Forum platformy nc+ :: forum HD

Forum platformy nc+ :: forum HD (https://forum.ncplus.pl/forum/index.php)
-   n sprzęt i n usługi (https://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=314)
-   -   TVN HD? - obraz... (https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=7305)

anseti 2008-03-20 00:34

TVN HD? - obraz...

Mam takie pytanie bo juz mnie to irytuje...

Otóz mamy kanał TVN HD i czy nie moze byc ten kanal full ekran HD? Pytam bo gdy leci film,reklamy obraz jest jak skrzynka zwężony po bokach...znowu gdy leci serial albo program jakis to obraz jest rozciągnięty i jest okey.
Czy nie mozna wrescie zrobic tak aby zawsze było rozciagniete jak w MGM czy Discovery HD?

Pytam bo dla technikow...to pewnie bułka z masłem, ale dla kogoś kto ma LCD to wkurza...

ps. to pytanie dodatkowe: czy hbo tez będą kiedyś w bliższej niz dalszej przyszlosci HD???

spn 2008-03-20 00:53

Cytat:

napisał(a) anseti (Post 113929)
Mam takie pytanie bo juz mnie to irytuje...

Otóz mamy kanał TVN HD i czy nie moze byc ten kanal full ekran HD? Pytam bo gdy leci film,reklamy obraz jest jak skrzynka zwężony po bokach...znowu gdy leci serial albo program jakis to obraz jest rozciągnięty i jest okey.
Czy nie mozna wrescie zrobic tak aby zawsze było rozciagniete jak w MGM czy Discovery HD?

Pytam bo dla technikow...to pewnie bułka z masłem, ale dla kogoś kto ma LCD to wkurza...

ps. to pytanie dodatkowe: czy hbo tez będą kiedyś w bliższej niz dalszej przyszlosci HD???

No tak i kolejne pytanie z gatunku oczywistych oczywistości ;) A używanie wyszukiwarki na forum naprawdę nie boli ;)

Na chwilę obecną nie ma możliwości, aby program na TVN HD wyglądał tak jak na Discovery HD lub MGM. Powód jest prosty i był omawiany setki razy na forum. Obecnie tylko część pozycji głównego kanału TVN jest emitowana w czystym HD lub upscalowana do 16/9 dlatego przeważająca część programu jest pokazywana jak to określiłeś w skrzynce ;) Nie ma potrzeby oglądania TVN HD non stop chyba że ktoś lubi oglądać na tv panoramicznym obraz w 4/3. Zwykle jest tak, że jeśli na zwykłym TVN (kanał 3) coś jest nadawane z pasami u góry i dołu ekranu to na 99% na TVN HD jest wtedy nadawane albo w 16/9 albo w czystym HD. Oto lista programów nadawanych w 16/9 na TVN HD (możliwe że nie o wszystkim pamiętam lub się rozpędziłem, ale jest już tego troche :))
  • Dzień Dobry TVN
  • Pascal Po Prostu Gotuj (nie pamiętam dokładnie czy leciało w 16/9)
  • Kawa na ławę
  • Sędzia Anna Maria Wesołowska
  • Sąd Rodzinny
  • Detektywi
  • Rozmowy w Toku
  • W11
  • Na Wspólnej
  • Szymon Majewski Show
  • Kuba Wojewódzki
  • Superwizjer
  • 39,5 (HD DD 5,1)
  • You can dance (DD 5,1)
  • Kryminalni (HD DD 2,0)
  • Taniec z gwiazdami (DD 5,1)
  • Teraz albo nigdy (nowy serial TVN realizowany w HD, emisja w niedziele od 30 marca)

anseti 2008-03-20 16:20

dziekuje, jakos szukałem ale sie nie doszukałem. Nie mniej mi tam reklamy zwisają...ale filmy to rzecz nie do przebolenia :]

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:26.