 22:38
ferkaluk jest offline
junior
ferkaluk is an unknown quantity at this point
Domyślnie Dekoder nie przechodzi do menu AKTYWACJA

Mam n-kę od początku jej istnienia, (biały dekoder), niestety dekoder się zepsuł i wymieniłem go w punkcie na nowy (biały)

po podłączeniu do zestawu antenowego dekoder pobiera w kółko listę kanałów, i nie wyświetla menu aktywacyjnego tylko menu: ustawienia anteny (poprzedni dekoder działał te parę lat i nie było problemu)

siła sygnału 90-100%
jakość sygnału 46-50%
BER 1.4E-2

i tak w kółko mogę pobierać listę kanałów a i tak dekoder jej nie pobiera.

Po próbie rozwiązania problemu (forum, podręcznik, n - linia) wymieniłem kabel antenowy, antenę i przetestowałem 3 różne konwertery, oczywiście dekoder był resetowany (menu,res,->) jak i przez wyłączenie prądu, odłączałem kabel anteny wyjmowałem kartę, restartowałem i tak 3 dni

zamówiłem fachowca by sprawdził czy aby na pewno mam wszystko dobrze ustawione i z serwisu przyjechał Pan, sprawdził, działa jest hot Bird, jest siła, jakość, Ber ok a dekoder ani drgnie.

wymieniłem w punkcie obsługi dekoder na nowy biały i dalej nic, dekoder nie pobiera listy kanałów

następnie wymieniłem w punkcie dekoder na nowy(biały) i jest to samo

oczywiście manewrowałem resetowałem osiągając parametry
siła sygnału 80-90%
jakość sygnału 66-74%
ale BER 6.4E-3 do 8.2E-3

więc za duży i pozostałem przy jakości 50% i BER 1.4E-2

Niestety nie wiem co zrobić dalej na infolini nie wiedzą jak mi pomóc, instalator też nie wie, punkt n-ki też.

Ma ktoś jakiś pomysł?
Stary 2010-02-08, 22:44
Maly745 jest offline
junior
Maly745 is an unknown quantity at this point
Domyślnie

Niech Ci u dealera podepną przeprowadzą aktywację i tylko w domu podłączysz i powinno być ok.
Stary 2010-02-08, 23:04
ferkaluk jest offline
junior
Domyślnie

tak też zrobiłem 2 - krotnie lecz po podłączeniu nboxa w domu od razu jakość pokazywał na 0%, i nie dało się ominąć ekranu aktywacyjnego

dopiero jak zrobiłem reset (menu, res, ->) jakość wracała na 40-60%
antena ustawiona na hotbird na 100%

podaję jeszcze parametry nboxa:
wersja sprzętu: ITI-5800S
oprogramowanie: MHP v2812_6_5
wersja aplikacji: 7.0.2.1_41037

sprzęt: ADB 178.176:69
Oprogr. 4.7ca 17
Nr ser.: BSKA3 .......
Stary 2010-02-09, 00:48
Awatar nOlsbit
nOlsbit jest offline
Senior
nOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond repute
Domyślnie

Witam.
Cytat:
napisał(a) ferkaluk Zobacz post
.
oczywiście manewrowałem resetowałem osiągając parametry
siła sygnału 80-90%
jakość sygnału 66-74%
ale BER 6.4E-3 do 8.2E-3

więc za duży i pozostałem przy jakości 50% i BER 1.4E-2
.
Przeczytaj FAQ związany z BER. W pytaniu [12] wartości BER są nawet bardzo podobne, więc ustaw zestaw antenowy na "BER 6.4E-3" (lub mniej), bo oznacza sygnał lepszej jakości.

Pozdrawiam.

nOlsbit
Stary 2010-02-09, 01:04
Awatar nOlsbit
nOlsbit jest offline
Senior
nOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond reputenOlsbit has a reputation beyond repute
Domyślnie

Witam.
Cytat:
.
w domu od razu jakość pokazywał na 0%, i nie dało się ominąć ekranu aktywacyjnego

dopiero jak zrobiłem reset
.
Jeśli w punkcie sprzedaży nbox aktywował się, a w domu pokazał "Jakość" 0%, to warto zając się zestawem antenowym. Zainstaluj inny konwerter i wyreguluj antenę (FAQ [12]).

