Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NC+ MIX Cam + Philips 7108

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• NC+ MIX Cam + Philips 7108

Witam,

Dwa dni kupiłem zestaw startowy NC+ MIX wraz z modułem Cam. Podłączenie do TV i aktywacja poszły gładko, ale mam problem z niektórymi kanałami HD (NSport, większość Canal+, TVP1) -tną się, szatkują i nie da się ich w ogóle oglądać (niektóre działają normalnie i ładnie, np. TVN, któryś Canal+ też dobrze odbiera, HBO dobrze odbiera) Żeby wykluczyć problem z anteną/przewodem/konwerterem pożyczyłem od znajomego dekoder Cyfry+ i podłączyłem jego dekoder z jego kartą to swojego TV -wszystko śmiga jak należy.

Panowie (i Panie jeżeli są) gdzie szukać przyczyny tego stanu rzeczy..? Czy to moduł Cam jest uszkodzony..? Czy moduł nie chce dobrze współpracować akurat z tym telewizorem..? A może moduły potrzebują dokładniej dostrojonej anteny niż dekodery.. (siła 90 - 95, jakość 80 - 83 -wg tego co pokazuje TV). Dlaczego przez dekoder wszystko idzie dobrze, a przez moduł już nie..?

Oprogramowanie modułu aktualne, oprogramowanie TV też najnowsze..

Czy ma ktoś Philipsa serii 6, 7 lub 8 dobrze działającego z NC+ MIX na moduł..?

Z góry dziękuję za jakąś odpowiedź która by mnie naprowadziła..
    Ostatni raz edytowany przez tomeks65; 2014-04-03, 22:49. Powód: dopisek na temat softu

napisał(a) tomeks65 Zobacz post
    Panowie (i Panie jeżeli są) gdzie szukać przyczyny tego stanu rzeczy..? Czy to moduł Cam jest uszkodzony..? Czy moduł nie chce dobrze współpracować akurat z tym telewizorem..? A może moduły potrzebują dokładniej dostrojonej anteny niż dekodery.. (siła 90 - 95, jakość 80 - 83 -wg tego co pokazuje TV). Dlaczego przez dekoder wszystko idzie dobrze, a przez moduł już nie..?
    Oprócz siły i jakości sygnału ważny dla kanałów hd jest poziom błędu, w telewizorach w menu powinna być diagnostyka i tam między innymi jest stopa błędu, czym mniejsza tym lepiej. Może tak się zdarzyć że na dekoderze działa a tv nie, miałem tak w poprzednim telewizorze, Samsung PS51D8000 nie współpracował poprawnie z modułem ncam, na kanałach HD cięło mimo że sygnał miałem siła 90% i jakość 100% a stopa błędu 0, teraz mam innego samsunga i wszystko działa ok.
    Moduł ncam - NC MIX COMFORT +

Komentarz

Jeżeli chodzi o BER to na działających programach mam 0,00, a na tych niedziałających różnie.. 0,00, 1,10, 1,20, 1,30, 2,20, 3,30 -innych nie widziałem..

Czarny, a jak to wyglądało na Samsungu o którym piszesz.. -czy tam nie działały (szatkowały, rwały) Ci wszystkie kanały HD na module..? -bo u mnie niektóre działają... Canal+ HD działa, Canal+ Sport HD też działa, HBO działają, TVN działa i jeszcze kilka innych.. Nie działają np. pozostałe Canal+ HD, NSport HD, TVP1 HD i jeszcze kilka innych..

Komentarz

U mnie na wszystkich hd i sd nadawanych w DVB-S2 (np. religia) rwało, dobrze chodziły tylko kanały DVB-S. Nie była to pikseloza tylko zrywanie szarpanie.
        Szansa że u Ciebie do poprawy jest ustawienie anteny, skoro na tych co masz 0 błędów masz OK!.
        Moduł ncam - NC MIX COMFORT +

Komentarz

Jakość mam dobrą. Ja bym po prostu zmienił skos konwertera. Różne urządzenia mają różną tolerancję na BER i nie każde prawidłowo je odczytuje.
          Ja bym zalecił aby najpierw zmieniać sam skos konwertera. Sprawdź jeszcze zgodnie z tą listą. Czy zapisane kanały masz z prawidłowych częstotliwości i z dobrymi ustawieniami.

Komentarz

Zapisane kanały są z prawidłowych częstotliwości.

Jeżeli chodzi o BER to nawet gdy jest on na 0,00 to i tak następuje szatkowanie na tych felernych programach.

