Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Diseqc nie dziala ?

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Diseqc nie dziala ?

Witam,
    od paru dni jestem posiadaczem dekodera ITI-5800SX (telewizja na karte) i nie moge go w zaden spsob skonfigurowac z instalacja satelitarna w moim mieszkaniu.
    Mam zbiorcza instalacje satelitarna - na dachu budynku sa dwie anteny (jedna na Astre a druga na HotBird). Sygnal do mieszkania doprowadzony jest jednym kablem (jedno gniazdko w scianie).
    Dekodery, ktore posiadalem dotychczas byly "pre-programowane" co najmniej na Astre i HotBirda i wymagaly do pelnego dzialania nastepujacych ustawien:
    Diseqc wlaczony
    Astra = LNB 1
    HotBoird = LNB 2
    Konwenter - uniwersalny.
    Na moim ITI-5800 SX po podlaczeniu do instalacji (kabel do wejscia Ant. 1) ukazuje sie menu "Konfiguracja anteny" - poziom sily i jakosci sygnalu jest 0 - bez wzgledu na to, jaka opcje wybiore (bez diseqc, z disecq, tryb jednokanalowy, itd)
    Nie ma tez opcji na zmiane satelity na innego - jest wyswietlany jedynie HotBird.
    Po podlaczeniu kabla do Ant. 2 - w trybie "diseqc" i bez "diseqc" sila sygnalu wynosi 55-60 % a jakosc nadal 0. - Oczywiscie tu tez nie ma opcji wyboru innego satelity.

Czy brak opcji wyboru satelity moze wynikac z tego ze zainstalowane oprogramowianie w dekoderze jest z 2012 roku i czy po podlaczeniu (u znajomego) do anteny usawionej na HotBird dekoder sie zaaktualizuje i pojawi sie mozliwosc wyboru satelity ?

Jest jakis inny sposob na skonfigurowanie tego dekodera do mojej instalacji ? Jestem laikiem w tych sprawach, ale wiem ze przy ustawieniu Astra-LNB1 / HotBird-LNB2 wszystko zawsze dzialalo.

A moze dekoder jest uszkodzony i obsluga diseqc nie dziala ?

Dziekuje za odpowiedzi

Niestety w tym wypadku musisz skorzystać z instalaji antenowej kolegi. Na jego zestawie uruchomisz dekoder, pobierze on ewentualną aktualizację. Następnie będziesz miał możliwość po wybraniu opcji diseqc edytować LNB. Ustawisz wszystko tak jak musisz, czyli HotBird LNB 2 a Astra LNB 1.
    Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
    Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Czyli po aktualizacji oprogramowania "pokaze sie" tez Astra na liscie???

Komentarz

Dokładnie. Zaraz pod linijką Konfiguracja, gdzie będzie wybrana pozycja diseqc pojawią się dwie liniki jedna HOTBIRD, druga ASTRA a po prawej będzie do wyboru LNB. Wygoogluj sobie dekoder to będziesz widział na zdjęciach jak to ma wyglądać.
        Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
        Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Super - mam nadzieje, ze tak bedzie. Dziekuje

Komentarz

napisał(a) Jurek1974 Zobacz post
            Super - mam nadzieje, ze tak bedzie. Dziekuje
            A przy antenie masz zalozone urządzonko Diseqc , i od każdej anteny doprowadzasz do tego urządzenia , a do środkowego wpinasz kabel idący do dekodera, potem usawiasz opcje Diseqc w konfigurowaniu dekodera

