Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nc+mix moduł po 12 miesiącach

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• compot1
    założył(a) wątek Nc+mix moduł po 12 miesiącach

Nc+mix moduł po 12 miesiącach

Witam
    Kończy mi się umowa nc+ mix zawarta na 12 miesięcy na pakiet komfort+. Wg infolinii jeśli od razu jej nie przedłużę nie będę mógł w przyszłości podpisać żadnej oferty na mój moduł gdyż staje się on bezużyteczny. Coś mi tu nie gra poważnie tak jest. Nie mogę podpisać nowej umowy na ten moduł np. za 2 miesiące??
    Pozdrawiam

• amq0
    replied
    napisał(a) tomkep Zobacz post
    To chyba jakiś żart jest? Czyli jeśli miałem umowę na własnym sprzęcie, zakończyłem ją, i teraz chciałbym mieć po przerwie drugą, nową, to muszę iść i kupić nowy dekoder/moduł, bo ten co mam nadaje się na śmietnik? Jeśli rzeczywiście tak jest, to chciałbym, żebyście mi pokazali punkt w regulaminie, który o tym fakcie informuje.
    W regulaminie nie ma dosłownie o tym, ale jest że po skorzystaniu z oferty abonamentowej nie można wrócić do prepaida, miałem kiedyś umowę na module nc+ mix, rozwiązałem po 12 miesiącach i gdy po kilku miesiącach od rozwiązania chciałem podpisać nową to nie mogłem bo karty nie ma w systemie.
    Czyli po rozwiązaniu umowy na własnym sprzęcie karta sparowana z tym sprzętem jest usuwana z systemu.

Leave a comment:

• Emilio1985
    replied
    napisał(a) tomkep Zobacz post
    Ja to wiem, ty to wiesz. Ale 99% populacji ani nie wie, ani nie chce wiedzieć. A to, że sprzęt po umowie, za który w końcu zapłacili wcale nie takie małe pieniądze, dla takich osób staje się po prostu złomem z którego nie mogą skorzystać w zakresie FTA, to moim zdaniem skandal.
    Nie takie małe pieniądze? Hm... czy ja wiem... biały nbox kosztował bodaj 99 zł, a czarny 199 zł. W to miałeś wliczone miesiąc full pakietu. Wychodzi że białasa masz za symboliczną złotówkę, a czarnego za 100 zł (w tym dysk 250gb - fakt że leciwy, ale coś tam jest warty). No i w dekoderach masz głowice satelitarne, warte na "wolnym rynku" 30 zł/szt.

Poza tym... własny sprzęt... dekodery 6-7 letnie... niby odnowione, ale można sporo poczytać tu i ówdzie na temat jakości tychże odnowionych sprzętów. Niby jest jakaś gwarancja, ale trzeba wysłać na swój koszt dekoder do serwisu i łaskawie czekać tydzień-dwa aż wróci. Te dekodery były tylko po to, by opróżnić magazyny i spłacić cześć zadłużenia w stosunku do ADB.

Szczerze? Jeśli miałbym wybierać nc+ MIX to tylko i wyłącznie moduł CAM (szkoda że tak szybko został wycofany ze sprzedaży). Ewentualnie zrobić to, o czym wspomniałem w poprzednim poście, choć i tutaj zależy jaką kartę dekodującą dostaniemy, czy tzw szybką czy wolną. Kiedyś jeszcze była kwestia modelu, tzn czy to BSKA, BSLA, czy może BXZB, BZZB. W jakimś Mediamarkt czy Saturnie można było otworzyć pudło i sprawdzić, ale zamawiając przez neta trzeba było liczyć na odrobine szczęścia. Z tymi dwoma ostatnimi modelami niewiele dało się zrobić bez wymiany flasha i procesora co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Dziś już nie ma z tym problemu.

