Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BŁĄD POŁĄCZENIA MULTIROOM STANDARD HD - problem

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• BŁĄD POŁĄCZENIA MULTIROOM STANDARD HD - problem

Witam,
    kilka dni temu dokonałem zakupu Telewizji na kartę poprzez strone internetową. Wczoraj (19.11.2015) kurier doręczył mi paczkę. Otworzyłem, zainstalowałem, wszystko działało.

Przy okazji, nr karty:
    [ciach]

Wyłączyłem dekoder. Kiedy wieczorem go włączyłem na ekranie zobaczyłem komunikat:

BŁĄD POŁĄCZENIA MULTIROOM STANDARD HD
    Wystąpił błąd połączenia usługi Multiroom Standard HD.
    Sprawdź możliwe przyczyny:
    - poprawność konfiguracji sieci na tym dekoderze oraz na dekoderze głównym - wszystkie dekodery muszą znajdować się w tej samej podsieci
    - czy numer karty oraz numer Conax tego dekodera w menu "Diagnostyka" -> "Informacje o Systemie" znajduje się na liście dekoderów w menu dekodera głównego "Multiroom Standard HD"->"Lista dekoderów"

Jeśli powyższe jest poprawne, a błąd nadal występuje skontaktuj się z Telefonicznym Centyrum Abonenta.

Zadzwoniłem na infolinię, gdzie się dowiedziałem, że mam spróbować wpisać kod:
    dwa razy guzik czerwony, potem: 73738. Wszystko z pilota.

Niestety, nie działa.

Po tym pracownik infolinii stwierdził, że trzeba dekoder odesłać. Oczywiście na MÓJ koszt.

Co ciekawe, odkryłem, że mimo tego komunikatu da się wejść w ustawienia i kiedy tam doprowadzę do ustawień fabrycznych (muszę przejść całą procedurę), to dekoder działa prawidłowo. Aż do ponownego wyłączenia. Wtedy wszystko od nowa.

Nie ukrywam, że takie działanie nie wchodzi w grę - codziennie, albo nawet kilka razy dziennie traciłbym swoje zapisane listy, ustawienia, itd.

Aha, dodam tylko, że oczywiście dekoder ma ustawione brak połączenia z internetem, więc o żadnych próbach łączenia z wi-fi nie powinno być mowy.

Proszę o pomoc, bo nie ukrywam, że jestem mocno zirytowany faktem, że najprawdopodobniej nikt nie sprawdził działania dekodera przed wysyłką. Przecież dekoder nie uszkodził się w trakcie podróży.

Czekam, z góry dziękuję.
    Ostatni raz edytowany przez Damian_nc+; 2015-11-21, 15:42.

@ Marek,

napisz wiadomość do Doradcy z dokładnym opisem całego problemu. W zgłoszeniu podaj oprócz numeru karty również numer seryjny dekodera. Wówczas zweryfikujemy zgłoszony problem. Informacje o kontakcie znajdziesz w mojej sygnaturze.
    Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
    Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Dziękuję, wysłałem właśnie maila.

Komentarz

Witam.

Mam dokładnie ten sam wspomniany błąd.

napisał(a) Marek Bobakowski Zobacz post
        BŁĄD POŁĄCZENIA MULTIROOM STANDARD HD
        Wystąpił błąd połączenia usługi Multiroom Standard HD.
        Sprawdź możliwe przyczyny:
        - poprawność konfiguracji sieci na tym dekoderze oraz na dekoderze głównym - wszystkie dekodery muszą znajdować się w tej samej podsieci
        - czy numer karty oraz numer Conax tego dekodera w menu "Diagnostyka" -> "Informacje o Systemie" znajduje się na liście dekoderów w menu dekodera głównego "Multiroom Standard HD"->"Lista dekoderów"

Jeśli powyższe jest poprawne, a błąd nadal występuje skontaktuj się z Telefonicznym Centrum Abonenta.

.
        Zgodnie z powyższą odpowiedzią również napiszę @ do doradcy.

Znalazłem wątki z podobnymi przypadkami na kilku forach. Wyczytałem w jednym miejscu, że problem pojawia się, ponieważ dekoder należy do grupy 102 (można to sprawdzić w diagnostyce), co powoduje, że jest uznawany, za dekoder dodatkowy i szuka co 20 minut połączenia z dekoderem podstawowym w celu potwierdzenia uprawnień do odbioru.

Komentarz

Pracuję...
        X
        nc+