Komentarz

Witam.
              Jest jakis inny sposob na skonfigurowanie tego dekodera do mojej instalacji ? Jestem laikiem w tych sprawach, ale wiem ze przy ustawieniu Astra-LNB1 / HotBird-LNB2 wszystko zawsze dzialalo.
              Dekoder ITI-5800SX jest przygotowany do uruchomienia z instalacją antenową, gdzie sygnał LNB 2 dotyczy satelity Hot Bird, a sygnał LNB 1 satelity Astra 19,2E. W trybie pierwszej instalacji istotne jest odebranie listy kanałów oraz uprawnień odbioru. Obie transmisje prowadzone są z satelity Hot Bird, więc konfiguracja antenowa dla tego satelity wystarczy (w tym przypadku ustawienie DISEqC LNB 2). Po uruchomieniu odbioru z Hot Bird można będzie przeprowadzić docelową konfigurację ustanowień antenowych dla dwóch satelitów. Konfiguracja zostanie sprawdzona, a po pozytywnym wyniku dekoder pobierze ponownie listę kanałów, ale zapisze na niej również kanały z satelity Astra 19,2E.
              Sygnal do mieszkania doprowadzony jest jednym kablem (jedno gniazdko w scianie).
              Domyślnie dekoder oczekuje sygnału na obu wejściach antenowych. Dysponując jednym sygnałem należy już na etapie pierwszego uruchomieniu wyłączyć obsługę drugiego wejścia antenowego. Więcej informacji znajdziesz w starym dokumencie na forum: http://forum.ncplus.pl/forum/files/f...t-poradnik.pdf.
              poziom sily i jakosci sygnalu jest 0 - bez wzgledu na to, jaka opcje wybiore
              To jest niepokojący objaw. Niestety świadczy zwykle o uszkodzeniu (instalacji zbiorczej lub dekodera).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                Witam.
                Dekoder ITI-5800SX jest przygotowany do uruchomienia z instalacją antenową, gdzie sygnał LNB 2 dotyczy satelity Hot Bird, a sygnał LNB 1 satelity Astra 19,2E. W trybie pierwszej instalacji istotne jest odebranie listy kanałów oraz uprawnień odbioru. Obie transmisje prowadzone są z satelity Hot Bird, więc konfiguracja antenowa dla tego satelity wystarczy (w tym przypadku ustawienie DISEqC LNB 2). Po uruchomieniu odbioru z Hot Bird można będzie przeprowadzić docelową konfigurację ustanowień antenowych dla dwóch satelitów. Konfiguracja zostanie sprawdzona, a po pozytywnym wyniku dekoder pobierze ponownie listę kanałów, ale zapisze na niej również kanały z satelity Astra 19,2E.

Domyślnie dekoder oczekuje sygnału na obu wejściach antenowych. Dysponując jednym sygnałem należy już na etapie pierwszego uruchomieniu wyłączyć obsługę drugiego wejścia antenowego. Więcej informacji znajdziesz w starym dokumencie na forum: http://forum.ncplus.pl/forum/files/f...t-poradnik.pdf.

To jest niepokojący objaw. Niestety świadczy zwykle o uszkodzeniu (instalacji zbiorczej lub dekodera).

Pozdrawiam.

nOlsbit
                Możesz zle miec ustawiona antenę, pokaż fotkę z przodu tej anteny i z boku.

Komentarz

Witam,
                  mam zbiorcza instalacje satelitarna, wiec nie posiadam pokazanego na obrazku urzadzenia - w domu.
                  Instalacja jets na 100 % sprawna, bo mam w domu jeszcze 2 inne dekodery i bez problemow odbieraja programy z obu satelitow. Poza tym, gdyby cos bylo nie tak, sasiedzi tez podniesliby alarm ;)

Bylem z dekoderem u kolegi, ktory ma tylko jedna antene ustawiona tylko na hotbird - tam tuner bez wiekszych problemow sie aktywowal i pobral liste kanalow. Na liscie satelitow w ustawieniach pojawila sie rowniez astra - wiec zadowolony wrocilem do domu ... a tu zonk.
                  Znowu to samo - wyglada na to, ze po odlaczeniu pradu tuner "zapomnial" wszystkie ustawienia.

W domu kabel mam podlaczony do wejscia Ant.1, Ant.2 jest w ustawieniach wylaczona - Diseqc przy Ant.1 jest wlaczony i HotBird ustawiony na LNB 2
                  Poziom sygnalu ok 70% a jakosc nadal 0. Poziom sygnalu nie zmienia sie gdy zmianiam ustawienia na LNB1 / LNB2 / ... /... - jednyie przy trybie jednokanalowym poziom sygnalu spada do ok 50 % - jakosc niezmiennie na 0 %

Nie mam pojecia co dalej ....