A co do samego "wznawiania" umowy po jakimś czasie od zakończenia poprzedniej... Wiesz... to nie jest oferta pre-paid, gdzie nieopłacona karta nadal jest tak jakby aktywna i gotowa do pracy. Nc+ MIX to de facto abonament i zakończenie umowy (niepodpisanie nowej, brak zgody na przejście na czas nieoznaczony), powoduje dezaktywacje karty, tak jak ma to miejsce w "normalnych" umowach abonamentowych. Taka karta pewnie może być później aktywowana, ale tylko i wyłącznie w odpowiednim serwisie. Chociaż pewnie bardziej opłacalna jest utylizacja starych i produkcja nowych kart. Przez BOK nic nie zdziałasz. Nie aktywujesz zdezaktywowanej karty i już. Tak jest i koniec. Trochę lipa, ale nic nie poradzisz.

Leave a comment:

• tomkep
    replied
    Ja to wiem, ty to wiesz. Ale 99% populacji ani nie wie, ani nie chce wiedzieć. A to, że sprzęt po umowie, za który w końcu zapłacili wcale nie takie małe pieniądze, dla takich osób staje się po prostu złomem z którego nie mogą skorzystać w zakresie FTA, to moim zdaniem skandal.

Leave a comment:

• Emilio1985
    replied
    Stary sprzęt możesz sprzedać na pewnym znanym portalu aukcyjnym. Są ludzie którzy chętnie go odkupią. Ewentualnie dać komuś do wgrania alternatywnego softu. Wrzucasz do niego kartę Smart HD+, albo podłączasz antenę naziemną i masz DVB-T a dekoder nadal może Ci służyć. Jest też możliwość taka, aby zakupić samą kartę do nc+ (z oferty nc+ MIX) i po jej aktywacji oraz opłaceniu danego pakietu oglądać dalej kanały z oferty nc+ MIX. Oczywiście wszystko na legalu.

Leave a comment:

• tomkep
    replied
    Jak dla mnie jest to BARDZO WYRAŹNY sygnał, żeby ABSOLUTNIE nie podpisywać z NC+ żadnej umowy na własnym sprzęcie. Do tej pory tylko sprzęt w TNK HD był zbyt cenny, żeby go tak marnować, ale to powoduje, że JAKIKOLWIEK sprzęt w prepaidzie jest na to ZBYT DROGI.

Do tej pory nie wykluczałem, że np. na module z NNK, czy Nrecorderze z NC+MIX kiedyś taką umowę może podpiszę, ale teraz nie wiem, czy się kiedykolwiek na coś takiego zdecyduję. Mam od konkurencji dwa dekodery na własność, które mogę w każdej chwili opłacić w prepaidzie i na które mogę w każdej chwili zawrzeć umowę i po umowie - wrócić do prepaida. I chyba przy tym zostanę.

Leave a comment:

• compot1
    replied
    Cisza za strony nc+ dla mnie to też jest nieporozumienie żeby sprzęt stawał się bezużyteczny po zakończeniu umowy.

Leave a comment:

• tomkep
    replied
    To chyba jakiś żart jest? Czyli jeśli miałem umowę na własnym sprzęcie, zakończyłem ją, i teraz chciałbym mieć po przerwie drugą, nową, to muszę iść i kupić nowy dekoder/moduł, bo ten co mam nadaje się na śmietnik? Jeśli rzeczywiście tak jest, to chciałbym, żebyście mi pokazali punkt w regulaminie, który o tym fakcie informuje.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    @compot1,
    jeżeli umowa zostanie rozwiązana, to niestety nie będziesz mógł zawrzeć jej ponownie z użyciem tego samego sprzętu. Jeśli natomiast umowa pozostanie aktywna ale przejdzie na czas nieoznaczony, będziesz mógł po np. 2 miesiącach aktywować nową promocję. Pamiętaj natomiast, że w przypadku zakończenia okresu oznaczonego, opłaty abonamentowe wzrastają.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+