Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dwa konwertery jeden dekoder

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Dwa konwertery jeden dekoder

  Witam.
  Posiadam czaszę anteny o średnicy 72 cm taką mi dołączyli przy zakupie Jeden konwerter TWIN firmy Sharp BS1KEL200A podłączony do dekodera nbox HDTV recorder dwoma kablami do antena1 i antena2. Śmiga już rok
  Zdecydowałem się na dostawienie "zeza" aby mieć również ASTRĘ. Dokupiłem konwerter Inverto rt Twin Long-Neck 40mm LMB oraz DISEqC SWITCH firmy opticum 950-2400MHz szumy 3dB - 2.0- Podłączam 1 kabel z Sharp i 1 kabel z Inverto i przez DisqC do wejscia Antena1 .
  W ustawieniach dekodera wybieram:
  Ustawienia dla 1 Anteny
  następnie: Diseqc
  Hotbird LNB1
  Astra LNB2
  oczywiście zgodnie z podłączeniem w Diesqu
  Na Hotbirdzie ok
  Na Astra zero jakość zero siła.

  Konsultant zasugerował że może powinien być DiseqC 1.0 lub1.1 bo ten mój 2.0 za nowy i nie ma go w spisie kompatybilnych z dekoderem - czy to możlie ze 2.0 nowsze, jest gorsze od starszych , których już prawie nie można dostać.
  Drugie pytanie - w jakiej odległości (+/-) ustawić po prawej stronie (patrząc zza czaszy) drugi konwerter w stosunku do centralnie ustawionego konwertera Sharp (Hotbird). Słyszałem, że około 35 mm ale gdzieś czytałem ,że max 5 mm.

 • #2
  Przy ustawianiu konwertera "zezującego" nie patrz na odległość tylko na odbiór. U mnie przy antenie 90 cm konwerter na Astrę ściśle dociśnięty jest do konwertera głównego.
  Przy antenie 70 cm ustawienie może być jeszcze trudniejsze. Pamiętaj, że konwerter "zezujący" odbiera sygnał odbity z powierzchni mniejszej niż cała powierzchnia anteny.

  Komentarz

  Pracuję...
  X
  nc+