Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dwa konwertery jeden dekoder

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Dwa konwertery jeden dekoder

Witam.
    Posiadam czaszę anteny o średnicy 72 cm taką mi dołączyli przy zakupie Jeden konwerter TWIN firmy Sharp BS1KEL200A podłączony do dekodera nbox HDTV recorder dwoma kablami do antena1 i antena2. Śmiga już rok
    Zdecydowałem się na dostawienie "zeza" aby mieć również ASTRĘ. Dokupiłem konwerter Inverto rt Twin Long-Neck 40mm LMB oraz DISEqC SWITCH firmy opticum 950-2400MHz szumy 3dB - 2.0- Podłączam 1 kabel z Sharp i 1 kabel z Inverto i przez DisqC do wejscia Antena1 .
    W ustawieniach dekodera wybieram:
    Ustawienia dla 1 Anteny
    następnie: Diseqc
    Hotbird LNB1
    Astra LNB2
    oczywiście zgodnie z podłączeniem w Diesqu
    Na Hotbirdzie ok
    Na Astra zero jakość zero siła.

Konsultant zasugerował że może powinien być DiseqC 1.0 lub1.1 bo ten mój 2.0 za nowy i nie ma go w spisie kompatybilnych z dekoderem - czy to możlie ze 2.0 nowsze, jest gorsze od starszych , których już prawie nie można dostać.
    Drugie pytanie - w jakiej odległości (+/-) ustawić po prawej stronie (patrząc zza czaszy) drugi konwerter w stosunku do centralnie ustawionego konwertera Sharp (Hotbird). Słyszałem, że około 35 mm ale gdzieś czytałem ,że max 5 mm.

Przy ustawianiu konwertera "zezującego" nie patrz na odległość tylko na odbiór. U mnie przy antenie 90 cm konwerter na Astrę ściśle dociśnięty jest do konwertera głównego.
    Przy antenie 70 cm ustawienie może być jeszcze trudniejsze. Pamiętaj, że konwerter "zezujący" odbiera sygnał odbity z powierzchni mniejszej niż cała powierzchnia anteny.

Komentarz

Pracuję...
    X
    nc+