Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
    Owszem, ale jest to rozwiązanie skomplikowane i stosunkowo drogie (dla 3 sygnałów).
    Przy odpowiedniej antenie (np. ASC800 Corab) można z powodzeniem zastosować konwerter Monoblock Quad (np. taki -> link). Używam podobny konwerter Twin.

Pozdrawiam.

nOlsbit
    Właśnie byłem zainteresowany monoblock'iem, ale czy uda się utrzymać siłę 100% na HB, jednocześnie zapewniając przynajmniej zadowalającą siłę na Astrze?

Komentarz

napisał(a) gmickey92 Zobacz post
      czy uda się utrzymać siłę 100% na HB,
      Parametr "Siła" na niewielkie znaczenie dla oceny jakości sygnału antenowego. Reprezentuje poziom sygnału z satelity razem z szumami i zakłóceniami. Wyobraź sobie słuchanie muzyki z zakłóceniami (np. z mocno zużytej płyty winylowej). Jeśli takie nagranie trzyszczy i szumi przy kliku mW na słuchawkach, to podłączenie takiego nagrana do wzmacniacza np. 2x100W dalej będzie tak samo zaszumione i trzeszczące.
      Dekoder i tak musi wyregulować poziom sygnału docierającego do wejścia antenowego do swoich potrzeb ( w praktyce oznacza to znaczne obniżenie).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Wyniki.

napisał(a) gmickey92 Zobacz post
        Właśnie byłem zainteresowany monoblock'iem,
        Efekt zależy od wielu czynników. Z anteną jak tutaj -> link i konwerterem Monoblock Twin dekoder mediaBOX+ pokazuje przykładowe następujące wyniki (transpondery 8PSK/DVB-S2):
        Hot Bird:
        • Kanał 11 (TVP 1 HD) - transponder 11449H: Jakość 93%
        • Kanał 1 (TVN HD) - transponder 11508V: Jakość 67%
        • Kanał 9 (Kuchnia+ HD) - transponder 11411H: Jakość 78%

Astra 19,2:
        • Kanał 500 (ARTE HD) - transponder 11494H: Jakość 100%
        • Kanał 502 (Eins Festival HD) - transponder 11053H: Jakość 100%

To oznacza, ze zapas sygnału dla kanałów z satelity Astra 19,2E jest nawet większy niż kanałów nadawanych z satelity Hot Bird.
        Dla wschodniej Polski wyniki będą nieco słabsze, ale chodzi o uzyskanie zielonego paska "Jakość" (50% lub więcej) dla transponderów 8PSK/DVB-S2 (przy dobrej pogodzie).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Dziękuję za cenne informacje. Multiroom już mam, ale teraz właśnie kwestia konwertera. Zdecydowałem się na Monoblock Quadro, teraz kwestia wybrania tego niezawodnego.

Komentarz

nOlsbit, jestem w trakcie ustawiania konwertera monoblock quad. W jaki sposób powinien być ustawiony konwerter dla anteny 90cm? Astrę już odbieram nawet, ale Arte HD nie działa. Pierwszy kanał jaki działa to ZDF HD.

Komentarz

napisał(a) tecumseh Zobacz post
              Mam pytanie techniczne,
              Zmieniałem antenę na nowa, gdyż stara – stalowa przerdzewiała była Zatem postanowiłem kupić coś z aluminium i padło na Fuba 85 z polecanym przez wielu Megasat Diavolo Monoblock Quad.
              Udało mi się na HotBirdzie osiągnąć 83% na sile i 100% na jakości – czy jest sens jeszcze wchodzić na dach i „dopieszczać”? Udało się komuś uzyskać lepsze ustawienie? Jakie? Jaką metodykę przyjąć?
              Natomiast trochę słabiej wypada sygnał z Astry 71% sila 74% jakość – jak mógłbym przy moim zestawie polepszyć te wartości? Niby próbowałem różnych ustawień, ale wszystko było robione raczej metodą spontaniczną, a potrzebowałbym jakiś fachowych wskazówek.

Z góry dziękuje za pomoc.
              Ja mam 88/100 i to wystarczy by kanały w HD chodziły bez zacięć.

Komentarz

Witam,
                mam 80cm talerz z monoblokem twin. Niestety tylko moge zlapac astre lub hotbirda. sila jest przy 80% ale jakosc jest zawsze przy jednym znich przy 0%. Nie wiem co robie zle. Moze trzeba dokonac jeszcze jakies dodatkowe konfiguracje przy dekoderze? takie sa moje konfiguracje.

http://s7.directupload.net/file/d/3492/thsiyhuo_jpg.htm

lewe oko monobloku jest wlozone zentralnie. moze musi byc tak ja na zdjeciu? czyli wystawione na astre? http://www.eg-sat.de/spaw2/uploads/i...monoblock3.jpg

pozdrawiam
                Ostatni raz edytowany przez milewan; 2014-01-04, 16:57.

