Forum platformy nc+ :: forum HD

Wróć   Forum platformy nc+ :: forum HD > nc+ > Programy nc+ > Rozrywka

Rozrywka W tym wątku znajdziesz wszystko o kanałach rozrywkowych.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku
  #21  
Stary 2013-08-31, 23:11
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie DOMO+ na okres 16-22 września

W tym tygodniu DOMO+ szczególnie poleca odcinek specjalny z czwartego sezonu serii „Gardeners’ World: późne lato, wczesna jesień”, który będzie można obejrzeć w niedzielę 22 września o 22:05. Późnym latem wiosenne oblicze ogrodu należy już do przeszłości. Przebiśniegi, ciemierniki, szachownice zrobiły, co trzeba. Nadchodzi lato, a wraz z nim ogród zasypia, aby obudzić się wczesną jesienią. Co zrobić, by nadać mu nowego blasku wczesną jesienią? W specjalnym odcinku „Gardeners’ World” prowadzący odpowiedzą na to oraz wiele innych pytań.

Gardeners’ World: Późne lato, wczesna jesień
(Gardeners’ World)
seria poradnikowa, 60’
prod. W. Brytania, 2011, (BBC Birmingham)

Późnym latem wiosenne oblicze ogrodu należy już do przeszłości. Przebiśniegi, ciemierniki, szachownice zrobiły, co trzeba. Nadchodzi lato, a wraz z nim ogród zasypia, aby obudzić się wczesną jesienią. Co zrobić, by nadać mu nowego blasku wczesną jesienią? W specjalnym odcinku „Gardeners’ World” prowadzący odpowiedzą na to oraz wiele innych pytań.

Program pełen nowych porad i inspiracji zarówno dla ogrodników-nowicjuszy, jak i doświadczonych miłośników zieleni. Ogród, ogródek czy kuchenny parapet – każde miejsce jest dobre, aby posadzić kwiatki, zioła i wszelkie inne rośliny. To nic trudnego, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić!

Każdy ogród może pięknie wyglądać i być miejscem odpoczynku i zabawy dla całej rodziny. Niektórzy zniechęcają się myśląc, że nie mają doświadczenia, lub że ich budżet jest zbyt mały, by wprowadzić zmiany w swoim ogrodzie. Wszystko to przestaje mieć znaczenie, gdy z pomocą przychodzi ekipa ogrodników z programu „Gardeners’ World”.

W odcinku dotyczącym późnego lata i wczesnej jesieni widzowie zobaczą jak Monty Don wraz z Johnem, Carol i Rachel przygotowują ogrody do ich jesiennego życia. Odwiedzą m.in. Glebe Cottage i Waltham Place oraz Cothay Manor.

Prowadzący pokazują, jak z łatwością przeobrazić zarośnięte chwastami pole w ogrodowy raj.
W programie nie brakuje informacji o uprawie kwiatów i warzyw oraz praktycznych wskazówek, które pomogą początkującym ogrodnikom odnaleźć się między grządkami. Specjaliści zdradzają, od czego należy zacząć prace i na co zwrócić szczególną uwagę. Gospodarze programu zachęcają również do uprawy własnych warzyw i owoców. Eksperci dzielą się mnóstwem porad, które pomogą zaoszczędzić parę groszy i przede wszystkim są przyjazne środowisku.

„Gardeners’ World” jest jednym z pierwszych i jednocześnie najbardziej popularnych programów ogrodniczych wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze odcinki powstały w 1968 roku, przez kolejne lata kręcono kolejne części, na których wychowały się całe pokolenia ogrodników. W połowie lat 90. każdy odcinek oglądało blisko 5 milionów widzów.

PREMIERA: DOMO+, niedziela 22 września 2013, 22:05
Odpowiedź z Cytatem
  #22  
Stary 2013-09-06, 17:22
Paweł_nc+ jest offline
nc+ przedstawiciel
Rejestracja: 06 2012
Paweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond reputePaweł_nc+ has a reputation beyond repute
Domyślnie

Premiera "Gardeners’ World: Późne lato, wczesna jesień" coraz bliżej Tak samo, jak koniec lata. A według Was kiedy ogród wygląda najpiękniej? Wiosną, latem czy może właśnie złotą jesienią?
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!
Odpowiedź z Cytatem
  #23  
Stary 2013-09-11, 21:38
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie DOMO+ na okres od 23-29 września

W tym tygodniu DOMO+ poleca nowe odcinki swoich hitów jesiennych stacji.

