Forum platformy nc+ :: forum HD

Forum platformy nc+ :: forum HD (https://forum.ncplus.pl/forum/index.php)
-   n sprzęt i n usługi (https://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=314)
-   -   problemy z odbiorem (https://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=10619)

tazab 2009-01-16 08:54

problemy z odbiorem

witam od tygodnia mam problem z odbiorem niektórych kanałów w tym moich ulubionych tzn discovery,kino polska ,historia poprostu nie mozna ich ogladac ze wzgledu na permanentny zanik sygnału i braku głosu
niestety zadne proby kontaktuz n nie powiodły się (a próbuje od poniedziałku)
moze ktos z uzytkowników pomoze jak sie z n mozna zkontaktować

GDA 2009-01-16 08:56

W ostatnim czasie nastąpiło spore przetasowanie na transponderach, sprawdź w ustawieniach boxa parametry sygnału - być może musisz dokonać korekty ustawienia anteny, dotychczas może miałeś antenę ustawioną na granicy sygnału

zacznij od sprawdzenia wszystkiego po swojej stronie - telefon do BOK to ostateczność nic innego się tam nie dowiesz niż "proszę o sprawdzenie jakości sygnału"

tazab 2009-01-16 09:06

siła 95
jakosc 80-sprawdzam dwa razy dziennie
mieszkam w centrum Gdańska zadnych przeszkód fizycznych
antena 90 zainstalowana prze profesjionalny servis

GDA 2009-01-16 09:34

No to proponuje zrobić reset boxa - być może coś z lista kanałów u Ciebie nie tak i uprawnienia sobie nie radzą, jeżeli to nie pomoże to zawsze możesz podejść do APS i sprawdzić swój box

tazab 2009-01-16 09:45

reset zrobiony bez rezultatu wymienine wczesniej kanały w dalszym ciagu sie zacinaja czy na miejscu jest wymiana czy bede musial czekac jezeli tak to jak długo?

GDA 2009-01-16 09:49

Wymienisz od ręki - aczkolwiek wątpię że to problem boxa, bardziej jednak bym się skłaniał do problemu z sygnałem

a jeżeli chcesz być pewien na 100% czy to box czy sygnał to podjedź do Saturna we Wrzeszczu do APS i poproś aby podłączyli ci twój box pod swoją instalacje, jeżeli tam te problemy nie bedą występować to wiadomo że będzie to wina instalacji antenowej (moze coś sie poluzowało, może wiatr zrobił swoje)

jeżeli problem będzie taki sam to na miejscu wymienisz skrzynkę na nową

tazab 2009-01-16 09:52

ok dzieki
jeszce jedno małe pytanie dlaczego ten feler wystepuje tylko na kanałach discovery i kino polska przecież wszystko idzie na jednej nitce
dziekuje pozdrawiam

lukasz792 2009-01-16 09:58

Ja mam u siebie tak samo. Nbox nie może być uszkodzony po problem występuję tylko na paru kanałach :)

klakier 2009-01-16 10:06

Cytat:

napisał(a) lukasz792 (Post 173272)
Ja mam u siebie tak samo. Nbox nie może być uszkodzony po problem występuję tylko na paru kanałach :)

Problem typowo techniczny.. !! te wspomniane wiązki)(np. punktowe) są słabsze na tych kanałach.. .. wymaga precyzyjnego dostrojenia konwertera.. lub większej czaszy.. Problem zaniku przerywu na mniejszych antenach występuje w chwili pogorszenia warunków atmosferycznych.. .. Tu bym upatrywał rozwiązanie wspomnianego problemu..

tazab 2009-01-16 10:22

nie wiem dlaczego jest u mnie taka róznicz pomiedzy odczytem miernika n-ki w tv który pokazuje przy diagostyce sila 100 jakosc 98 a jak przełącze na ustawienia anteny i je zatwierdze to sa one nizsze siła 100 jakosc 78
czy to mozewina kabla?

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:42.