Forum platformy nc+ :: forum HD

Forum platformy nc+ :: forum HD (https://forum.ncplus.pl/forum/index.php)
-   n sprzedaż (https://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=315)
-   -   Rozwiązanie umowy z N-ką. Pomocy!!! (https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=52510)

lenka123 2012-06-27 15:11

Rozwiązanie umowy z N-ką. Pomocy!!!

w styczniu 2011 założyliśmy telewizję N na 13 m-cy+m-c aktywacji. po czym telefonicznie przedłużyliśmy umowę ok 2-3 m-c temu. Zadzwoniłam dzisiaj do biura obsługi czy możemy zrezygnować z umowy z miesięcznym wypowiedzeniem czy tak jak pisze na starej umowie z 3. Podkreślam że zadna nowa umowa nam nie przyszła. Po czym tak z ciekawości zapytałam czy jest jakaś kara umowna, a Pani mi mówi, że ok 590zł. Jakie było moja zdziwienie... a wogóle ta Pani nie było zbyt miła... <:/> i właśnie nie bardzo wiemy co zrobić, a nie chcemy juz tej telewizji... A kiedy przedłużaliśmy umowę nikt nas z BO o niczym nie poinformował tylko zmieniła nam się cena abonamentu.... Proszę pomóżcie...

olo46 2012-06-27 15:19

Zrywając umowę przed terminem jej zakończenia (zapewne promocyjną) nie unikniesz kary wyliczonej na podstawie udzielonej ulgi, od której będzie odjęta ulga za miesiące już wykorzystane. Lepszym wyjściem jest poczekać na "okazję" do zakończenia bez konsekwencji. Co kilka m-cy się trafiają.

connor 2012-06-27 15:26

Cytat:

napisał(a) lenka123 (Post 617402)
...przedłużyliśmy umowę ok 2-3 m-c temu...

tutaj mamy kluczową wypowiedź
przedłużyliście umowę na pewno o kolejne 12 miesięcy

była to zgoda telefoniczna, nie wymagająca podpisu, albo przysyłania umowy
teraz to macie problem
albo zostaje wypowiedzieć i zapłacić 590 zł kary, albo siedzieć do końca umowy

chyba że sytuacja jest bardzo wyjątkowa to można się postarać o rozwiązanie jej w trybie reklamacyjnym

lenka123 2012-06-27 15:59

była dzisiaj Pani z cyfry i powiedziala że n łączy się z nimi i mam zaproponowala pakiet dość fajny i właśnie teraz nie wiadomo ci zrobić... a umowa mam sie konczy dopiero we wrześniu przyszłego roku. masakra...

lenka123 2012-06-27 16:04

"chyba że sytuacja jest bardzo wyjątkowa to można się postarać o rozwiązanie jej w trybie reklamacyjnym"

connor co to znaczy?? bo nie zabardzo się orientuje... czy coś podobnego do cyfrowego polsatu? że obcieli polsta futbol czy coś takiego i na tej podstawie można rozwiązać umowę bez konsekwencji...

yackoo 2012-06-27 16:11

Cytat:

napisał(a) lenka123 (Post 617420)
... teraz nie wiadomo ci zrobić... a umowa mam sie konczy dopiero we wrześniu przyszłego roku. masakra...

Nie rozumiem... Nie byliście świadomi tego, na co się zgadzacie i na jaki okres czasu przedłużacie umowę?

To oczywiste, że skoro telefonicznie przedłużyliście umowę na warunkach promocyjnych na określony czas, to jej zerwanie wiąże się z określonymi konsekwencjami i nie ma na to rady.

Chyba, że uważasz, iż zostaliście wprowadzeni w błąd podczas rozmowy z konsultantem - wtedy można złożyć reklamację, rozmowa jest odsłuchiwana i - jeśli faktycznie było coś nie tak - może być rozwiązana bez konsekwencji. Ale nie w sytuacji, gdy chcesz ją zerwać tylko dlatego, że konkurencja zaoferowała lepsze warunki.

m_81 2012-06-27 16:11

Cytat:

napisał(a) lenka123 (Post 617420)
była dzisiaj Pani z cyfry i powiedziala że n łączy się z nimi i mam zaproponowala pakiet dość fajny i właśnie teraz nie wiadomo ci zrobić...

tak,a jutro przyjdzie pani z polsatu i zaproponuje jeszcze fajniejszy pakiet.mało tego,jak się pani z enki o tym dowie to pojutrze będzie u ciebie z najfajniejszym pakietem:D co robić,jak żyć.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:38.