Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ponowna konfiguracja

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ponowna konfiguracja

Witam.
    Posiadam MultiRoom z trzema dekoderami, podłączonymi do jednego routera. Planuję w najbliższym czasie zmienić internet, co wiąże się z wymianą routera. W związku z tym mam pytanie, mianowicie, czy po zmianie sieci i wymianie routera, będzie konieczna ponowna konfiguracja MultiRoomu? Czy nic nie trzeba robić przy zmianie sieci?
    Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam.

Zaiste będzie Cię czekać ponowna konfiguracja.

Komentarz

A po mogłabyś wyjaśnić jak to zrobić? Bo jestem w tych sprawach kompletnie zielony, a nie wiem czy panowie, którzy będą zajmować się zmianą internetu będą potrafili to zrobić.
      Jest to skomplikowane?

Komentarz

A na jaki model Routera zmieniasz ten obecny?

Wejdź w menu czarnego dekodera: SETUP - DIAGNOSTYKA - SIEĆ
        podaj widoczne tam obecnie parametry:

adres IP:
        maska podsieci:
        DNS 1:
        DNS 2:

Podobne dane proszę równiez odczytać z białych dekoderów. Jakie modele dekoderów uzupełniających posiadasz?

Komentarz

Czarny:

IP: 192.168.002.000
          Maska Podsieci: 255.255.255.000
          DNS 1: 192.168.002.001
          DNS 2: 008.008.008.008

Biały 1:

IP: 192.168.002.202
          Maska Podsieci, DNS 1, DNS 2 - jak wyżej

Biały 2:

IP: 192.168.002.201
          Maska Podsieci, DNS 1, DNS 2 - jak wyżej

Dwa białe dekodery to BOX+ HD

Komentarz

Co do Routera to niestety nie wiem, bo panowie od internetu przyjadą ze swoim.

Komentarz

Pamiętasz jak konfigurowałeś poprzednio Multiroom? Trzeba będzie zacząć od tej najprostszej konfiguracji. Ważne jest by po konfiguracji automatycznej Internetu adresy IP różniły się między sobą jedynie ostatnim członem, Maski Podsieci we wszystkich dekoderach mają być identyczne. Być może nie trzeba będzie nic więcej robić. Informacje na temat konfiguracji są dostępne pod adresem: http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesci...om-standard-hd

Jeżeli jednak nie przyniesie to skutku wówczas podaj dokładną nazwę modelu Routera.

Komentarz

Pierwszą konfigurację robili panowie, którzy zakładali mi NC+.
                No nic, zrobię tak jak piszesz, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. ;)

Komentarz

W razie potrzeby pisz na forum, jeżeli nie ja lub inni Moderatorzy, to mamy tu na forum wybitnych userów, którzy zawsze prawidłowo doradzą i udzielą Ci fachowych informacji.

Przy okazji Panowie pozdrawiam - bądźcie dla @Marcello3010 łaskawi i w razie potrzeby podpowiadajcie

Komentarz

napisał(a) Marcello3010 Zobacz post
                    Co do Routera to niestety nie wiem, bo panowie od internetu przyjadą ze swoim.
                    Jak przyjdą ze swoim to poproś aby ruter automatycznie przydzielał adresy IP i to wszystko. Po podłączeniu dekoderów przedzieli on im adresy IP i po sprawie. Wszystko powinno działać bez problemu.

Komentarz

Ok, zrobię jak radzicie
                      Bardzo Wam dziękuję i przepraszam za kłopot. No, ale niestety... człowiek na wszystkim nie musi się znać
                      Jak będzie po wszystkim to napiszę czy wszystko działa jak należy
                      Pozdrawiam.

Komentarz

Witam ponownie.
                        Mam nowy internet z nowy routerem, jednakże cały czas posiadam również starą sieć również z routerem. Multiroom jest podłączony cały czas pod starego neta. Mam pytanie, mianowicie z początkiem lipca stary internet przestanie działać, ale czy Multiroom również? Bo stary router cały czas będzie u mnie stał, będzie włączony, więc chyba TV będę miał normalnie? Może wcale nie muszę podłączać Multiroomu pod nowy internet?
                        Czekam na odpowiedź.

Komentarz

Witam.

Sieć potrzebna do multiroom nie musi mieć dostępu do internetu. Więc po odłączeniu interentu stara sieć wystarczy, ale oczywiście usługi internetowe w dekoderach nie będą działały.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Ok, tak też myślałem.
                            Dziękuję bardzo ;)

Komentarz

Pracuję...
                            X
                            nc+