W niedzielę, 29 września o 18:30 widzowie kolejną odsłonę odświeżonej wersji programu „Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”. Program to kontynuacja prowadzonej przez dziennikarkę Ewę Mierzejewską popularnej serii o wystroju wnętrz. Prowadząca odwiedza najciekawsze polskie domy, mieszkania, apartamenty. Pokazuje ich zalety, nietuzinkowe rozwiązania oraz przedstawia inspirujące pomysły.

Tego samego dnia o 17:30 stacja pokaże magazyn informacyjny „EXPRESS DOMOWY”. To autorski magazyn informacyjny DOMO+. Dzięki niemu widzowie otrzymają świeże informacje ze świata designu, architektury, wystroju wnętrz, rynku nieruchomości i ekologii. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki użytkowej!

Również 29 września o 16 widzowie obejrzą 5 odcinek nowego programu autorskiego DOMO+ „Home staging – mieszkania do sprzedania”, którego pilotażowy odcinek widzowie stacji mieli już okazje w tym roku. Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć sześć różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.
Odpowiedź z Cytatem
  #24  
Stary 2013-09-11, 21:41
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
DomyślnieWnętrze Ewy Mierzejewskiej
seria poradnikowa, 4 x 25’
prod. Polska, 2013
(Augustus dla CANAL+ Cyfrowy S.A.)

Program to kontynuacja prowadzonej przez dziennikarkę Ewę Mierzejewską popularnej serii o wystroju wnętrz. Prowadząca odwiedza najciekawsze polskie domy, mieszkania, apartamenty. Pokazuje ich zalety, nietuzinkowe rozwiązania oraz przedstawia inspirujące pomysły.

Ewa Mierzejewska rozmawia z twórcami wnętrz, czyli architektami i właścicielami. Jak udało im się stworzyć tak ciekawą przestrzeń? Jak dobrze połączyć elementy tradycyjne z nowoczesnymi? Czy realizacja spełniła oczekiwania użytkowników? Co warto wiedzieć, zanim zastosujemy u siebie pomysły z prezentowanego wnętrza? W każdym odcinku widzowie zobaczą dwa domy w podobnym stylu i przekonają się, jak na różne sposoby osiągnąć zbliżony efekt. Choć większość wnętrz reprezentuje wyższy standard, program będzie źródłem inspiracji dla wszystkich widzów, niezależnie od tego, jakim dysponują budżetem i metrażem. Twórcy programu pokażą pomysły na dekoracje, które urozmaicą wystrój całego domu, przyciągną uwagę i określą charakter wnętrza, wszak najcenniejszym skarbem domu jest jego niepowtarzalny klimat. Jako podsumowanie każdego odcinka pokazane zostaną konkretne przedmioty potrzebne do urządzenia wnętrza w określonym stylu.

PRAPREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 11:50
PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 16:30
Odpowiedź z Cytatem
  #25  
Stary 2013-09-11, 21:45
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie

EXPRESS DOMOWY
magazyn informacyjny
prod. Polska, 2013
(DOMO+)


„EXPRESS DOMOWY” to autorski magazyn informacyjny DOMO+. Dzięki niemu widzowie otrzymają świeże informacje ze świata designu, architektury, wystroju wnętrz, rynku nieruchomości i ekologii. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki użytkowej!

W magazynie będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in informacje z branży dizajnerskiej, interesujące reportaże, recenzje oraz pakiet wiadomości o tym, co warto czytać, oglądać i gdzie warto być. Reporterzy DOMO+ odwiedzają wszystkie największe krajowe imprezy m.in. Gdynia Design Days, Łódź Design Festival, Świadome wnętrze czy Arena Design, które są związane z tematyką poruszaną na antenie kanału DOMO+.

PRAPREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 11:10
PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 17:30

Ostatnio edytowane przez Paweł_nc+ : 2015-06-01 - 08:58
Odpowiedź z Cytatem
  #26  
Stary 2013-09-11, 21:48
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie

Home staging –mieszkania do sprzedania
program poradnikowy, 6 x 25’
prod. Polska, 2013
(FORWARD GROUP Ewelina Binkowska dla CANAL+ Cyfrowy S.A.)


Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć sześć różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

Maria odwiedzi m.in. 37-letniego mężczyznę, któremu, rodzice mieszkający zagranicą, zlecili przygotowanie mieszkania na wynajem w systemie hotelowym. Prowadząca pomoże także młodej dyrektor z dużej korporacji, która nie może się zdecydować na sprzedaż zdewastowanego przez lokatorów mieszkania. Zniweluje wady wnętrza i podkreśli największe atuty, a cały projekt przeprowadzi szybko, tanio i skutecznie. Jej działania zmierzają do podniesienia atrakcyjności wystawionej na sprzedaż nieruchomości - przede wszystkim jej wnętrz, które powinny być zapraszające, harmonijne i estetyczne.

„Home staging - mieszkania do sprzedania” to pierwszy w Polsce program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu, która w USA znana jest już od lat 70. XX wieku. Home staging to angielski termin oznaczający profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home staging różni się od tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz tym, że jest tani, szybki i ukierunkowany na sprzedaż lub wynajem. Nieruchomość należy zaprezentować potencjalnym nabywcom tak, aby zostali oczarowani i zainteresowani nieruchomością już na samym początku jej oglądania.

PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 1 września 2012, 16:00

Ostatnio edytowane przez Paweł_nc+ : 2015-06-01 - 08:58
Odpowiedź z Cytatem
  #27  
Stary 2013-09-12, 18:48
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie DOMO+ na okres 30.09 - 06.10

W tym tygodniu DOMO+ poleca film dokumentalny „Narrogin” (1 października). Opowiada on o procesie projektowania wieży widokowej Banksia, której budowę zaproponowali architekt Jakub Szczęsny i kuratorka Kaja Pawełek. W ramach projektu "SPACED Art Out of Place", organizowanego przez IASKA, Polacy spędzili w ubiegłym roku w Australii dwa miesiące, tworząc koncepcję architektoniczną dla miasta Narrogin.

Dzień wcześniej, 30 września stacja wyemituje pierwszy odcinek znanej widzom stacji serii „Ogarnij od frontu”. Ekipa programu przychodzi w sukurs bałaganiarzom, by uchronić ich podwórka przed katastrofą, a ich samych przed plotkami i bojkotem towarzyskim.
Odpowiedź z Cytatem
  #28  
Stary 2013-09-12, 18:49
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie

Narrogin
(Narrogin)
film dokumentalny,
30’
prod. Polska, 2012

Dokument opowiada o procesie projektowania wieży widokowej Banksia, której budowę zaproponowali architekt Jakub Szczęsny i kuratorka Kaja Pawełek. W ramach projektu "SPACED Art Out of Place", organizowanego przez IASKA, Polacy spędzili w ubiegłym roku w Australii dwa miesiące, tworząc koncepcję architektoniczną dla miasta Narrogin.

IASKA to organizacja NGO powstała w 1998 roku z inicjatywy farmerów i artystów w Australii. W 2010 roku zainicjowała projekt "SPACED. Art Out of Place", do którego zostali zaproszeni polski architekt i artysta Jakub Szczęsny oraz kuratorka sztuki i architektury współczesnej Kaja Pawełek. W ramach rewitalizacji historycznej stacji kolejowej w centrum miasta Narrogin Polacy zaproponowali budowę 18-metrowej stalowej wieży widokowej z fasadą poruszaną za pomocą sensorów ruchu. W ten sposób budowla mogłaby wchodzić w reakcję ze zwiedzającymi, być jak żywy organizm.

