Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z jakością sygnału - wifi premiumbox (inverto quad red extend /80cm)

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z jakością sygnału - wifi premiumbox (inverto quad red extend /80cm)

Witajcie. Jakiś czas temu korzystałem z CP i skorzystałem z zakupu u nich anteny i konwertera. Antena z CP była o średnicy "60" cm. dokładnego modelu konwertera nie pamiętam, ale był to jakiś konwerter marki inverto. Po jakimś czasie zrezygnowałem z usług cyfrowego polsatu. Po jakimś czasie jednak zdecydowałem się na ofertę nc+ Do istniejącej już instalacji podpiąłem dekoder dany w salonie nc+ wifi premiumbox. Okazało się, że o ile siła sygnału była jako taka (możliwa do zaakceptowania) o tyle jakość sygnału była na poziomie 25% Ber był na poziomie 1.0e-9. Dekoder wifi premiumbox aktywował się, i mogłem w miare bezproblemowo ogladać wszystkie kanały. Zaniepokojony jednak jakością sygnału postanowiłem wymienić tą starą popolsatowską instalację na nową. W tym celu zamówiłem usługę fachowca, który zainstalował nową czaszę tzw. "80" oraz nowy konwerter marki invero quad red extend. Kabel koncentryczny jaki wybrałem był dosyć drogi. Zapłaciłem za niego 5 zł za 1 metr. Zakupiłem 50 metrów. Fachowieć dosyć szybko uwinął się z nową instalacją. Przy wykorzystaniu miernika ustawił antenę i konwerter na hotbirda oraz podłączył nowy kabel. Okazało się, że po podłączeniu kabla pod dekoder jakość sygnału jaką wskazuje dekoder to 58-61 % z kolei siła sygnału to 92%. Stwierdził, że lepiej nie będzie. Kabel (technisat 115-120db 2150) skróciłem o ok 14 metrów. SIła sygnału wzrosła o ok 3% jakość sygnału nie wzrosła w ogóle

Nie dawało mi to spokoju, więc postanowiłem sprawdzić siłę i jakość sygnału na innych dekoderach, okazało się, że jakość sygnału i siła sygnału jest na wyższym poziomie. Na przykład dekoder hd5000 z cyfrowego polsatu po podłączeniu pod ta instalację mierzy 93% siły sygnału oraz 100% jakości sygnału. Inny dekoder na którym działała wcześniej karta TNK także jakość sygnału wskazuje 100 %. O co w tym chodzi ? Co jest takiego w tych dekoderach, że nie potrafią prawidłowo mierzyć sygnału ?

Witaj poprostu nowy konwerter (odbiornik satelitarny) jest o bardzo slabej czulosci odbioru i do takiego konwertera potrzebujesz anteny co najmniej 1m albo i wiecej , aby uzyskac odpowiednia sile i jakosc sygnalu.Sam napisales ze zmieniales rozne konwertery (odbiorniki satelitarne ) nie zmieniajac ustawienia anteny miales rozne wskazania sily i jakosci sygnalu.Zakladam ze pogoda w tym czasie kiedy sprawdzales sie nie zmienila.Pozdrawiam ten fenomen jest mi znany sam zakladam i ustawiam antenny satelitarne oraz programuje odbiorniki satelitarne.

Komentarz

Pracuję...
    X
    nc+