Ustawienia anteny, konwertera nie pomogą -sprawdzałem to przez dwa pierwsze dni (zanim napisałem tutaj). Antena jest duża -100cm Triax, stoi na dachu bloku -brak żadnych przeszkód, konwerter Inverto - Single Black ULTRA, przewód TRISET-113 PE

Niedziałające programy to te w HD z częstotliwości 11499, 11411 i jeszcze jakiejś.. Inne częstotliwości działają dobrze.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że moduł ma jakąś usterkę lub po prostu telewizor gryzie się akurat z tym modułem. Lub też może być usterka w samym TV -gdyby u innych działał ten moduł z Philipsem 7108

Piotrek też masz Philipsa..? Jaki konkretnie model..?
            Ostatni raz edytowany przez tomeks65; 2014-04-05, 14:10.

Komentarz

Witam,

Dwa dni kupiłem zestaw startowy NC+ MIX wraz z modułem Cam. Podłączenie do TV i aktywacja poszły gładko, ale mam problem z niektórymi kanałami HD (NSport, większość Canal+, TVP1) -tną się, szatkują i nie da się ich w ogóle oglądać (niektóre działają normalnie i ładnie, np. TVN, któryś Canal+ też dobrze odbiera, HBO dobrze odbiera) Żeby wykluczyć problem z anteną/przewodem/konwerterem pożyczyłem od znajomego dekoder Cyfry+ i podłączyłem jego dekoder z jego kartą to swojego TV -wszystko śmiga jak należy.

Oprogramowanie modułu aktualne, oprogramowanie TV też najnowsze..

Czy ma ktoś Philipsa serii 6, 7 lub 8 dobrze działającego z NC+ MIX na moduł..?

Z góry dziękuję za jakąś odpowiedź która by mnie naprowadziła..
              Karta NC+MIX MODUŁ działa w innym oprogramowaniu niż dekoder z dawnej c+

Komentarz

napisał(a) misioDUE Zobacz post
                Karta NC+MIX MODUŁ działa w innym oprogramowaniu niż dekoder z dawnej c+
                Tak, wiem, że działa na innym, ale czy to nie moduł zajmuje się rozkodowaniem sygnału..? Więc skoro moduł i karta są od NC+ to wszystko powinno grać -teoretycznie.

misioDUE -napisz proszę coś więcej.

Komentarz

masz źle ustawioną antenę niestety wartości jakości które podajesz są dla najniższej częstotliwości musisz wejść w menu telewizora i ręcznie ustawić częstotliwość dla tvp1 hd i na niej ustawiać antenę nie jest tak jak dla dekoderów ADB że nastawiasz kanał i dekoder podaje wartości dla kanału który w danej chwili oglądasz
                  moduł działa poprawnie rozwieje twoje wątpliwości

Komentarz

Antena była ustawiana wiele razy na kanale NSportHD, czyli częstotliwość 11449, czyli ta sama na której jest TVP1HD. Była też ustawiana miernikiem analogowym za 30 zł, jak i miernikiem cyfrowym za pewnie ponad 1000 zł (przez montera) -z ustawieniem anteny się już nic nowego nie wymyśli -jest ustawiona dobrze.

Problem jest pewnie na linii moduł - telewizor (telewizor gryzie się akurat z tym modułem) lub ewentualnie z samym telewizorem (gdyby gryzł się z innymi modułami innych telewizji).

Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie lub podobny przypadek jak mój 55PFL7108 (ewentualnie 55PFL7008 lub mniejszy) plus NC+ MIX CAM proszę niech napisze..

Komentarz

Antena była ustawiana wiele razy na kanale NSportHD, czyli częstotliwość 11449, czyli ta sama na której jest TVP1HD. Była też ustawiana miernikiem analogowym za 30 zł, jak i miernikiem cyfrowym za pewnie ponad 1000 zł (przez montera) -z ustawieniem anteny się już nic nowego nie wymyśli -jest ustawiona dobrze.

Problem jest pewnie na linii moduł - telewizor (telewizor gryzie się akurat z tym modułem) lub ewentualnie z samym telewizorem (gdyby gryzł się z innymi modułami innych telewizji).

Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie lub podobny przypadek jak mój 55PFL7108 (ewentualnie 55PFL7008 lub mniejszy) plus NC+ MIX CAM proszę niech napisze..
                      nie tylko tobie sprawia problemy moduł CAM od NC+ mix mam podobnie z samsungiem UE46F7000, ale tu problemy pojawiły się po aktualizacji oprogramowania systemowego w TV. Z drugiej strony występuje identyczny problem z transponderem hotbirda na częstotliwości właśnie 11411. W moim przypadku żaden serwis nic nie zdziałał i muszę łaskawie czekać, aż samsung wyda nowe oprogramowanie do TV :/

Nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera, bo wydał sporo kasy a nie działa...

Komentarz

Ooo.. A dzwoniłem ostatnio do NC+ z pytaniem czy mają jakąś listę telewizorów działających z ich modułem i powiedzieli, że nie, ale na pewno działają wszystkie Samsungi, LG i jeszcze jakaś trzecia firma..

Ja też już nie wiem co robić z tym modułem... :-/

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+