Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wspólna antena satelitarna

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• hojny
    założył(a) wątek Wspólna antena satelitarna

Wspólna antena satelitarna

Dzień dobry, mieszkam w budynku mieszkalno handlowym (wynajmuję) na dachu zamontowany jest talerz a do każdego mieszkania idzie kabel przez wentylację, sąsiedzi posiadają nc+ na abonament, czy jeśli ja też kupię nc+ (na początek na kartę) to nie będzie to kolidować z ich abonamentem, czy muszę mieć swój talerz?. Jest to dla mnie o tyle ważne że mieszkamy tu "tymczasowo" i nie wiem czy jutro, lub za miesiąc czy 2 nie trafi się okazja na przeprowadzkę, przez co chciał bym uniknąć montażu dodatkowych urządzeń poza mieszkaniem.

Pozdrawiam Chojnacki.

• Waff
    replied
    Astra na multiswitchu? Wy tak serio? Różnica w cenie switcha 100%. Myslicie że ktoś bawił by się w MS w blokowiskach by ludzie Astrę mieli? Takich instalacji jest jedna na tysiąc zwłaszcza przy kaskadach.
    A co do odbioru ze switcha to kolega dostanie u siebie w chacie niezależne połączenie z anteną. Otrzyma pełen zakres sygnału z HotBirda w przedziale 10700-12750MHz. Oferty sąsiadów nie mają nic wspólnego z kolegi odbiorem ...
    Ostatni raz edytowany przez Waff; 2018-07-20, 07:03.

Leave a comment:

• hojny
    replied
    Nie wiem jak działa CP, natomiast widziałem jak działa NC+ (dekoder i jego funkcje) mimo że posiada dość stary model. Jak wspomniałem mi zależy tylko na 2 kanałach a żona ogląda tylko te w zasadzie podstawowe, tak że nie jesteśmy jakoś specjalnie wymagającym klientem, tak że oferta którą posiada sąsiad w zupełności mi wystarczy
    Ostatni raz edytowany przez hojny; 2018-03-02, 08:12.

Leave a comment:

• Luki555
    replied
    Będziesz odbierał swoją ofertę i to co w niej jest nic więcej. Chciałbyś to co ma sąsiad ?

Leave a comment:

• hojny
    replied
    Rozmawiałem z sąsiadem, satelita ma tylko konwerter Hotbirda.

napisał(a) Luki555 Zobacz post
    Jest jedna antena a sąsiedzi mogą mieć różne oferty tv z różnych firm i to nie ma wpływu co ty będziesz miał.
    tylko NC+ oferuje telewizje bez abonamentu oraz ma w ofercie Nashynal Geographic oraz Discovery (jedne 2 kanały na których mi zależy)
    Ostatni raz edytowany przez hojny; 2018-03-01, 11:25.

Leave a comment:

• Luki555
    replied
    Jest jedna antena a sąsiedzi mogą mieć różne oferty tv z różnych firm i to nie ma wpływu co ty będziesz miał. Sąsiad może mieć CP a ty nc+ nie będzie wpływu na odbiór. Musisz tylko sprawdzić to co napisał DD5JI jeśli będzie jeszcze na antenie konwerter na Astrę to w swoim dekoderze możesz wtedy ustawić DiSEqC na 2 satelity

Leave a comment:

• hojny
    replied
    Czyli jeśli będę korzystać z tego samego dostawcy co sąsiedzi to będę również korzystać z tego samego satelity? I mając na myśli odbiornik mowa tutaj o dekoderze NC+?
    Ostatni raz edytowany przez hojny; 2018-03-01, 07:18.

Leave a comment:

• DD5JI
    replied
    Musisz zobaczyc czy ta antena ma 1 czy tez 2 Konwertery zabudowane jezeli jest mozliwy odbior Astry i Hotbirda to musi miec 2 Konwertery zabudowane.Jezeli jest to antena na wiele rodzin to na gorze pod dachem jest specjalna rozdzielnia zabudowana z ktorej sa prowadzone kable do poszczegolnych odbiorcow.Przy odbiorze jednego Satelity Astra czy tez Hotbird nie potrzebujesz konfigurowac odbiornika.Przy odbiorze z dwoch satelitow Astra i Hotbird musisz odbiornik odpowiednio zaprogramowac.Podlanczajac swoj odbiornik pod antenne nie ma to wplywu na innych odbiorcow.Kazdy moze ogladac co innego.Pozdrawiam DD5JI

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+