Narrogin wydaje się pod każdym względem odległe od polskich realiów, jednak w wielu wymiarach, niczym w soczewce, skupia problemy zglobalizowanego świata, wspólne już niemal pod każdą szerokością geograficzną. Wizualizacja wieży powstała w oparciu o pogłębione badanie lokalne: Szczęsny i Pawełek rozmawiali z mieszkańcami o historii regionu i ich oczekiwaniach co do nowej budowli. Odkrywali specyfikę Narrogin, jego rzeczywistość mającą znamiona postkolonialne, ujawniające szereg lokalnych problemów, jak konflikty pomiędzy aborygeńskimi klanami czy częste samobójstwa wśród młodych mężczyzn. Poprzez swój nietypowy projekt chcieli pokazać, że architektura i sztuka mogą pomóc w odzyskiwaniu i wzmacnianiu tożsamości miejsca.

Jakub Szczęsny - architekt; Grupa Projektowa Centrala. Studiował w szkole Paris La Defense i na Wydziale Architektury w Barcelonie. W latach dziewięćdziesiątych był ilustratorem i dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej. Pracuje głównie nad eksperymentalnymi domami dla odważnych klientów oraz ingerencjami w przestrzeniach publicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Kocha Pałac Kultury za to, że wygląda jak scenografia Gotham City z Batmana.

Kaja Pawełek - kuratorka sztuki i architektury współczesnej zajmuje się aktywnie sztuką publiczną. Realizowała między innymi projekt "Dotleniacz" autorstwa Joanny Rajkowskiej (z ramienia CSW Zamek Ujazdowski) oraz wiele innych działań w przestrzeni publicznej.

EMISJA: DOMO+, wtorek, 1 października 2013, 08:20
Odpowiedź z Cytatem
  #29  
Stary 2013-09-12, 18:50
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie

Ogarnij od frontu
(Fix This Yard)
magazyn poradnikowy,
9 x 26’
prod. USA, 2010

Zaniedbany ogród, bałagan przed wejściem do domu, sterty przedmiotów składowane przed drzwiami garażowymi, walący się płot i wysypujące się z pojemników śmieci mogą nie przeszkadzać właścicielowi posesji, który jest bałaganiarzem. Jednak z pewnością sąsiedzi nie są zadowoleni, że mieszkają obok śmietniska. Taki stan rzeczy nie zjednuje też przyjaciół, którzy wpadają z wizytą. Ekipa programu "Ogarnij od frontu" przychodzi w sukurs bałaganiarzom, by uchronić ich podwórka przed katastrofą, a ich samych przed plotkami i bojkotem towarzyskim.

Wbrew pozorom taki obraz nie jest rzadkością. Bałagan postępuje powoli. Z miesiąca na miesiąc właściciele gromadzą rzeczy, z którymi na ogół mają zamiar "coś zrobić". Z upływem czasu teren przed domem, zamiast być jego wizytówką, zaczyna straszyć. Specjaliści z programu najpierw ustalają przyczynę bałaganu. By zachęcić domowników do uporządkowania przestrzeni, ekipa przygotowuje trójwymiarową wizualizację, która pokazuje, jak może wyglądać dom po wprowadzeniu proponowanych zmian. Następnie wszyscy wspólnie zabierają się do pracy, nie zważając na pogodę i zmęczenie. Ku zaskoczeniu i radości sąsiadów i przyjaciół efekt końcowy jest rewelacyjny i w końcu ogród może stać się nie tylko miejscem odpoczynku i towarzyskich spotkań, ale także wizytówką domu.

EMISJA: DOMO+, od poniedziałku, 30 września 2013, 16:20
Odpowiedź z Cytatem
  #30  
Stary 2013-09-19, 22:51
Jurek_nc+
Guest
Postów: n/a
Domyślnie Ramówka DOMO+ na okres 7-13 października

Ramówka DOMO+ na okres 7-13 października

W tym tygodniu, od piątku 11 października swoją premierę będzie miała brytyjska seria „Lata 50 – brytyjska rewolucja domowa”. W 1952 roku na brytyjskim tronie zasiadła młoda królowa Elżbieta II. Ale lata 50. na Wyspach to nie tylko zmiany historyczne, ale także technologiczne i społeczne. Jak ten rozwój wpłynął na przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe? Jakie wynalazki odmieniły brytyjskie społeczeństwo?
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
EmotikonkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
Kod HTML jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


Powered by vBulletin. Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
X ZAMKNIJ

Serwis ncplus.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych (zapamiętywane są niektóre akcje użytkowników, jak np. zamknięcie okienka promocji wewnętrznej) - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. WIĘCEJ>