Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

przy takich parametrach bedziesz mial poprawny odbior
    proponuje nie wchodzic co chwila w nie i nie sprawdzac czy czasami o punkt nie spadlo bo to nie ma sensu
    Dzięki serdecze za pomoc i informacje. Jednak martwi mnie trochę sygnał z Astry, wcześniej na jakimś najprostszym i tanim monoblocku i na najprostszej (czyt. taniej) antenie miałem lepszy z niej sygnał niż na sprzęcie, który wydawałoby się powinien dać lepsze parametry. Czyżbym jednak został nabity w reklamową butelkę z naklejką super, hiper, za większe pieniądze zatem lepsze etc? Czy jest jeszcze jakaś metoda polepszenia sygnału z Astry przy nieuzbyt dużej lub najlepiej minimalnej stracie sygnału z HotBirda? Na niektórych z niej (Astry) programach jakość spada do kilku procent zaledwie i przy gorszej pogodzie zaczynają się problemy.
    Z góry dziękuję za techniczne wskazówki dla samotnika dachowego tkwiącego wiernie przy swej antenie
    - projekt związany zupełnie z niczym

Komentarz

Wydaje mi się że ciężko przy tym rozmiarze anteny będzie złapać idealny sygnał na HB i Astrze jednocześnie

twoja czasza ma szerokość tylko 70 cm, przydałoby sie 10 więcej
      TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

napisał(a) GDA Zobacz post
        Wydaje mi się że ciężko przy tym rozmiarze anteny będzie złapać idealny sygnał na HB i Astrze jednocześnie

twoja czasza ma szerokość tylko 70 cm, przydałoby sie 10 więcej
        Fuba 85 ma 70cm?

Komentarz

Udało się! Przyczyna okazała się prozaiczna i wynikająca z braku podstaw techniki montażu anten. Dzielę się, być może komuś, i kiedyś się przyda.
          W antenie Fuba konwerter mocowany jest w obręczy, która wciskana/wsuwana jest w prowadnice na samym ramieniu i oczywiście pierścień z konwerterem, należy umieścić centralnie w prowadnicy - w końcu nie po to mądrale i jajagłowi inżynierowie, tak ustawili ramię w stosunku do czaszy, aby jakieś lalusie dopuszczali się partyzantki.
          U mnie była całość przesunięta o około 2 mm, których nie zauważyłem stojąc na dachu śmigany wiatrem i deszczem, przy instalacji anteny, gdy skostniałe palce nie były tak sprawne, jak przy szydełkowaniu, a myśli nastawione jedynie na jak najszybsze ustawienie wszystkiego i ewakuacje do ciepłej sofy.

Na ta chwię HotBird 85/100 i na jakości nie schodzi poniżej 100% na każdym z transponderów.
          Astra 76/100 – sprawdzałem na kilku programach miernikiem sygnału i zawsze jakość powyżej 85%.

Dziękuje niniejszym wszystkim, którzy zainteresowali się moim pytaniem i starali się mi pomóc.
          Ostatni raz edytowany przez tecumseh; 2013-05-02, 07:50.

Komentarz

Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej (instalacja jednokablowa)

Witam,
            No własnie jak mam skonfigurować dekoder (BZZB) tak żeby odbierał sygnał z HB Aster (reszta jak w tytule). Gdzie podłączyć antenę AN1 czy AN2, jak ustawić pozostałe parametry a zwłaszcza Disec . Bardzo bym prosił o pomoc i ew o wskazanie gdzie mogę o tym poczytać na stronach TVN. Jakość sygnału mam 100% a siłę 88% na HB.
            Z Poważaniem
            Witold

Komentarz

Zerknij tutaj.

Przeniosłem Twój post do właściwego wątku, więc jeśli nasuną Ci się pytania, zadaj je w tym temacie.

Komentarz

przy monoblocku musi się niestety pogodzić że nie dostroi Astry tak jak w osobnych dwóch konwerterach by było
                bo każde skręcenie kąta na Astrze powoduje "uciekanie" Hot-Birda i odwrotnie
                Za kilka dni będę miał MultiRoom, dlatego będę musiał wymienić konwerter ze względu na fakt, że ma tylko dwa wejścia. Z racji wymiany postanowiłem udostępnić sobie również Astre. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze, aby i na HB i na Astrze było 100% ?

