Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ustawieniem anteny

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z ustawieniem anteny

Witam serdecznie mam nastepujacy problem ustawiam swoja antene i na trasponder 10719 pokazuje mi sygnal 90 i jaksc 70 lecz nie znajduje kanałow na TNK jak zmienie transponder na jaki kolwiek inny to nic mi nie pokazuje co robie zle bardzo prosze o porady

napisał(a) ymek007 Zobacz post
    Witam serdecznie mam nastepujacy problem ustawiam swoja antene i na trasponder 10719 pokazuje mi sygnal 90 i jaksc 70 lecz nie znajduje kanałow na TNK jak zmienie transponder na jaki kolwiek inny to nic mi nie pokazuje co robie zle bardzo prosze o porady
    nie ta satelita

Komentarz

co oznacza nie ta satelita czyli co mam zrobic ? dalej krecic antena pżecierz to jest hotbird bardzo prosze o bardziej szczegółowe wskazowki

Komentarz

co oznacza nie ta satelita czyli co mam zrobic ? dalej krecic antena pżecierz to jest hotbird bardzo prosze o bardziej szczegółowe wskazowki
        jak by był hotberd to były by inne częstotliwości

Komentarz

to jaki to może byc satelita ? i czy mam krecic w prawo czy w lewo antena ?

Komentarz

to jaki to może byc satelita ? i czy mam krecic w prawo czy w lewo antena ?
            Kręć tylko delikatnie raz w prawo a potem w lewo i najlepiej ustaw kanał np jedynkę

Komentarz

napisał(a) hirek59 Zobacz post
              Kręć tylko delikatnie raz w prawo a potem w lewo i najlepiej ustaw kanał np jedynkę
              Witam

Ma kolega rację, bo z ustawianiem anteny jest jak z kobietą "czeba" delikutaśnie
              Pozdrawiam jan

Komentarz

Porada - Pomoc dla przyszlych klientów

Poniżej opisuje jak uruchomiłem mój sprzęt. Może komuś się przyda.
                Ja również walczyłem z moim sprzętem i także moje problemy były identyczne jak twoje, bo ustawiałem antenę na pierwszym transponderze (bodajże 10719) co było błędem bo ustawiłem inną satelitę która również używała ten transponder, a też miałem pewność że to był hotbird.
                Po tym jak skumałem że mam ustawioną złą satelitę ponieważ dekoder nie wykrywał sygnału z reszty transponderów potrzebnych do działania kanałów z oferty nc. Przy szukaniu właściwej satelity dla przykładu ustawiłem transponder 11393 V 27500 i zacząłem po kawałku przesuwać talerz w lewo i transponder ten załapał sygnał i dużo innych transponderów także.
                Następnie wykonałem opcje instalacji pakietu smart hd. Kanały oferty nc zostały wyszukane i następnie czekałem już tylko na odkodowanie kanałów. Dodam że podczas aktywacji miałem ustawiony kanał TVP1 HD i TVN SD na przemian.
                Ok więc kanały już po jakieś 30 minutach zaczęły się po kolei odkodowywać co było oznaką ze aktywacja postępuje.
                Po jakimś czasie uruchomiłem opcje Aktywacja karty i tam po kilku sekundach informacja długo oczekiwana ze "twoja karta jest aktywna" super �� pomyślałem. Lecz to nie był koniec.

Po następnym przeanalizowaniu przeze mnie kanałów zauważyłem że nie mam wszystkich kanałów z oferty jak Discovery, Axn, Disney channel i kilku innych. Więc ściągnąłem z neta listę częstotliwości czy tez transponderów jakie ozywają kanały z pakietu smart HD+. Porównałem listę używanych transponderów z moimi w dekoderze i stwierdziłem że dekoder nie łapie jeszcze sygnału chociażby z tego 11393 na którym jest axn, discovery itd. Nie miałem już pomysłów czemu mi dekoder nie łapał sygnału więc zacząłem się bawić w ustawieniach instalacji anteny i ostatecznym powodem nie-wykrywania sygnału z reszty transponderów okazała się opcja pod nazwą "czestotliwosc LNB" gdy zmieniłem uniwersalny 9750-10750 na uniwersalny 9750-10600 nagle prawie wszystkie transpondery (i wszystkie wymagane przez oferte nc) zaczęły działać. więc wykonałem ponownie instalacje oferty smart hd, dekoder przeskanował wszystkie wymagane transpondery i wyszukał mi wszystkie dostepne kanały z oferty i inne. Ogólnie znalazł mi 196 kanałów tv. Byłem w szoku i tak skończyły się moje problemy z nc i wszystko hula aż miło wraz ze wszystkimi kanałami oferty SMART HD+

talerz 80 cm
                kabel 20 m
                dekoder opticum HD x110p

poniżej moje prawidłowe ustawienia;
                Ostatni raz edytowany przez UserNC; 2015-02-04, 13:31.

Komentarz

podsumowanie watku

Miałem nie pisać, ale jednakże nie zdołam się powstrzymać. Tak bardzo chcę pogratulować wszystkim, jacy piszą posty na tym forum. W rzeczywistości robicie wielką robotę. Korzystne, przydatne, nadzwyczaj wciągające i dla mnie, jako laika traktowane niczym świątynia. Sporo się uczę i na pewno będę dalej odwiedzać Wasze zakątki.

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+