Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej (instalacja dwukablowa).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej (instalacja dwukablowa).

W tym wątku rozmawiamy na temat podłączenia dekodera do anteny satelitarnej, w przypadku dekodera z dyskiem twardym (PVR).

• Aleksandra_nc+
    replied
    Beatrix777
    jaki dekoder? Iloma kablami dekoder podłączony do anteny? Czy masz plansze o nazwie Ekran Aktywacyjny?

Leave a comment:

• Beatrix777
    replied
    Pomocy. Pierwszy raz uruchamiam nc+. Sat zamontowana. Sila 100i jakosc 57 a nie chcę wyszukać kanalow

Leave a comment:

• charon80
    replied
    Antena 80 będzie na pewno lepsza o 60 czy 70. Jak masz Konwerter Quad to sprawdź wszystkie 4 wyjścia.

Leave a comment:

• Hookart
    replied
    Witam.jestem tu nowy i od razu kilka pytan?:
    1)kupilem nowy telewizor (dekoder satelitarny wbudowany)i chcialbym podlaczyc kable antenowe bezposrednio do TV.tu pojawia sie problem(dla mnie) bo kable sa 2 wejscie 1-czego potrzebuje???
    2)chcialbym korzystac z modulu CAM Cl+ i jako,ze ten modul mozna otrzymac tylko z nowa umowa to pytanie czy karta bedzie dzialac z innym modulem(TV to SONY BRAVIA KD55S85C)
    Z gory dziekuje za pomoc.

Leave a comment:

• diakon88
    replied
    Witam, u rodziców jest NC+ z multiroomem, podłączone jest to tak:
    Głowny dekoder do talerza 80cm
    multiroom do talerza ok 60cm nie wiem dokladnie
    Oba dekodery są połączone kablem LAN.

w multiroomie czasami ucieka obraz zacina sie znika.

Dzis postanowilem kupic nowy konwenter na 4 wejscia. Quad Inverto black premium
    Podlaczony zostal do talerza 80cm i do niego kable od dekodera i multiroma i okazalo sie ze w multiroomie nie ma obrazu dioda czerwona mruga i godzina sie nie pokazuje wogole, na glownym dekoderze ok.
    W ustawieniach glownego dekodera zmienilem na dwie anteny i nie chce wogole listy kanalow pobrac.
    Czy przyczyna moze byc np za maly talerz ? Czy moze jak dalem nowy kabel koncentryczny z multiroma do talerza 80cm za malo obskrobalem go i drut za malo moze wystawac?
    a moze jakas roznica w ktory dekoder w konwenter wkrece w jakie miejsce ? Lub jak dokladnie ustawic ustawienia po takiej zmianie widzialem opcje na jedna i dwie anteny.
    Dzieki za pomoc.
    Dodam że jak podłącze stary talerz spowrotem do multirooma to jest ok.

Leave a comment:

• therektor
    replied
    Czego oczekiwałeś? Zaklęć, znaków dymnych, egzorcyzmów nad anteną? Ustawienie anteny to max. 5-10 minut. Jeżeli antena jest krzywa, uszkodzony konwerter, czas się wydłuża o wymianę na w pełni działające. Samych czasz staram się nie "prostować", wtedy wymiana na nową.

Leave a comment:

• manfred
    replied
    Ja miałem dobrze ustawioną ale nie w pkt. Monter wyciągnął czujnik i w dwie minuty ustawił antenę. Potem ja wyciągnąłem stówę i wydałem ją w dwie minuty najszybciej w swoim życiu.

Leave a comment:

• fayer4
    replied
    A ja ostatnio wróciłem po wczasach i okazało się,że panowie ocieplający blok zdjęli mi moja antenkę.
    [Ciach]
    Ostatni raz edytowany przez Monika.W_nc+; 2015-07-24, 08:23. Powód: Treści reklamowe

Leave a comment:

• manfred
    replied
    Dziś zmieniłem konwerter na nowy Konwerter QUAD FULL HD 3D HQ HDTV LQP-04H OPTICUM. Wcześniej miałem zeza ale zrezygnowałem z tego. No i jakbym nie ustawiał jakość sygnału to jest 30%. Choćby nie wiem jak kręcił to jest max. Nie wiem czy ten konwerter jest kompatybilny z moją anteną ale to chyba za bardzo nie ma znaczenia.

Leave a comment:

• therektor
    replied
    @kasian85 nie ma to żadnego znaczenia dopóki wszystko działa. Do pomiaru sygnału jest odpowiednie urządzenie a nie wskaźniki pasków dekodera i formułka konsultantów że potrzebują minimum 60% jakości na tych paskach. Dopóki wszystko działa stabilnie w zawieruchy i zadymy to nie przejmuj się tym że na paskach jest "mało". Z 15 lat temu jak pojawiły się fergusony z serii AF, pasek sygnału pokazywał 99% nawet jak antena nie była zbyt dobrze ustawiona, wszystko "wyłaziło" przy złej pogodzie.

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.

Wyniki zależą od kryteriów, które przyjęto przygotowując oprogramowanie dekodera Przyjmując np. takie kryteria http://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=64997 można ocenić w jakim stopniu odbiór programów jest uzależniony od opadów atmosferycznych. Znając wyniki z anteną o danej wielkości można oceniać jakość zestawu antenowego i jego ustawienia (wyniki zmieniają się w zależności od miejsca odbioru - na zachodzie Polski są lepsze niż na wschodzie).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• kasian85
    replied
    Ja przez cale lata mialam 40% , nieraz nawet 20 i jakos chodzily mi wszystkie programy - nie wiem od czego to zalezy...

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.
    napisał(a) kimus Zobacz post
    ... czy dołączyć jeszcze wzmacniacz sygnalu czy może wymienić konwerter? Znajomy monter mówi, że nie warto.
    Wynik z miernika sygnału DSI-83 (dla kanału TVN HD JAKOŚĆ SYGNAŁU 70%) jest w pełni wystarczający dla anteny 80 cm (południowo-zachodniej Polsce mam 77% przy dobrej pogodzie).
    Wzmacniaczy sygnału antenowego nie stosuje się przy długości kabla koncentrycznego gdzie dekoder pokazuje SIŁA SYGNAŁU (tylko przy dłuższych kablach).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• kimus
    replied
    napisał(a) therektor Zobacz post
    @kimus jak szukasz wrażeń próbuj i co mówił "znajomy monter"? Do około 100 metrów z dobrym przewodem nie powinno się nawet myśleć o czymś takim. Wracając do dobrego przewodu, nawet dłuższe kawałki nie są straszne (to sprawdzone). Mam rolki po 250 i 306 metrów - zależy od producenta (takie kupuję) ale nigdy nie próbowałem podłączyć przez cały kłębek. Może jak będę miał za dużo czasu to podłączę przez całą rolkę i zobaczę co się stanie ale na pewno nie za prędko to nastąpi.
    Te stare inverto to całkiem niezłe konwertery. Jeżeli się nie rozszczelni/padnie elektronika/wypali się osłona promiennika/padnie separacja nie wymieniaj, dopóki działa i działa dobrze zostaw jak jest. Jeżeli tak zostawiłeś jak na zdjęciu to pofatyguj się jeszcze raz żeby zsunąć osłonę na złączki bo na zdjęciu widać że nigdy nie była używana (śniedzi na gniazdku na ogół nie ma tak dużo gdy jest opuszczona osłona).
    a po czym poznam te objawy?
    NIe chce nic kombinować, tylko szukam Waszego zdania

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+