Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

UltraBOX+ 4K uwagi do programowania nagrań

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • UltraBOX+ 4K uwagi do programowania nagrań

  Witam
  nie znalazłem na forum tematu o programowaniu nagrań na tym dekoderze,który przy swoich możliwościach jest wręcz stworzony do masowego programowania nagrań.Niestety poprzez nielogiczne założenia pojawiające się komunikaty przyprawiają o frustrację.Dotyczy programowania wielokrotnego tego samego programu nadawanego cyklicznie.Należy podać ilość odcinków(?) aby nagrać wielokrotnie.Max 40,a ja chcę nagrywać np Szkło kontaktowe,które nie jest serialem i jest nadawane codziennie.Tak jest na wszystkim sprzęcie,który pozwala na nagrywanie cykliczne tylko nie na UltraBox+ 4K.
  Jakie są tego konsekwencje?
  Po zaprogramowaniu kilku nagrań różnych programów z 40 krotnością nadawanych cyklicznie,dekoder wyświetla komunikat,że w momencie rozpoczęcia nagrywania nagranie przyjęto warunkowo,albo inny pojawiający się kilkakrotnie po rozpoczęciu nagrywania w tle,żeby usunąć jakieś nagrania bo dysk jest pełny(jego oprogramowanie uwzględnia czas zaplanowanych nagrań nawet na przykład za miesiąc).Po sprawdzeniu pamięci dysk jest zapełniony w 4%,a 96% jest wolne.
  Bardzo nielogiczne i nie spotykane nigdzie podejście do tematu programowania nagrań.Większość nagrywanych programów służy do obejrzenia w wolnym czasie i skasowania,a nie tworzenia biblioteki mediów.Reasumując zmieńcie podejście do programowania cyklicznego czyli programowanie do odwołania,a nie ilości odcinków,a dekoder powinien wyświetlać komunikat o zajętości dysku faktycznie gdy jest fizycznie zapełniony.
  W kolejnych postach postaram się napisać o innych mankamentach,jeżeli to przyniesie jakiś skutek i nie mówcie,że się nie da bo tak wszystkie mi znane urządzenia były zaprogramowane

 • #2
  ksialek
  dziękuję za przesłane uwagi. Przekazałam je do właściwego działu.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

  Komentarz


  • #3
   ksialek, w kwestii nagrywania programu "Szkło kontaktowe" wykorzystaj opcje "Nagraj według czasu" i wybierz opcje "Powtarzaj codziennie".
   Ad2. Wynika to z tego, że dekoder rezerwuje miejsce na każde zlecone nagranie. W momencie sprawdzania faktycznie dysk jest zajęty np. w 4%, ale pozostały obszar jest zarezerwowany na zaplanowane nagrania. Gdyby nie było rezerwacji, nie byłoby możliwości zagwarantowania że wszystkie nagrania zostaną wykonane.
   Ad3. Nie ma możliwości zastosowania „do odwołania” – ilość nagrań musi być znana aby zaplanować zajętość dysku. Można sobie wyobrazić sytuację, że klient zleca nagranie „do odwołania” i wyjeżdża na dłuższy okres pozostawiając dekoder dołączony do sieci – nie ma możliwości nagrania nieskończonej ilości nagrań.

   Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
   Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


   Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

   Komentarz

   Pracuję...
   X
   nc+