Komentarz

napisał(a) gmickey92 Zobacz post
                  W związku z tym, że nikt nie odpisał, ponawiam pytanie w nowym wątku.
                  Chciałbym się doradzić odnośnie opcji Multiroom, którą za kilka dni będę miał, a ponadto interesuje mnie poszerzenie oferty o kanały z Astry. Jakie jest waszym zdaniem najlepsze rozwiązanie? Czy jest taka możliwość, aby i na Astrze i na HB była siła 100% ?
                  dasz czasze 110 i do tego 2 konwertery z multiswiczem i bedzie cacy
                  Comfort+ EXTRA+ Multi+ 6xC+ 3xHBO 79.99 do 30.11.2018

Komentarz

Rozumiem, że wystarczą konwertery z tylko dwoma wejściami? Bo do rozdzielania sygnału będzie służył switch? Switch w takim rozwiązaniu to jest alternatywa dla zeza Diseqcu? Czy to jest jedno i to samo?

Komentarz

Witam.
                      Rozumiem, że wystarczą konwertery z tylko dwoma wejściami?
                      Wtedy w przypadku Multiroom Standard HD dla dekodera głównego pozostanie tylko jeden sygnał antenowy (warto podłączyć dwa ->nFAQ), a w przypadku Multiroom Premium HD dekoder dodatkowy pozostanie bez sygnału antenowego (warto do niego podłączyć sygnał antenowy ->nFAQ). Dla tego drugiego multiroom'u wystarczą dwa wyjścia z konwertera (Twin) odbierającego sygnał z satelity Astra (w Multiroom Premium HD dekoder dodatkowy nie korzysta a sygnału z Astry ->nFAQ). To oznacza że można zastosować dwa konwertery i dwa przełączniki DISEqC jak z lewej strony rysunku, ale z zastosowaniem konwertera QUAD (4 wyjścia - jedno dla dekodera dodatkowego połączonego bezpośrednio) przeznaczonego do odbioru sygnału z satelity Hot Bird.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                        Witam.
                        Wtedy w przypadku Multiroom Standard HD dla dekodera głównego pozostanie tylko jeden sygnał antenowy (warto podłączyć dwa ->nFAQ), a w przypadku Multiroom Premium HD dekoder dodatkowy pozostanie bez sygnału antenowego (warto do niego podłączyć sygnał antenowy ->nFAQ). Dla tego drugiego multiroom'u wystarczą dwa wyjścia z konwertera (Twin) odbierającego sygnał z satelity Astra (w Multiroom Premium HD dekoder dodatkowy nie korzysta a sygnału z Astry ->nFAQ). To oznacza że można zastosować dwa konwertery i dwa przełączniki DISEqC jak z lewej strony rysunku, ale z zastosowaniem konwertera QUAD (4 wyjścia - jedno dla dekodera dodatkowego połączonego bezpośrednio) przeznaczonego do odbioru sygnału z satelity Hot Bird.

Pozdrawiam.

nOlsbit
                        Czyli coś takiego nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem?

Komentarz

Owszem, ale jest to rozwiązanie skomplikowane i stosunkowo drogie (dla 3 sygnałów).
                          Przy odpowiedniej antenie (np. ASC800 Corab) można z powodzeniem zastosować konwerter Monoblock Quad (np. taki -> link). Używam podobny konwerter Twin.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Konwerter Monoblock i kąt skręcenia.

Witam.
                            przy monoblocku musi się niestety pogodzić że nie dostroi Astry tak jak w osobnych dwóch konwerterach by było
                            bo każde skręcenie kąta na Astrze powoduje "uciekanie" Hot-Birda i odwrotnie
                            Różnica kątów skręcenia konwertera istnieje, ale przy tak małej odległości kątowej dwóch satelitów jest praktycznie nieistotna. Kąt skręcenia reguluję dla satelity Hot Bird, co daje wystarczająco dokładne ustawienie dla satelity Astra 19,2E. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia antena (o odpowiedniej geometrii -nie za mała i nie za duża).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Za kilka dni będę miał MultiRoom, dlatego będę musiał wymienić konwerter ze względu na fakt, że ma tylko dwa wejścia. Z racji wymiany postanowiłem udostępnić sobie również Astre. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze, aby i na HB i na Astrze było 100% ?
                              Po cha Ci 100%? Ja mam 65-70% i jest bardzo ok. I tak od początku nki.

Komentarz

Kryteria oceny jakości sygnału na podstawie wskazań Miernika Sygnału w dekoderach turboBOX+ i mediaBOX+ podane są w poście: -> link.
                                Zmiana skali dla parametru "Jakość" miała ustawić wskazania by nie dochodziły do 100% (dla sygnałów standardu 8PSK/DVB-S2) dla typowych anten satelitarnych. Wystarczy zielony kolor paska "Jakość" (od 50% wzwyż) dla wszystkich transponderów.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+