Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Router WR740N a multiroom

Zwiń
Temat został zamknięty
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Router WR740N a multiroom

Witam wszystkich!

Przymierzam się do zakupu Nc+ z pakietem multiroom: 1 dekoder podstawowy + 2 dekodery uzupełniające. Internet w mieszkaniu mam puszczony kablem podpiętym do routera WR740N. W tą sieć chciałbym podpiąć dekodery. Początkowo myślałem o następującym połączeniu:

Problem jest taki, że podobno ten router nie posiada Access Pointa, nie wiem więc, czy taka konfiguracja będzie działać? Już drugi dzień przeglądam fora internetowe i im więcej czytam, tym mniej wiem Byłbym wdzięczny za prostą odpowiedź czy na takim połączeniu wszystko będzie funkcjonowało? Alternatywą jest połączenie dekoderów kablami przez switch, ale tego wolałbym uniknąć, ewentualnie zmiana routera wchodzi z grę, ale zanim dokonam zakupów wolałbym zaczerpnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników

Witam.

Lista urządzeń WiFi spełniających rolę routera z Access Point WiFi jest długa i zawiera TpLink TL-WR740N. Znacznie trudniej zaleźć urządzenie, które można przełączyć w tryb (AP) Client, czyli spełniające rolę adaptera WiFi (do tego TL-WR740N się nie nadaje - nie ma funkcji "Client").

Opisany na forum adapter Netgear WNCE2001 ( http://forum.ncplus.pl/forum/files/f...Fi_adapter.pdf ) wypełnia wyłącznie potrzebną funkcję "Client", więc nie wymaga przełączenia. Jeśli nie zadziała konfiguracja połączenia radiowego z routerem WiFi za pomocą przycisku WPS, to konfiguracja przeglądarką internetową jest banalnie prosta. Konfiguracja urządzeń spełniających kilka funkcji w sieci WiFi może być skomplikowana. Największe problemy występują w sytuacji kiedy ktoś wybierze urządzenie WiFi które nie odsługuje trybu "Client".

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Wątek zamykam

Komentarz

Pracuję...
      X
      nc+