Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej (instalacja dwukablowa).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej (instalacja dwukablowa).

W tym wątku rozmawiamy na temat podłączenia dekodera do anteny satelitarnej, w przypadku dekodera z dyskiem twardym (PVR).

Ostatnio poszerzyłem ofertę nc+ o usługę Multiroom Premium HD. Białego dekodera jeszcze nie mam, jednak dzisiaj postanowiłem zrobić całą instalację, m.in. kupiłem konwerter QUAD. Dotąd główny dekoder był podłączony jednym kablem, teraz podpiąłem również drugi.

Niestety mierniki anteny zaniepokoiły mnie. Ant.1 miała jakość rzędu 18%, druga wahała się między 0 a 2. Z ustawieniami anteny nie miałem raczej problemów. Co jeszcze ciekawsze programy chodzą bez żadnego szwanku (z wyjątkiem 3 - Polsat, TV6 i Superstacja nie działają w ogóle, ale nie wiem czy to ustawienie anteny ma jakiś wpływ). Po pół godziny włączam znowu miernik i są całkiem inne wyniki - jakość Ant. 1 72%, drugiej 0%. Minął kolejny kwadrans, jeszcze inaczej - Ant. 1 - 0%, ant.2 - 70%.

Nadmienię, że programy, prócz wymienionych 3, działają tak jak dotychczas, bez żadnego zacięcia. Mam dwie teorię na ten temat i jednocześnie pytania do Was. Pierwszą przyczyną może jest konwerter. Czy konwertery różnią się między sobą jakością? Może być kiepski?

Drugą rzeczą jest antena - owszem, mam starą antenę z n-ki o średnicy ok. 70 cm, ale czy jest przyczyną pogorszenia sytuacji akurat po zmianie konwertera?

Czy ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiam!

Komentarz

napisał(a) Doveling Zobacz post
      ..........Czy ma ktoś jakieś pomysły?..........
      W takim wypadku nie można wykluczyć, że dekoder źle współpracuje z konwerterem tej marki lub co się zdarza choć nieczęsto z tylko tym egzemplarzem konwertera. Stawiałbym na to pierwsze.

Komentarz

Czyli raczej antena mimo małej średnicy, nie powinna robić aż takich problemów? Co do pochodzenia samego konwertera, jest to Cabletech Gold Quad 0,5 dB. Możecie podać jakieś konwertery naprawdę solidnej jakości, gdybym zdecydował się na wymianę?

I jeszcze wracając do anteny. Jak pisałem, działam na starej n-kowej 70cm, ale w garażu mam jakąś zwykłą o średnicy 10 cm większej. Lepiej wyjdę na wymianie czaszy czy jednak pozostawić tą mniejszą?

Komentarz

Zawsze większe lustro anteny sat = lepsza jakość odbioru sygnału z transponderów. Spróbuj jeszcze zmienić kąt skręcenia konwertera, ale jeżeli masz czasze 80 cm to ją zamontuj i będziesz miał święty spokój jeżeli dobrze ją ustawisz.
          Masz problem z instalacją antenową, multiroomem? Przyszły nagrody do kolejnego konkursu. Musisz !

Komentarz

Zawsze większe lustro anteny sat = lepsza jakość !!! 100 proc!
            in Ukraine!

Komentarz

różnice w sygnale

Posiadam nbox hdtv recorder 500 GB podłączony do podwójnego konwertera. Od paru dni zauważyłem że na różnych kanałach występują duże procentowe różnice.
              np. TVP1 antena1 siła 80% jakość 56% antena2 siła 82% jakość 54%
              np. TVN24 antena1 siła 80% jakość 40% antena2 siła 85% jakość 16%
              np.Canal+ sport antena1 siła 80% jakość 41% antena2 siła 85% jakość 21%
              Czyli ewidentnie gorsza jakość jest na drugim wejściu konwertera które akurat służy mi do nagrywania. Zrobiłem zamiane kabli i nadal było identycznie (troche to dziwne)
              Czyżby z wejściem antena2 w dekoderze było coś nie tak?
              Może ktoś coś poradzić? Zrobiłem reset dekodera sprawdziłem wtyczki itp.

