Forum platformy nc+ :: forum HD

Wróć   Forum platformy nc+ :: forum HD > nc+ > Archiwum > Archiwum n > n sprzęt i n usługi

n sprzęt i n usługi Archiwum

Narzędzia wątku
Stary 2013-01-08, 08:54
tomo75i8 jest offline
Senior
tomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) Tomassek Zobacz post
Aktywowałem usługę WIMP, jednak mam problem z odtwarzaniem strumienia z muzyką. Mogę bez problemu zalogować się do serwisu, przeglądać zasoby - okładki płyt, listy utworów, itd. Jednak, gdy wybiorę konkretny utwór i chcę go odtworzyć (niebieski przycisk) to jest wyświetlane okno, w którym jest wyświetlana okładka płyty, ale suwak na belce utworu stoi w pozycji 00:00. Co więcej cały suwak jest nieaktywny i wartości zarówno na obu końcach suwaka to 00:00. Naciskanie dowolnych przycisków nie pomaga. Dzwoniłem do pomocy technicznej, ale nie udało się rozwiązać problemu.

Moja konfiguracja sieciowa jest następująca. Turbodekoder HD jest połączony przewodem z routerem TP-Link WR543G pracującym w trybie AP Client, tak jak opisano to w tym przewodniku - wersja B:
http://nhdtv.pl/forum/files/faq_imag...netu_Wi-Fi.pdf
Za pośrednictwem routera TP-Link łączę się bezprzewodowo z głównym routerem bezprzewodowym zintegrowanym z modemem ADSL. Niestety nie mam możliwości łatwego przetestowania czy bezpośrednie podłączenie przewodem Turbodekodera do mojego głównego routera z modemem ADSL rozwiązuje problem, ponieważ oba urządzenia są podłączone w odległych pomieszczeniach.

Gdy loguję się do WIMP-a z PC na moje konto, to wszystko działa poprawnie, również wtedy, gdy PC podłączę przewodem do routera TP-Link, w analogiczny sposób do tego, w jaki jest podłączony Turbodekoder. Na Turbodekoderze wszystkie inne usługi internetowe n działają bez zarzutu, np. nVODnet, YouTube.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów napotkał podobny problem? Czy przyczyną może być to, że Turbodekoder jest podłączony do sieci WiFi za pośrednictwem routera w trybie AP Client (inna podsieć). Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na temat wymagań sieciowych usługi WIMP dostępnej na platformie n. Być może trzeba przekierować jakieś porty? Jak wyżej wspomniałem, na zwykłym PC podłączonym do TP-Link usługa działa bez problemu, ale jest to inna aplikacja.

Będę wdzięczny za pomoc.
spróbuj zmienić na takie ustawienia (nie mogę wkleić linka) więc cytuję odpowiedź Moniki_n. U mnie pomogło i śmiga tak jak na PC.

"wejdź w menu: SETUP - DIAGNOSTYKA - SIEĆ i sprawdź jakie masz ustawienia DNS, jeżeli się różnią od tych podanych poniżej, to spisz adres IP i maskę podsieci, następnie wejdź do menu tam gdzie można ręcznie skonfigurować Internent i pierwsze dane skopiuj według tych które obecnie posiadasz, a tam gdzie są adresy DNS wpisz takie numery:

DNS1: 194.204.159.001
DNS2: 194.204.152.034
"
Daj znać czy pomogło.
Stary 2013-01-08, 11:41
dexu jest offline
Senior
dexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond reputedexu has a reputation beyond repute
Domyślnie

Każdy działający dns powinien działać, ja mam zupełnie inne dnsy i działa.

Te podane przez Monike są tepsowe.

U dostawcy np z sieci Bydman czy innej akademickiej będą te tepsowe działały wolno lub wcale.
Stary 2013-01-08, 12:15
tomo75i8 jest offline
Senior
tomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond reputetomo75i8 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Zgadza się, u mnie na innych nie działało. na tych podanych przez Monikę_n "poszło jak burza"
Stary 2013-01-08, 20:51
Tomassek jest offline
junior
Tomassek is an unknown quantity at this point
Smile

Cytat:
napisał(a) tomo75i8 Zobacz post
spróbuj zmienić na takie ustawienia (nie mogę wkleić linka) więc cytuję odpowiedź Moniki_n. U mnie pomogło i śmiga tak jak na PC.

"wejdź w menu: SETUP - DIAGNOSTYKA - SIEĆ i sprawdź jakie masz ustawienia DNS, jeżeli się różnią od tych podanych poniżej, to spisz adres IP i maskę podsieci, następnie wejdź do menu tam gdzie można ręcznie skonfigurować Internent i pierwsze dane skopiuj według tych które obecnie posiadasz, a tam gdzie są adresy DNS wpisz takie numery:

DNS1: 194.204.159.001
DNS2: 194.204.152.034
"
Daj znać czy pomogło.
Tak zrobiłem i wszystko zaczęło działać! Wielkie dzięki za pomoc, bo straciłem już dwa długie wieczory na poszukiwaniu źródła problemu.
Stary 2013-01-08, 23:20
tomo75i8 jest offline
Senior
Domyślnie

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Stary 2013-01-10, 16:29
Awatar redemers
redemers jest offline
junior
Miasto: Gądki k/poznania
redemers is an unknown quantity at this point
Domyślnie

A czy te 30 dni są na test i mogę potem zrezygnować ?
Stary 2013-01-10, 19:27
Awatar WoofeR
WoofeR jest offline
Senior
Miasto: Warszawa
WoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond repute
Domyślnie

Możesz zrezygnować.
Stary 2013-01-10, 20:14
Awatar wwwpaw
wwwpaw jest offline
Senior
wwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond reputewwwpaw has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) WoofeR Zobacz post
Możesz zrezygnować.
w jaki sposób mogę zrezygnować?
Stary 2013-01-10, 23:05
Awatar WoofeR
WoofeR jest offline
Senior
Miasto: Warszawa
WoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond reputeWoofeR has a reputation beyond repute
Domyślnie

Standardowo, wysyłając maila lub dzwoniąc na BOK. Być może takie zlecenie przyjmują też nasi moderatorzy jednak nie jestem tego pewien.
Stary 2013-01-11, 07:54
Dawid_nc+ jest offline
nc+ przedstawiciel
Dawid_nc+ ma wyłączona reputację
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) WoofeR Zobacz post
Standardowo, wysyłając maila lub dzwoniąc na BOK. Być może takie zlecenie przyjmują też nasi moderatorzy jednak nie jestem tego pewien.
Zrezygnować z usługi można wysyłając maila na adres nkontakt@n.pl
Moderatorzy nie wykonują tego typu modyfikacji.
Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

Narzędzia wątku

Zasady Postowania