Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Naziemna Telewizja Cyfrowa

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Naziemna Telewizja Cyfrowa

W tym wątku prowadzimy dyskusję na temat CYFROWEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ (DVB-T).

No i slusznie, ze prowadzicie temat o dvb-t bo to jedyna obecnie racjonalna mozliwosc.

Komentarz

Czy moduł CI dvb-t będzie działał w telewizorze samsung A656 lub innym co ma takie gniazdo.

Komentarz

Dlaczego zablokowano możliwość segregowania kanałów DVBT? Kanały owszem dekoder wyszukał ale poukładał je w sobie po swojemu (czytaj ch....owo) czyli TVP1 na 1009, TVP2 na 1015, pomiędzy nimi PoloTV itd.
        Dlaczego nie można ich sobie poukładać po swojemu?
        I czy w nowym sofcie nie można by zrobić tak że kanał TVP Info Warszawa byłby na głównej liście podmieniany (oczywiście po zaznaczeniu odpowiedniej opcji w menu) na lokalną wersję?

Komentarz

napisał(a) Dinar Zobacz post
          Czy moduł CI dvb-t będzie działał w telewizorze samsung A656 lub innym co ma takie gniazdo.
          Witaj,

ten model TV posiada tuner DVB-T MPEG-2.

Zakładam, że zastanawiasz się nad zakupem transkodera z MPEG-4 na MPEG-2, który po umieszczeniu w slocie CI umożliwić odbiornikowi wyświetlanie NTC?

Transkodery nie działają z niektórymi modelami TV, nie każdy daje możliwość odbioru HD, więc zalecam ostrożność w wyborze.

Proponuję kontakt z producentem sprzętu.

Komentarz

Czym się charakteryzuje Cyforowa tv naziemna ? To jakaś nowość ?

Komentarz

Informacje dotyczące Naziemnej Telewizji Cyfrowej są dostępne na naszej stronie:

http://ncplus.pl/pomoc/uzytkowanie/t...naziemna-dvb-t

Komentarz

A jaki to ma sens ta cała cyforowa telewizja w dekoderze płatnej telewizji satelitarnej ? Żeby odbierać Puls 2 i ATM Powtórka ??

Komentarz

No właśnie nie wiem, przecież mając platformę to kto będzie oglądał naziemną, a po umowie, dekoder trzeba oddać.
                  Skoro blokujecie tak przydatną funkcję, to jak można w ogóle pisać, że nowa lista kanałów wynika z dbania o wygodę abonentów!?

Komentarz

napisał(a) Leon Zobacz post
                    No właśnie nie wiem, przecież mając platformę to kto będzie oglądał naziemną, a po umowie, dekoder trzeba oddać.
                    To zależy czy chcesz nabywać dodatkowy tuner, czy mieć wszystko w jednym urządzeniu. Możliwość jest, a wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam.

Komentarz

To można taki tuner u Was nabyć?
                      Skoro blokujecie tak przydatną funkcję, to jak można w ogóle pisać, że nowa lista kanałów wynika z dbania o wygodę abonentów!?

Komentarz

napisał(a) Leon Zobacz post
                        jak kiedyś najdą u Ciebie gęste chmury i zacznie lać rzęsisty deszcz to DVB-T może być jedynym oknem na świat

ZTCP - przydaje się też w przypadku MR premium - tuner z mydelniczki jest udostępniany też dekoderowi głównemu, pozwala to czasem "odblokować" jeden z tunerów satelitarnych do np. nagrywania.

Komentarz

Jest jeszcze jedna zaleta DVB-T - możesz oglądać lokalne TVP Info. (Jeśli mieszkasz w okręgu warszawskim, możesz programy lokalne z Łodzi oglądać)

Komentarz

Naziemna ma dużo więcej zalet. Mam tnk hd i adb 2850 w wakacje nigdy nie opłacam bo nie ma meczy piłki więc zostaje naziemna a druga sprawa możliwość nagrywania. Np nagrywam polsat z satelity to mogę oglądać tylko tv4 a nagrywam polsat z naziemnej to mogę oglądać 7 programów do wyboru z mux2 więc różnica zasadnicza!

Komentarz

Mam dekoder Turbo z usb stickiem (ADB 100T) do dvb-t i następujący problem.
                              Mieszkam na pograniczu nadawania sygnałów mux. Mimo jednej z najlepszych bardzo kierunkowych anten typu atx antena odbiera sygnał jednego z mux "bokiem".
                              Chodzi mi o to, że mam 3 muxy odbierane o idealnej jakości z Łodzi ale na jednym z kanałów przebija się sygnał z Płocka.
                              I oczywiście Turbacz wybiera sobie jako domyślny ten kanał ze słabszą jakością, który działa "ledwo ledwo i tnie", a odrzuca kanał z jakościa "100%".
                              Czy jest jakaś opcja zaawansowana, która pozwoli mi wybrać z którego kanału chcę odbierać programy? Jakieś ukryte menu serwisowe?
                              W tv z DVBT nie ma problemu, w dekoderze stb za 100zł też nie, to i chyba w mega nowoczesnym Turbo też się da?
                              Samsung 50'' PS50q91H, panasonic tx-p42st50, 1x FULL TURBO + Multiroom standard, Premium Sport+Film, Extra+,Multi+, Filmbox, HBO, C+VOD, MRS, 79/89zł

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+