Po resecie poprawa wyniku może może dotyczyć transpondera zapasowego, ale tam nie jest transmitowana lista kanałów.

Pozdrawiam.

nOlsbit
Stary 2010-02-09, 08:17
ferkaluk jest offline
junior
Domyślnie

dziękuję nOlsbit,
w n pomoc techniczna powiedzieli mi że Ber ma być do 2.0E ale nic nie wspomniele czy -2 czy -3,

w tym momencie ustawiłem tak
siła 100%
jakość: 66%
BER 5.4E-3

antena jest ustawiona na pewno dobrze,
warszawa, kąt nachylenie 29,8 stopnia
łapie hotbirda (specjalnie wezwałem instalatora by to potwierdził).
konwerter oddalony, przekręcony około 5 stopni ( w instrukcji 6 stopni ale podziałka nie dokładna więc nie wiem)

to już 4 konwerter
naprawdę poniosłem już spore koszta wymieniłem antenę, konwertery i kabel + koszt fachowca polecanego z punktu n

używałem takich konwerterów:
-stary ALPS (na nim miałem wcześniej nkę i było ok)
-Nowy TITANIUM 0,1 db (smart)
-nowy sharp BS1R9EL120A (również z punktu n)
-i konwerter instalatora - inverto który obecnie jest w antenie

ja nie bardzo wiem co robić, znów kupić nowy konwerter?

Ostatnio edytowane przez ferkaluk : 2010-02-09 - 08:24
Stary 2010-02-09, 09:57
Awatar netN
netN jest offline
Senior
Miasto: Warszawa
netN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond reputenetN has a reputation beyond repute
Domyślnie

Nie wiem w czym problem ale może sygnał jest zakłócany przez jakieś zewnętrzne źródło np. siec WiFi.Jakiej wielkości masz antenę? Przy antenie 80cm sygnał jakość musi być na ~100%.
Stary 2010-02-09, 10:17
ferkaluk jest offline
junior
Domyślnie

antene mam 80cm
Stary 2010-02-09, 10:23
Awatar nOlsbit
nOlsbit jest offline
Senior
Domyślnie

Witam.
Cytat:
.
w tym momencie ustawiłem tak
siła 100%
jakość: 66%
BER 5.4E-3
.
Dla tego dekodera (biały) na podstawie wyniku BER można ocenić , że sygnał antenowy jest dobrej jakości i normalnych warunkach dekoder powinien pobrać listę kanałów, a potem uruchomić odbiór programów (przyjmuję, że karta została aktywowana). Ponieważ był przeprowadzony reset lista kanałów mogła zostać wykasowana i nie ma pewności czy ten wynik dotyczy transpondera podstawowego (niewiele wiadomo na temat tego stanu dekodera). Podłącz nbox do instalacji antenowej, przy której dekoder pobierze listę kanałów, a potem podłącz do swojej anteny. Na Ekranie Aktywacyjnym zobaczysz parametry sygnału dla transpondera podstawowego (przy dobrym wyniku nbox uruchomi odbiór programów). Zwróć uwagę, że na wyświetlaczu będą wartości parametrów "Siła"."Jakość" z miernika sygnału. To pozwoli sprawdzić odbiór bez podłączenia telewizora, po przeniesieniu nbox blisko anteny i podłączeniu konwertera krótkim innym kablem koncentrycznym.

Nie można wykluczyć zakłóceń radiowych. Maszty antenowe telefonii komórkowej nie są instalowane w bezpośredniej bliskości mieszkań.

Pozdrawiam.

nOlsbit
Stary 2010-02-09, 12:47
ferkaluk jest offline
junior
Domyślnie

ok jade do punktu po raz 3

Narzędzia wątku

Zasady Postowania