Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

EPG

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• EPG

Witam, mam problem z wyświetlaniem EPG a raczej jego brakiem. Wyłączyłem dekoder z sieci i włączyłem z powrotem. EPG się pojawiło ale zniknęła lista moich ustawionych kanałów. Czy jest jakiś sposób by MOJA LISTA nie znikała bo ustawianie jej z powrotem jest bardzo upierdliwe ?

Witam,
    z jakiego konkretnie dekodera korzystasz?

Komentarz

Korzystam z ITI 2850.

Komentarz

Jeżeli w przyszłości EPG nie będzie dostępne, nie resetuj dekodera wyłączając go z sieci. Reset wykonaj wchodząc do menu przyciskiem SETUP, a następnie DIAGNOSTYKA > INFORMACJE O SYSTEMIE > URUCHOM PONOWNIE DEKODER (żółty przycisk na pilocie). Po ponownym uruchomieniu, pozostaw tuner na TVP1 HD przez 10 minut. W tym czasie przewodnik zostanie uzupełniony. Opisany reset nie powinien spowodować usunięcia listy ulubionych.

Jeśli tuner często gubi EPG, sugeruję dodatkowo sprawdzenie siły i jakości sygnału. W tym celu włącz TVP1 HD, wejdź do menu przyciskiem SETUP i wybierz DIAGNOSTYKA > MIERNIK SYGNAŁU. Jakość powinna być wyższa niż 50%. Jeżeli parametr jest niższy, doprecyzuj ustawienia czaszy antenowej i/lub konwertera.

Komentarz

Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami, rzeczywiście lista ulubionych nie znika, siła sygnału na TVP1HD to 91% a jakość 58%. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Komentarz

Dziękuję za informację. Jakość na poziomie 58% jest prawidłowa. Kolejną przyczyną braków w EPG może być odłączanie dekodera od zasilania lub anteny albo pozostawianie tunera włączonego na kanale, gdy z niego nie korzystasz. Jeśli nie oglądasz telewizji, zawsze wyłączaj dekoder w tryb czuwania i staraj się nie odłączać go od prądu, jeśli nie jest to konieczne.

Profilaktycznie możesz również przywrócić ustawienia domyślne wchodząc do menu przyciskiem SETUP, następnie wybierając INSTALACJA > USTAWIENIA DOMYŚLNE. Ten reset spowoduje jednak usunięcie listy ulubionych.

Komentarz

Pracuję...
            X
            nc+