Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TechniSat SmartBox CE HD/TechniSat ComboBox CE HD

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• remussport
    replied
    problem z kartą

Witam jestem tutaj nowy prosze o pomoc was. Zakupiłem wczoraj dekoder ComboBox CE HD wraz z ofertą SMART HD+ moj problem jest taki ze nie wiem jak wlozyc ta karte do dekodeta czy czipem do gory czy do dolu. bo nadal nie odbieram kanalow z smart hd + chociasz postepowalem tak jak w instrukcji. prosze pomozcie mi z gory dzieki. pozdro

Leave a comment:

• kotbury
    replied
    Combobox

Combobox ma poważną wadę: nie da się zmieniać numerów kanałów, bo są sztywno przypisane nawet na listach ulubionych. (Na listach ulubionych kanały można przesuwać, ale numeracja pozostaje niezmienna - numery ciągle pozostają takie jak na głównej liście kanałów.)
    Nie wiem po co tuner TV naziemnej czy obsługa przełącznika Diseq, skoro pozycje do 1101 są sztywno zarezerwowane wyłącznie dla kanałów płatnych z oferty SmartHD. Co więcej otrzymujemy wymieszane kanały TV i radiowe. Tuner jest więc trudny w użytkowaniu zarówno dla osób chcących oglądać kanały z innych satelit, np. TV TRWAM z Astry (chyba że na pozycji tysiąc sto którejś), jak i osób chcących mieć na liście np. telewizję regionalną z DVB-T (chyba że na pozycji tysiąc sto którejś...).
    Nawet po zapłaceniu za pełną ofertę SmartHD mamy straszny bałagan na listach.
    Wydaje mi się, że obecnie niestety nie warto sięgać po ten tuner - dużo lepiej sprawdzi się dedykowany tuner nc+ z oferty MIX (procesor STi), gdzie również mamy sztywno przypisane numery kanałów, a jeśli już tuner niezależny to np. tuner combo Fergusona - z bezproblemowym układaniem numeracji kanałów i dodatkowo z modułem CI...
    Ostatni raz edytowany przez kotbury; 2013-09-10, 19:25. Powód: popr. zdanie

Leave a comment:

• dusktill
    replied
    Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa tj. informacja ze strony nc+, mianowicie :
    Dostęp do pozostałych kanałów SD w przyszłości może wymagać odbiornika satelitarnego zgodnego z DVB-S2, MPEG-4 i systemu dostępu warunkowego CONAX lub innego wskazanego przez Dostawcę.
    Ale chyba nikt nic nie ruszy przed 2016r. ?
    Ostatni raz edytowany przez dusktill; 2013-08-28, 12:58.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    1. Czy tuner potrafi wyświetlić Polsat HD w HD?
    Tak, kanał Polsat będzie dostępny w HD.

2. Czy można jednocześnie oglądać kanał satelitarny i nagrywać naziemny lub odwrotnie?
    Tak, jest to możliwe. Co więcej można nagrywać 2 kanały satelitarne (pod warunkiem, że nadają z tej samej częstotliwości) i oglądać DVB-T.

3. Czy nagrania na dysk są zakodowane?
    Tak, mogą zostać odtworzone tylko na tym dekoderze, na którym zostały nagrane.

Leave a comment:

• dusktill
    replied
    napisał(a) sonikus Zobacz post
    Przepraszam a co Ty masz zamiar robić z tym dekoderem że tak Cię interesują jego flaki
    Widziałem u znajomego właśnie Digyboxx'a i obraz był naprawdę zacny. Natomiast obraz generowany przez Fergussona 202e w SD i HD, jak dla mnie, jest mocno średni. Stąd, moje zainteresowanie "bebechami"
    Ostatni raz edytowany przez dusktill; 2013-08-26, 07:57.

Leave a comment:

• JAFO
    replied
    Witam
    A ja mam 3 pytania.
    1. Czy tuner potrafi wyświetlić Polsat HD w HD ?
    2. Czy można jednocześnie oglądać kanał satelitarny i nagrywać naziemny lub odwrotnie?
    3. Czy nagrania na dysk są zakodowane?

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
    JAFO

Leave a comment:

• sonikus
    replied
    napisał(a) dusktill Zobacz post
    EDIT:
    Więc w środku siedzi Fujitsu MB86H61. Teraz pytanie co to za "ptica"?
    Przepraszam a co Ty masz zamiar robić z tym dekoderem że tak Cię interesują jego flaki

Leave a comment:

• dusktill
    replied
    napisał(a) Paweł_nc+ Zobacz post

2. Na liście kanałów można wykonywać m.in. takie operacje jak:
    - przenoszenie kanałów z listy na dowolną pozycję,

W menu "Edycja listy kanałów" nie ma możliwości edycji, usuwania i zmiany pozycji kanałów automatycznie ustawionych przez operatora na liście głównej.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Ale odnośnie drugiego pytania: czy w końcu można przenosić kanały na dowolną pozycję na głównej liście czy też nie?
    Będę wdzięczny za odpowiedź.

EDIT 22.08.2013:

Sprawa już jasna z edycją kanałów - pytanie nieaktualne.

Zadzwoniłem do Technisat:
    Odpowiedź Pana - to nie jest model STi7111 i "w ogóle to nie jest model ST".
    Na moje pytanie czy jest to chipset "gorszy" od wspomnianego, odpowiedź zabrzmiała - nie gorszy ale "o innej konstrukcji".
    Nie był w stanie odpowiedzieć niestety dokładnie jaki. Obiecał jednak, że kiedy zadzwonię za kilka godzin to się dowie i mi powie. Nie omieszkam zadzwonić ;)

EDIT:
    Więc w środku siedzi Fujitsu MB86H61. Teraz pytanie co to za "ptica"?
    Ostatni raz edytowany przez dusktill; 2013-08-22, 11:48.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    1. Zestaw nie jest parowany.

2. Na liście kanałów można wykonywać m.in. takie operacje jak:
    - przenoszenie kanałów z listy na dowolną pozycję,
    - dodawanie kanałów z głównej listy do listy ulubionych,
    - zmiana nazwy kanału lub listy ulubionych,
    - sortowanie aktywnej listy kanałów po nazwie lub indeksie,
    - zablokowanie kanału kodem PIN.

W menu "Edycja listy kanałów" nie ma możliwości edycji, usuwania i zmiany pozycji kanałów automatycznie ustawionych przez operatora na liście głównej.

3. Na to pytanie, nie jestem w stanie odpowiedzieć. Sugeruję kontakt z Technisatem tel: 71 310 41 48 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00)
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-21, 21:59. Powód: literówka

Leave a comment:

• dusktill
    replied
    Mam kilka pytań:
    1.Czy ten zestaw jest parowany?
    2.Czy można ułożyć listę programów w podobny sposób jak w tunerze Opticum 4060CX?
    3.Czy ten tuner ma takie same podzespoły (np.procesor) jak Technisat Digyboxx?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Leave a comment:

• EagleEye
    replied
    Gorszych baboli ''wizualnie'' nie widziałem !!! Masakra desing !!!

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+