Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Konfiguracja Multiroom przez WiFi

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Konfiguracja Multiroom przez WiFi

Witam,
    Ostatnio w związku z przedłużeniem umowy otrzymałem dekodery nc+
    -MediaBox Czarny dekoder
    -klasyczny Bialy dekoder

do podłączenia dokupiłem również dwa AP TP-LINK TL-WA701ND
    AP są skonfigurowane na "client" z ip odpowiednio
    *192.168.1.20
    *192.168.1.21
    i ustawione na połączenie z moją siecią domową bez najmniejszego problemu działają z dwoma różnymi komputerami robią to co do nich należy czyli dają internet. Natomiast dekodery uparcie nie chcą się połączyć mimo, że same "czują sieć". Gdzie tkwi błąd ? Dodam że przy połączeniu kablem RJ-45 dekodery działają bez problemu niestety ułożenie pokoi w moim domu nie pozwala na pociągnięcie kabla aż przez 3 pokoje, dlatego zależało mi na połączeniu WiFi.

Czy tych dwóch komputerów używałeś w tych samych pomieszczeniach co dekodery? Może WiFi nie "dolatuje"

Komentarz

chodziłem po całym domu i internet dolatuje z punktów gdzie stoją dekodery sygnał jest bardzo mocny

Komentarz

A skonfigurowałeś adresy IP statycznie? Dekodery nie odświeżają sobie tak jak komputer tych danych. Napisz do nas na maila a wyślę Ci instrukcję połączenia mr standard w której są opisane możliwe połączenia. Możliwe, że pomoże Ci to w konfiguracji.

Komentarz

Co rozumiesz przez statyczne ?
          Ostatni raz edytowany przez kungfupanda; 2013-06-13, 17:22.

Komentarz

piotrek nc+ w innym wątku napisał:
            Obecnie porty USB w dekoderze mediaBox+ nie są wykorzystywane.

Wątek dotyczący tego dekodera znajduje się w tym miejscu. Wątek ten zamykam.
            to jak to ma działać?
            chyba że ktoś tu kłamie?

Komentarz

napisał(a) kungfupanda Zobacz post
              ... Gdzie tkwi błąd ?
              Witam!
              Czy konfiguracje dekoderów przeprowadziłeś automatycznie, czy ręcznie?
              Czy możesz podać, jakie ustawienia sieciowe pobrały dekodery przy konfiguracji automatycznej?

napisał(a) tchórzofredka Zobacz post
              to jak to ma działać?
              chyba że ktoś tu kłamie?
              Dekodery nie obsługują kart Wi-Fi z portem USB. Dekodery należy podłączać do sieci wyłącznie za pośrednictwem portów ethernet.
              Pozdrawiam!

Edit: Pewnie niepotrzebnie odniosłem się do posta z czerwca...
              Ostatni raz edytowany przez jjm; 2013-12-16, 13:15. Powód: Uzupełnienie
              abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+