Komentarz

napisał(a) Doveling Zobacz post
                Czyli raczej antena mimo małej średnicy, nie powinna robić aż takich problemów? Co do pochodzenia samego konwertera, jest to Cabletech Gold Quad 0,5 dB. Możecie podać jakieś konwertery naprawdę solidnej jakości, gdybym zdecydował się na wymianę?

I jeszcze wracając do anteny. Jak pisałem, działam na starej n-kowej 70cm, ale w garażu mam jakąś zwykłą o średnicy 10 cm większej. Lepiej wyjdę na wymianie czaszy czy jednak pozostawić tą mniejszą?
                zwróć konwenter potrzebujesz 0.3dB z 0.5dB nadaje się do analogu

Komentarz

napisał(a) waldikens Zobacz post
                  Posiadam nbox hdtv recorder 500 GB podłączony do podwójnego konwertera. Od paru dni zauważyłem że na różnych kanałach występują duże procentowe różnice.
                  Czyli ewidentnie gorsza jakość jest na drugim wejściu konwertera które akurat służy mi do nagrywania. Zrobiłem zamiane kabli i nadal było identycznie (troche to dziwne)
                  Czyżby z wejściem antena2 w dekoderze było coś nie tak?
                  Może ktoś coś poradzić? Zrobiłem reset dekodera sprawdziłem wtyczki itp.
                  Kanały nadawane są z różnych częstotliwości. Dlatego też, dane odczytywane z Miernika sygnału na kanale TVP1 HD, mogą być inne niż te odczytane na np. CANAL+ Sport. W każdym przypadku, jakość nie powinna być mniejsza od zalecanej tj. 50%. Sugeruję zatem doprecyzowanie ustawień anteny.

Komentarz

Witam.
                    napisał(a) waldikens;771647\
                    Czyli ewidentnie gorsza jakość jest na drugim wejściu konwertera które akurat służy mi do nagrywania.
                    Dekodery produkcji ADB (w tym nbox hdtv recorder 500 GB) nie mają stałego przydziału tunera do nagrywarki. Może to być równie dobrze "Antena 1" jak też "Antena 2". W tym przypadku to raczej "Antena 1" została przydzielona do nagrywarki. Jeśli nie nagrywałeś podczas sprawdzania parametrów sygnału, to nagrywarka odbiera sygnał z transpondera 11449H (tu transmituje się boxVOD+), czyli ten sam co wykorzystywany przez kanał TVP 1 HD. Potwierdzają to podobne wyniki dla "Antena 1" i "Antena 2" dla pierwszego pomiaru.
                    Nie powinno być tak dużej zmiany parametru "Jakość" (z 56% na 40%) dla "Antena 1" przy zamianie kanału (chyba, że zmieniła się pogoda)- na tym wejście antenowym nie powinno być zmian (to zwykle wskazuje na usterkę konwertera).
                    Wyniki, które przedstawiłeś należy zinterpretować tak:
                    Transponder 11449H ok. 55%
                    Transponder 11508V ok. 16% (transmituje paczkę kanałów TVN HD)
                    Transponder 11278V ok. 21% (transmituje CANAL+ SPORT HD)
                    Jeśli w tym czasie nie padał deszcz to te wyniki są poniżej oczekiwań (szczegóły) - 16% to czerwony kolor paska "Jakość".

W takiej sytuacji warto precyzyjnie wyregulować ustawienie anteny i konwertera -> nFAQ (potencjalne wyniki z Miernika Sygnału zależą od wielkości anteny i położenia w Polsce). Aby dokładnie ocenić stan instalacji antenowej warto sprawdzić wyniki pomiaru sygnału dla kilku transponderów -> post. Należy porównywać wyniki uzyskana przy dobrej pogodzie (opady pochłaniają część sygnału).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam serdecznie!