Komentarz

Witam,
                    mam zbiorcza instalacje satelitarna, wiec nie posiadam pokazanego na obrazku urzadzenia - w domu.
                    Instalacja jets na 100 % sprawna, bo mam w domu jeszcze 2 inne dekodery i bez problemow odbieraja programy z obu satelitow. Poza tym, gdyby cos bylo nie tak, sasiedzi tez podniesliby alarm ;)

Bylem z dekoderem u kolegi, ktory ma tylko jedna antene ustawiona tylko na hotbird - tam tuner bez wiekszych problemow sie aktywowal i pobral liste kanalow. Na liscie satelitow w ustawieniach pojawila sie rowniez astra - wiec zadowolony wrocilem do domu ... a tu zonk.
                    Znowu to samo - wyglada na to, ze po odlaczeniu pradu tuner "zapomnial" wszystkie ustawienia.

W domu kabel mam podlaczony do wejscia Ant.1, Ant.2 jest w ustawieniach wylaczona - Diseqc przy Ant.1 jest wlaczony i HotBird ustawiony na LNB 2
                    Poziom sygnalu ok 70% a jakosc nadal 0. Poziom sygnalu nie zmienia sie gdy zmianiam ustawienia na LNB1 / LNB2 / ... /... - jednyie przy trybie jednokanalowym poziom sygnalu spada do ok 50 % - jakosc niezmiennie na 0 %

Nie mam pojecia co dalej ....
                    ile masz dekoderów w domciu i ile gniazdek w ścianach
                    podejrzewam, ze jedno gniazdko moze byc polaczone wspolnie z innym,
                    podlacz dekoder do tego co nie dziala i odlacz od pozostalych gniazdek inne dekodery i sprawdz czy zadziala?
                    Sprawdz ten dekoder na innych swoich gniazdkach jak bedzie sie zachowywał, co to za model dekodera?
                    Ostatni raz edytowany przez teodor.wilk; 2015-01-26, 15:39.

Komentarz

Mam w sumie 4 gniazdka (w kazdym pokoju jedno) - testowalem dekoder NC+ na kazdym z nich przy odlaczonych innych dekoderach - efekt zawsze taki sam - czyli zaden :/

Komentarz

Mam w sumie 4 gniazdka (w kazdym pokoju jedno) - testowalem dekoder NC+ na kazdym z nich przy odlaczonych innych dekoderach - efekt zawsze taki sam - czyli zaden :/
                        Podaj jeszcze raz model dekodera, ? co nie działa
                        oraz dekodera co działa
                        a czy te inne dekodery co masz w domciu na każdym gniazdku działają bez problemowo? i jakie mają dane z anteny?

Komentarz

Nie dziala mi jedynia dekoder NC+ - BSLA-5800SX
                          Mam jeszcze Humax HD Nano Connect z karta HD+ i bardzo stary STRONG ZabBox CI - ten jest bez HD i odbiera tylko programy niekodowane.
                          Na obu tych dzialajacych dekoderach mam sile w granicach 75-80 % Astra, 60-75 % HotBird - jakosc jest zawsze powyzej 70 %. Obe dzialaja w kazdym gniazdku niezaleznie od tego czy podlaczone sa jakies inne dekodery.
                          Instalacja jak juz mowilem jest na 100% sprawna...

Komentarz

Nie dziala mi jedynia dekoder NC+ - BSLA-5800SX
                            Mam jeszcze Humax HD Nano Connect z karta HD+ i bardzo stary STRONG ZabBox CI - ten jest bez HD i odbiera tylko programy niekodowane.
                            Na obu tych dzialajacych dekoderach mam sile w granicach 75-80 % Astra, 60-75 % HotBird - jakosc jest zawsze powyzej 70 %. Obe dzialaja w kazdym gniazdku niezaleznie od tego czy podlaczone sa jakies inne dekodery.
                            Instalacja jak juz mowilem jest na 100% sprawna...
                            a czy ten dekoder nie został ulepszony np enigme2?
                            podejrzewam, ze ten dekoder nie współpracuje z SCR
                            jeżeli to firma ci dostarcza tą satelite, to skontaktuj się z tą firmą,
                            Ostatni raz edytowany przez teodor.wilk; 2015-01-26, 18:41.

Komentarz

Dekoder kupiłem trochę ponad tydzien temu przez internet, bezpośrednio ze strony nc+.
                              Na mojego laickiego "czuja" poprostu nieprawidłowo działa funkcja diseqc w tym dekoderze. Wszyscy mówią, że powinien działać a nie działa

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+