Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogólnie o dekoderach firmy ADB

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ogólnie o dekoderach firmy ADB

Zapraszam do rozmowy o sprzęcie firmy ADB, który jest dostępny w ofertach na kartę.

Mam w TNK HD dekoder ADB 2850ST z podłączonym dyskiem twardym. Dysk mam zapełniony w 80 %. Proszę powiedzcie mi czy występują u was takie problemy:

-ustawiam nagranie przykładowo na religia.tv, program się nagrywa a po odtworzeniu widzę tylko czarny ekran i nic więcej w całym nagraniu
    -nieraz podczas odtwarzania nagrania nagle zatrzymuje się ekran i czekam z 40 sekund, po czym program zostaje dalej odtworzony
    -po zakupieniu tego tunera (2 lata temu) działał on szybko, a od pewnego czasu jest on strasznie zamulony. Po ponownym uruchomieniu nieraz powraca w miarę do normy, ale to zamulenie jest dość zauważalne zwłaszcza jak po epg dynamicznie przewija się programy, wtedy potrafi nieraz przesuwać listę dłużej niż ja klikam.

Jestem ciekawe czy macie podobne problemy, bo zastanawiam się nieraz czy dysk twardy nie ma jakiś problemów. Ogólnie jest to dysk Samsunga 300 GB. Ostatnio tuner pokazał mi informacje, że urządzenie jest za wolne dla tego tunera, ale jest to dziwna informacja bo chyba z 1,5 roku mam ten dysk i wcześniej nigdy mi takiej informacji nie pokazało. Może oprogramowanie tunera po ostatnich zmianach jest po prostu bardziej problematyczne?

Komentarz

Wyczyść dysk, powinno pomóc.
      NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

Komentarz

Ja miałem podobnie z tymi komunikatami i to wina dysku, a raczej tego że zasilanie idzie po USB. Dysk z osobnym zasilaczem i po kłopocie. Chociaż na obecnym też będzie śmigał, to czasami takie kwiatki mogą wyskoczyć że zamiast się coś nagrać to będzie czarny ekran. Ewentualnie maksymalnie krótki i gruby kabel USB do dysku powinien nieco pomóc.

Co do pracy samego tunera to i przez dysk takie akcje miewałem, z tym że ja mam dodatkowo diseqc i 4ry konwertery. Kilka razy miewał jakieś akcje że mulił. Rozłożyłem go na czynniki pierwsze, wyczyściłem, klapkę od procka podziurawiłem (tam piekarnik dosłownie był) i problemy się skończyły. Raz na jakiś czas profilaktycznie robię reset.

Komentarz

Może nie dyskutować

Tylko wrócić do 2007 roku czyli klawiaturka poczta komunikator
          Attached Files
          Ostatni raz edytowany przez ikcyzor; 2013-03-23, 07:07.

Komentarz

Witam,

proszę o pomoc - mam ustawioną blokadę rodzicielską w dekoderze ADB 2850ST
            zapomniałem hasła jakie zostało ustawione (nie jest to 1,2,3,4) jak mogę wejść do menu? jak zrobić restart dekodera?
            LG 42LW570S
            LG HB905PA
            nc+ - wifibox+ DSIW74 (Comfort+8xCanal+HBO+Eleven - 75,44 PLN/28.02.2019)
            TNK HD - ADB 2850ST (01.09.2010)

Komentarz

Aby wykonać reset dekoder proszę na pilocie wybrać odpowiednią konfigurację przycisków.
              Klawisze należy naciskać jeden po drugim w odstępie sekundy: SETUP czerwony czerwony 2 7 3 7 3 8.
              Po tej czynności dekoder uruchomi się ponownie.
              Dodam, że reset ten przywraca niektóre ustawienia fabryczne:
              - znikają faktury,
              - znikają listy użytkowników.

Lepiej jednak napisz do nas na doradce i podaj dane jeżeli masz umowę to dane Twojej umowy, jeśli dekoder jest na kartę to dane dekodera a wyślemy Ci reset do tego PIN'u fabrycznego czyli 1234.

Komentarz

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam TNK HD.
                Napiszę do Państwa na adres: doradca.n@info2.ncplus.com.pl
                LG 42LW570S
                LG HB905PA

Komentarz

Witam.
                  napisał(a) TNK_HD Zobacz post
                  proszę o pomoc - mam ustawioną blokadę rodzicielską w dekoderze ADB 2850ST
                  zapomniałem hasła jakie zostało ustawione
                  PIN zapisany jest na karcie dekodującej. Resetowanie dekodera nie przyniesie więc oczekiwanego wyniku. Problem może rozwiać kontakt z BOK, które wyśle sygnał przywrócenia domyślnego PIN.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Dziękuję za pomoc,
                    skontaktuję się z adresem e-mail:
                    doradca.n@info2.ncplus.com.pl
                    LG 42LW570S
                    LG HB905PA

Komentarz

Dokładnie na ten (doradca.n@info2.ncplus.com.pl) adres powinieneś wysłać maila.

Komentarz

jaki maksymalny dysk można podłączyć do dekodera adb2850st ?

Komentarz

Dysk powinien być większy niż 80 GB. Zlecana maksymalna pojemność to 1 TB.

Komentarz

Mam problem z moim dekoderem ITI 5800s od pewnego czasu podczas oglądania dekoder gubi dźwięk tak na ok. sekundę obraz się nie zacina tylko niema dźwięku wcześniej zdarzało sie to rzadko wiec to ignorowałem ale teraz robi sie to denerwujące. Antena jest dobrze ustawiona siła wynosi ok.90% a jakość 80%, kabel hdmi tez sprawdziłem i jest ok. Proszę o jakaś rade przedstawiciela nc+.

Komentarz

Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne w dekoderze.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+