Forum platformy nc+ :: forum HD

Forum platformy nc+ :: forum HD (https://forum.ncplus.pl/forum/index.php)
-   n sprzęt i n usługi (https://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=314)
-   -   PVR vs. DVD recorder (https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=93)

Neon 2006-11-08 11:35

PVR vs. DVD recorder

PVR vs. DVD recorder

- Czy to prawda, że Nbox blokuje urządzenia Euro :/ ?
- Będzie można nagrywać sobie programy z Nbox'a na nagrywarkach DVD ? :] albo obraz nagrany na PVR puszczać i nagrać na nagrywarce DVD ?

Neon 2006-11-08 11:38

Do usunięcia!

Do usunięcia!

mareczek82 2006-11-08 13:39

nrecorder nie blokuje euro tylko wysyła obraz albo hdmi/component albo euro. jak ustawisz na wyjście euro to spokojnie nagrasz sobie dowolny program czy to na zywo, czy z pvr czy z vod. tyle że bedzie to jedynie sd

GDA 2006-11-08 13:43

Re: Pytania Nbox kontra DVD recorder

Cytat:

napisał(a) Neon
- Będzie można nagrywać sobie programy z Nbox'a na nagrywarkach DVD ? :] albo obraz nagrany na PVR puszczać i nagrać na DVD ?

Wystarczyło spojrzeć w temat wyżej:

Cytat:

napisał(a) Ania
Czy pvr omija reklamy?
Można je przewinąć tylko podczas odtwarzania materiału, który się nagrało. Podczas programu nadawanego na żywo nie ma możliwości przewinięcia go do przodu.

Czy istnieje możliwość skopiowania z dysku nagranych filmów?

Materiały zapisane na dysk są zabezpieczone przed przegrywaniem.

Neon 2006-11-10 11:20

Odpowiadam

1) GDA z choinki się urwałeś - a przeczytaj wpierw może dokładnie jakie jest moje zapytanie a potem dokonaj wpisu zanim mi coś wytykniesz. ;]

Jedynie chyba lukasz - z telewizji nowej generacji - zrozumiał o co biega i sprecyzował:

Doprecyzujmy: nie można kopiować nagrań na zasadzie eksportu danych z dysku.
Można natomiast podłączyć do nbox DVD i dokonać nagrania w czasie rzeczywistym.

Dziękuje jemu za pozytywną dla mnie odpowiedz :D

2) Domyślam się oczywiście, że nie HD! :( ale dzięki za informacje ;]

buber 2006-11-10 19:50

HD po Euro??
Stary, jeśli wymyślisz takie coś to daj znać chętnie zajmę się sprzedażą. bo na tym można by miliardy zarobić ;)

A tak poważnie nikomu nie jest "na rękę" to, żebyśmy mogli nagrywać a następnie rozpowszechniać w Internecie nagrania audycji telewizyjnych, bo ... nie wiem, czy takie sformułowanie jak "prawa autorskie" kiedyś słyszałeś, ;)

Co do możliwości nagrywania strumienia cyfrowego, to na dzień dzisiejszy nie będzie takiej możliwości i będzie to możliwe, jeśli złamane zostanie zabezpieczenie HDCP w co raczej wątpię, ale myślę, że ...

MechtaLOwiec 2006-11-11 13:09

Prawa Autorskie

Trzeba szanować prawa autorskie, ale ja np. jestem tzw. kolekcjonerem filmów miłośnikiem polskiej kinomatografi lecz nie tylko. Nagrywam filmy i nie było jeszcze czegoś takiego abym komus dał do obejrzenia filmu nie mówiąc o wrzucaniu w internet. Funkcja zgrywania z dysku byłaby super nie zawsze jest czas na siedzenie i czekania na film. wiem, że bedzie odpowiedź kup sobie nagrywarkę z dyskiem. Nie są dobre takie nagrywarki widziałem u znajomka za 3 tysiace kupił i jest załamany jakością nagrywania na dysk.

buber 2006-11-11 13:18

Faktem jest, że możliwość przegrywania strumienia z N boxa byłaby super i nawet można by zrobić do tego aplikacje na PC, która zezwalałaby na pobieranie tylko treści z PVR'a, ale niestety nie sądzę, żeby było to możliwe i opłacalne dla N. Bo można sobie wyobrazić, na dzień dzisiejszy, że przy rozmowie z dostawcami kanałów N może im ZAGWARANTOWAĆ, że ich program nie zostanie skopiowany do jakichkolwiek celów. Jestem pewny, że jest to poważna karta przetargowa, którą ma niewielu.
Powiem tylko tak - pożyjemy zobaczymy - ja czeka na prezentację w piątek i mam nadzieje, że dowiemy się na co możemy liczyć oraz na co na pewno nie możemy liczyć :D

borys666 2006-11-11 14:43

Re: Prawa Autorskie

Cytat:

napisał(a) MechtaLOwiec
Trzeba szanować prawa autorskie, ale ja np. jestem tzw. kolekcjonerem filmów miłośnikiem polskiej kinomatografi lecz nie tylko. Nagrywam filmy i nie było jeszcze czegoś takiego abym komus dał do obejrzenia filmu nie mówiąc o wrzucaniu w internet. Funkcja zgrywania z dysku byłaby super nie zawsze jest czas na siedzenie i czekania na film. wiem, że bedzie odpowiedź kup sobie nagrywarkę z dyskiem. Nie są dobre takie nagrywarki widziałem u znajomka za 3 tysiace kupił i jest załamany jakością nagrywania na dysk.

no wlasnie tu PVR w postaci Nboxa z dyskiem ma to wszystko zakasowac, bo bedzie nagrywal to co cyfrowo przychodzi z satelity, a wiec w takiej samej jakosci w jakiej mozna obejrzec na zywo. a tak nagrywarka DVD z dyskiem to jest podlaczona przez EURO, wiec zamienia sie cyfre na analog a potem spowrotem analog na cyfre i dodatkowo DVD jeszcze raz to kompresuje.

murilegus 2006-12-16 21:13

prościej:) nbox recorder to taki nowszej generacji magnetowid - tyle że w oełni cyfrowy:)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.