Forum platformy nc+ :: forum HD

Forum platformy nc+ :: forum HD (https://forum.ncplus.pl/forum/index.php)
-   Multiroom Standard HD (https://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=197)
-   -   Router WR740N a multiroom (https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=66837)

jcoen 2014-01-23 20:28

Router WR740N a multiroom
 
Witam wszystkich!

Przymierzam się do zakupu Nc+ z pakietem multiroom: 1 dekoder podstawowy + 2 dekodery uzupełniające. Internet w mieszkaniu mam puszczony kablem podpiętym do routera WR740N. W tą sieć chciałbym podpiąć dekodery. Początkowo myślałem o następującym połączeniu:

http://i44.tinypic.com/ejsl76.png

Problem jest taki, że podobno ten router nie posiada Access Pointa, nie wiem więc, czy taka konfiguracja będzie działać? Już drugi dzień przeglądam fora internetowe i im więcej czytam, tym mniej wiem <:/> Byłbym wdzięczny za prostą odpowiedź czy na takim połączeniu wszystko będzie funkcjonowało? Alternatywą jest połączenie dekoderów kablami przez switch, ale tego wolałbym uniknąć, ewentualnie zmiana routera wchodzi z grę, ale zanim dokonam zakupów wolałbym zaczerpnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników :spoko:

nOlsbit 2014-01-23 22:50

Witam.

Lista urządzeń WiFi spełniających rolę routera z Access Point WiFi jest długa i zawiera TpLink TL-WR740N. Znacznie trudniej zaleźć urządzenie, które można przełączyć w tryb (AP) Client, czyli spełniające rolę adaptera WiFi (do tego TL-WR740N się nie nadaje - nie ma funkcji "Client").

Opisany na forum adapter Netgear WNCE2001 ( http://forum.ncplus.pl/forum/files/f...Fi_adapter.pdf ) wypełnia wyłącznie potrzebną funkcję "Client", więc nie wymaga przełączenia. Jeśli nie zadziała konfiguracja połączenia radiowego z routerem WiFi za pomocą przycisku WPS, to konfiguracja przeglądarką internetową jest banalnie prosta. Konfiguracja urządzeń spełniających kilka funkcji w sieci WiFi może być skomplikowana. Największe problemy występują w sytuacji kiedy ktoś wybierze urządzenie WiFi które nie odsługuje trybu "Client".

Pozdrawiam.

nOlsbit

Jurek_nc+ 2014-02-02 22:03

Wątek zamykam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.

Powered by vBulletin. Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.