Jeżeli mój post trafił do złego tematu to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Otóż mam spory problem. Przeprowadziłam się z parteru na piętro i chciałam ponownie "zainstalować" nc+. Dekoder podłączony, antena wisi no i po załączeniu włącza się menu więc przeszłam do poszukiwania odpowiedniej siły i jakości.
                      I tu zaczyna się problem... siła non stop skacze mi od 0% do 90%, cały czas, gdzie bym nie przekręciła anteny, cały czas skacze... poruszanie jej w górę i w dół, na boki czy też poruszanie konwertera nie przynosi żadnych efektów. Siła cały czas szaleje, a jakości całkowicie brak. Jedynie na trybie jednokablowym (który w sumie nic mi nie mówi) jest siła 80% i jakoś 10%, ale nie da się wtedy pobrać listy kanałów. Nie mam pojęcia co robić, na dole nam wszystko działało, poprzedni sąsiedzi z góry również bez problemu łapali sygnał. Zmieniliśmy cały kabel, kupiłam najdroższy jaki był, zmieniliśmy też konwerter, pojechaliśmy z dekoderem gdzie sprzedawca go sprawdził i powiedział, że wszystko jest z nim w porządku. Nie wiem co robić, jestem już tydzień bez telewizji, a zapłacić za nią trzeba, może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Pozdrawiam

Komentarz

Witam.

Antena satelitarna musi być precyzyjnie nakierowana na satelitę. Nawet mała odchyłka (niewidoczna 'na oko') skutkuje brakiem sygnału (chodzi o "Jakość"). Instalator, który wykonał setki instalacji, nie trafia z ustawieniem anteny tak, aby od razu uzyskać sygnał z satelity. Zajmuje to kilka minut, a osoba niewprawiona może potrzebować kilkudziesięciu. Warunkiem powodzenia jest brak przeszkód na trasie miedzy anteną a satelitą (-> nFAQ).

Pomocny będzie opis instalowania anteny satelitarnej dostępny na forum: http://forum.ncplus.pl/forum/files/f...cji_anteny.pdf oraz wskazówki w nFAQ: http://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=95.
                        Proszę zacząć od skopiowania możliwie najdokładniej kierunku anteny sąsiadów (np. obiektu w oddali wskazywanego przez ramię konwertera), a następnie zmieniać małymi krokami elewację anteny (wysokość).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

PROBLEM Z NAGRYWARKA

Dziendobry, przepraszam z gory za moja gramatyke ale sie wychowalem za granica i jednak moj polski jest slaby. Mam problem za z moim dekoderem MEDIABOX+, jak nagrywam jeden program i chce ogladac drugi to na ekranie mi wyskakuje nastepujaca wiadomosc ("W trakcie nagrywania przy podlaczonej jednej antenie odbior niektorych programow jest niemozliwy. Aby jednoczesnie nagrywac i oglądac kanaly, podłacz druga antene."). Moj dekoder jest podłaczany dwoma kablami do anteny i jak sie nie myle jest mozliwosc korzystania z nagrywania i ogladania w tym samym czasie, nawet ze jest tylko jedna antena podłaczona. (Moze sie myle). Mam jednak sytuacje dziwna z programami tvn, bo jedynie jak nagrywam tvn lub tvn siedem, tvn turbo czy tvn24 to moge ogladac wlasnie tylko programy nadawane przez tvn bo na innych programach wychodzi mi na ekranie wiadomosc jaka napisalem na gorze. Jednak moje pytanie jest czy osoba co instalowala mi antene popelnyla jakisz bład. Chcialem zaznaczyc ze odbieram nc+ za granica we wloszech ale chyba ten problem nie jest zwiazany z odbieraniem za granica.
                          Dziekuje bardzo za pomoc

Komentarz

@willycoach,
                            sprawdź czy konfiguracja dekodera jest prawidłowa. W tym celu wejdź do menu przyciskiem SETUP i odszukaj planszę Instalacja -> Antena. Następnie wybierz metodę konfiguracji 1 (dwie anteny) i zatwierdź ją wybierając dalej, aż do pobrania listy kanałów.

P.S. Muszę także przypomnieć, że zgodnie z Regulaminem korzystanie z naszych usług, jest dozwolone wyłącznie na terenie RP.
                            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-09-22, 13:38.

Komentarz

Problem rozwiązany

Dziękuje za sugerowanej konfiguracji, problem rozwiązany.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+