Komentarz

napisał(a) milewan Zobacz post
                  Witam,
                  mam 80cm talerz z monoblokem twin. Niestety tylko moge zlapac astre lub hotbirda. sila jest przy 80% ale jakosc jest zawsze przy jednym znich przy 0%. Nie wiem co robie zle. Moze trzeba dokonac jeszcze jakies dodatkowe konfiguracje przy dekoderze? takie sa moje konfiguracje.

lewe oko monobloku jest wlozone zentralnie. moze musi byc tak ja na zdjeciu? czyli wystawione na astre? http://www.eg-sat.de/spaw2/uploads/i...monoblock3.jpg

pozdrawiam
                  Witam
                  Jak patrzysz na talerz, to uchwyt zakladasz do konwertera HOTBIRD, a ASTRA idzie z zeza, ponadto musisz patrząc na pupe konwerterów lekko ok 5 stopni podniesc monoblock ku górze.
                  I ty szukasz HOTBIRDA a ASTRA sama sie znajdzie.
                  Z tyłu patrząc TALERZA musisz ustawić na ok 27-29 stopni
                  Ostatni raz edytowany przez wlodek.z.; 2014-01-04, 17:39.

Komentarz

Witam,

pozdrawiam
                    Ustaw konwerter odwrotnie. Hotbird ma być po środku.

napisał(a) wlodek.z. Zobacz post
                    Witam
                    Jak patrzysz na talerz, to uchwyt zakladasz do konwertera HOTBIRD, a ASTRA idzie z zeza, ponadto musisz patrząc na pupe konwerterów lekko ok 5 stopni podniesc monoblock ku górze.
                    I ty szukasz HOTBIRDA a ASTRA sama sie znajdzie.
                    Z tyłu patrząc TALERZA musisz ustawić na ok 27-29 stopni
                    Co do stopni, to bierz proszę również pod uwagę to, że Abonenci mają instalacje w różnych lokalizacjach. A od tego jest zależne wyliczenie wartości kątowych dla elewacji, azymutu jak również skoszenia konwertera. Kalkulatory do obliczania tych wartości są łatwo dostępne w internecie, ja posiadam nawet taki na swoim telefonie z Android.

Komentarz

Tylko, że przy monoblocku mamy ograniczone pole manewru bo kąt ustawienia konwerterów względem siebie jest stały i gdy ustawiamy idealnie na jednego satelitę nie mamy gwarancji, że na drugiego jest dobrze. Gdy na drugiego chcemy poprawić to jednocześnie na pierwszego pogarszamy. Ja stosuję konwerter zezujący i w tym wypadku można ustawić każdy niezależnie. Przy monoblocku musi być dobrze dobrana wielkość czaszy anteny. Może w tym wypadku 80 cm to trochę za mało. Najlepsze podobno są anteny ok. 90 cm.

Komentarz

napisał(a) Jurek_nc+ Zobacz post
                        Ustaw konwerter odwrotnie. Hotbird ma być po środku.

Co do stopni, to bierz proszę również pod uwagę to, że Abonenci mają instalacje w różnych lokalizacjach. A od tego jest zależne wyliczenie wartości kątowych dla elewacji, azymutu jak również skoszenia konwertera. Kalkulatory do obliczania tych wartości są łatwo dostępne w internecie, ja posiadam nawet taki na swoim telefonie z Android.
                        TU jest szczegółowy OPIS http://ncplus.pl/pomoc/zakup-i-insta...talacja-anteny Ustawienia Anteny Satelitarnej.

Komentarz

Witam.
                          Konwerter monoblock zainstaluj inaczej, w taki sposób jak konwertery na rysunku w nFAQ.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam.
                            Konwerter monoblock zainstaluj inaczej, w taki sposób jak konwertery na rysunku w nFAQ.

Pozdrawiam.

nOlsbit
                            Fotki TWOJE pokazują tak jak ja opisywałem.
                            A tu mam zapytanie do CIEBIE , czy kanały z Astry będą na dekoderze ADB działać gdyby wykorzystał jeden konwerter pojedyńczy, czy jest wymóg że dekoder również musi widzieć HOTBIRDA. dziękuje za odpowiedż.

Komentarz

Witam.

Pozdrawiam.

nOlsbit
                              czyli monoblok tak jak na zdjeciu i w planszy nc+ hotbird ma byc LNB 2 i astra LNB 1?

Komentarz

Reakcja konwertera monoblock na sygnały LNB 1 i LNB 2 (wysyłane przez dekoder) zależą od konwertera. Można ustalić którą część (prawą lub lewą) włącza konwerter przysłaniając "pokrywki" (oświetlacze) konwertera np. ręką. Po przesłonięciu aktywnej zanika obraz i obniżają się wyniki na Mierniku Sygnału w dekoderze.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+