Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brak sygnalu na tvp1hd discovery hd nsport hd i paru innych

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• brak sygnalu na tvp1hd discovery hd nsport hd i paru innych

witam
    jak w temacie od okolo tygodnia zauwazylem ze na wyzej wymienionych kanalach mam brak sygnalu.dodam ze wszystkie inne kanaly chodza ok.wczesniej obraz na tych kanalach szatkowal,byl slaby ale cos tam bylo widac ,teraz natomaist calkowita ciemnosc i komunikat "brak sygnalu".ma tego duzego nboxa i karte mc+mix.antene mam na bardzo stromym dachu i nie mam jak sprawdzic,wiec moje pytanie czy to moze byc wina uszkodzonego konwertera lub kabla,czy raczej antena lub konwerter sie lekko przestawil?

@ pieczarka9 w związku z występującym problemem proszę proszę o sprawdzenie jakości sygnału. Na kanale, który jest niedostępny proszę nacisnąć przycisk SETUP na pilocie od dekodera i wybrać zakładkę Diagnostyka/Miernik sygnału. Widoczna na planszy jakość sygnału powinna być wyższa niż 50%, jeżeli ta wartość jest niższa, proszę doprecyzować ustawienia czaszy antenowej i konwertera.
    Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
    Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

No właśnie na tych kanałach siłę mam 100 a jakość 0,nie mam jak wejść na dach no jest bardzo stromy,czyli w tym przypadku możemy wykluczyć awarię konwertery, badz kabla?

Komentarz

Wszystko wskazuje na to, że czeka Cię doprecyzowanie ustawień czaszy anteny. W pierwszej kolejności sprawdź parametry siła i jakość dla programu TVP 1 HD, właśnie do tego programu należy doprecyzować ustawienie anteny. Jakość dla TVP 1 HD powinna być powyżej 60%, jak jest u Ciebie?

Komentarz

na kanale tvp1hd sile ma 98%,natomiast jakosc 0%,dodam ze wczesniej bylo ok ,wszystkie kanaly ,oprocz wyzej wymienionych,chodza dobrze nawet w czasie mocnego deszczu

Komentarz

Antena mogła się przestawić tak, że nie pobierasz sygnału dla części częstotliwości. Oczywiście jeżeli chcesz się upewnić to możesz dekoder podpiąć do innego zestawu antenowego (tam gdzie TVP 1 HD działa poprawnie) i tym sposobem sprawdzisz czy dekoder pobiera prawidłowo dane. Jeżeli przy innym zestawie antenowym programy będą działać, to należy doprecyzować ustawienie czaszy anteny.

Komentarz

sygnał

Witam, mam problem z taką sprawą a mianowicie od czasu gdy mam multiroom to pokazuje się komunikat "brak sygnału na wejściu ant1", pojawia się on głownie latem gdy jest słońce i wys.temp a także teraz zimą gdy wychodzi słońce, obraz znika a czasami tylko mały prostokącik z tym komunikatem, muszę wtedy wyłączyć dekoder abym mógł cokolwiek oglądać. Proszę o poradę co robić. Pozdrawiam

Komentarz

@Sebek45,
                proszę o informację jakie dekodery posiadasz oraz z której wersji Multiroom korzystasz?

Komentarz

sygnał

mediaBox+/PVR ADB 3740SX, to jest dekoder matka i drugi córkaBox+/HD SAGEMCOM DSI83 (S). multi+

Komentarz

Spróbuj zamienić kable antenowe miejscami i sprawdź czy komunikat będzie miał tę samą treść, czy może zmieni się na info o braku sygnału na wejściu 2.

Komentarz

Nie sądzisz chyba że tego nie próbowałem

I do tego były Ci potrzebne dane o dekoderze?
                      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2016-02-14, 12:44.

Komentarz

Jaki był efekt po zamianie kabli?

Komentarz

...

żaden, jak tylko pojawi się na zew temp. plus 7, 8 stopni to wyskakuje komunikat

Komentarz

Konwerter padł jeżeli większość działa poprawnie w każdą pogodę, pasmo się wycięło, typowa usterka.
                            wyłącz tefałen, włącz myślenie

Komentarz

...

ok, tak też myśle ale dlaczego wyższa temp na niego działa, czy takie rzeczy mają jakąś gwarancję?

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+