Forum platformy nc+ :: forum HD

Forum platformy nc+ :: forum HD (https://forum.ncplus.pl/forum/index.php)
-   wasze propozycje (https://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=316)
-   -   Problemy techniczne z dekoderem (https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=13432)

demontt 2009-09-01 14:15

Problemy techniczne z dekoderem

Witam.

Praktycznie od samego początku usługi ( rok czasu ) mam problemy z N-ką.
Monter anteny satelitarnej miał pełną moc na swoim czujniku i prawidłowo zamontował w/w. W ustawieniach pokazuje się wciąż ok 95% siły i 60-65 % jakości.
Dekoder już zmieniłem raz, bez efektu. Problemem jest ciągłe uporczywe przerywanie tv. Oglądam program, leci coś ciekawego, nagle bum, ciemny ekran. załącza się ponownie ok 10 sekund. kiedy obraz i dźwięk wrócą, już jest po akcji i ciekawym momencie. Strasznie irytujące. Został mi jeszcze rok. Jeżeli sprawa się nie rozwiąże, rzucam w cholerę tą usługę.
HDMI, Scart, bez różnicy jak podłaczę i czym.
TV Panasonic plazma 37'.

Ktoś ma jakiś pomysł ? ( oprócz kupowania kabli component )

Pozdrawiam.

Elendil 2009-09-01 14:22

Cytat:

napisał(a) demontt (Post 236243)
W ustawieniach pokazuje się wciąż ok 95% siły i 60-65 % jakości.

To nie są najlepsze ustawienia...

cybertronik 2009-09-01 14:51

Jak duża jest czasza anteny , jaki konwerter , czy są jakieś drzewa,budynki na drodze ( antena -satelita) , czy antena jest przymocowana " na sztywno " np. do budynku -czy jest to jakiś maszt , czy kable ant. są precyzyjnie podłączone w odpowiedniej izolacji itd. ?

demontt 2009-09-01 14:53

to są stałe ustawienia. lekko się wahają w zakresie 2-3%. natomiast obraz czasami jest żyleta przez dłuuugi okres, a kiedy indziej, z tą samą siła i jakością obraz skacze co 5 sekund, nie do oglądania.

demontt 2009-09-01 14:56

cięzko mi odpowiedziec na te pytania. antena i konwerter były w zestawie. drzew, budynków itp nie ma na drodze. otwarta przestrzeń na balkonie. na sztywno.

lukasz6045 2009-09-01 15:03

dobre ustawienie anteny to
jakość i siła są po 100 %

za mało masz jakości, trzeba ponownie ustawić antenę aby było 100 % jakości

demontt 2009-09-01 15:06

moja ciotka też ma n-kę. ustawienia 90% i 75%. działa bez zarzutu. ani jednego malutkiego przycięcia.

cybertronik 2009-09-01 15:37

Cytat:

napisał(a) demontt (Post 236275)
cięzko mi odpowiedziec na te pytania. antena i konwerter były w zestawie. drzew, budynków itp nie ma na drodze. otwarta przestrzeń na balkonie. na sztywno.

Przy takim info trudno jest cokolwiek wywnioskować , lecz przyczyn bym szukał w zestawie antenowym sądząc po jakości i biorąc pod uwagę ,że zestaw został profesjonalnie zamontowany mamy tu do czynienia z małą anteną sat.(60 cm) .
Mimo że są to czasze oferowane przez TNG to jest to zbyt mała antena jak na Polskie warunki i nie oferuje ona wystarczającego zapasu sygnału na wypadek mniej sprzyjających warunków atmosferycznych a do tego przy sygnale DVB-S2(8PSK) MPEG4...swego czasu zaraz na starcie TNG miała w podstawowej ofercie potocznie zwane "durszlaki" które to były kompletnym nieporozumieniem !
Warto także przyjrzeć się konwerterowi ...na dzień dzisiejszy warto zainwestować w to ,żeby był kompatybilny z konwersją DVB-S2 , HD . :spoko: Pozdrawiam.

endriu63 2009-10-16 17:30

n.tv contra cyfra+

Cytat:

napisał(a) cybertronik (Post 236292)
Przy takim info trudno jest cokolwiek wywnioskować , lecz przyczyn bym szukał w zestawie antenowym sądząc po jakości i biorąc pod uwagę ,że zestaw został profesjonalnie zamontowany mamy tu do czynienia z małą anteną sat.(60 cm) .
Mimo że są to czasze oferowane przez TNG to jest to zbyt mała antena jak na Polskie warunki i nie oferuje ona wystarczającego zapasu sygnału na wypadek mniej sprzyjających warunków atmosferycznych a do tego przy sygnale DVB-S2(8PSK) MPEG4...swego czasu zaraz na starcie TNG miała w podstawowej ofercie potocznie zwane "durszlaki" które to były kompletnym nieporozumieniem !
Warto także przyjrzeć się konwerterowi ...na dzień dzisiejszy warto zainwestować w to ,żeby był kompatybilny z konwersją DVB-S2 , HD . :spoko: Pozdrawiam.

:list: Mam profesjonalnie rozbudowaną instalację odbioru satelitarnego na dachu domku jednorodzinnego. Opłacam dwa abonamenty na n.tv i cyfrę+.
Na jednej kondygnacji w dwóch sąsiednich pokojach posiadam oddzielne odbiorniki i telewizory do obu operatorów SAT.
Oglądając ten sam program na cyfrze+ słyszę jak w sąsiednim pokoju żona rzuca wiąchy, bo co raz na n-ce jej ulubiony serial zatrzymuje się na kilka sekund!
To samo jest, gdy nagrywamy coś nagrywarką Philipsa- na cyfrze jest zawsze OK, a na n-ce czasami są przerwy w wizji i fonii.
Czyżby prestiż n-ki w jakości HD nie zobowiązywał ITI do przesyłania sygnału na najwyższym poziomie?
Jakość obrazu jest SUPER, ale reszta ma wiele do życzenia.
Noszę się z zamiarem rezygnacji z Cyfry, ale czy postąpię słusznie:pytajnik:

fan HDTV 2009-10-16 19:38

Cytat:

napisał(a) endriu63 (Post 250536)
:list: Mam profesjonalnie rozbudowaną instalację odbioru satelitarnego na dachu domku jednorodzinnego. Opłacam dwa abonamenty na n.tv i cyfrę+.
Na jednej kondygnacji w dwóch sąsiednich pokojach posiadam oddzielne odbiorniki i telewizory do obu operatorów SAT.
Oglądając ten sam program na cyfrze+ słyszę jak w sąsiednim pokoju żona rzuca wiąchy, bo co raz na n-ce jej ulubiony serial zatrzymuje się na kilka sekund!
To samo jest, gdy nagrywamy coś nagrywarką Philipsa- na cyfrze jest zawsze OK, a na n-ce czasami są przerwy w wizji i fonii.
Czyżby prestiż n-ki w jakości HD nie zobowiązywał ITI do przesyłania sygnału na najwyższym poziomie?
Jakość obrazu jest SUPER, ale reszta ma wiele do życzenia.
Noszę się z zamiarem rezygnacji z Cyfry, ale czy postąpię słusznie:pytajnik:

Wygląda to na problem z instalacją antenową. Podmień miejscami oba dekodery, to będziesz wiedział na 100%.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:24.