Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak sygnału na 1.0e0

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Brak sygnału na 1.0e0

Dzień dobry wszystkim.

Jak to czasami bywa z nowymi użytkownikami, początki bywają trudne...
    Zaczęło się od uszkodzonego wifi premiumbox+ . Po wymianie i resecie ustawień Multiroom i grzebaniu w routerze wszystko działa niby ok.

Dzisiaj jednak pojawił się napis, że brak sygnału na antenie 2.
    Wszystko hula, programy ok. Sporo oglądam BBC-brit czasami walnie pikselami ale to bardzo sporadycznie.

Jednak ten napis brak sygnału spowodował, że zajrzałem na dłużej do zakładki miernika sygnału.
    I tak na zmiane, w zależności od włączonego kanału na czymś co się zwie 1.0e-9 moc 98-100%, jakość 46-70% niezależnie czy na ant-1 czy na ant-2.
    Czasami jednak pojawia się 1.0e0 - zawsze 0% mocy i 0% jakości, niezależnie czy ant-1, czy ant-2.
    Domyślam się, że nikłe szans, że to prawidłowy stan rzeczy. Co można z tym zrobić?

Antena to ponoć całkiem ok kawał szarej blachy o kształcie lekkiego jajka i wymiarach około 70-75 x 80-85.
    Konwerter quad, golden coś tam. Instalacja przez kilka lat nie była używana.
    Wifi boxy pokazują lepszy sygnał niż wifi premium box

Instalacja do sprawdzenia: jakość połączeń stan kabli. Antena i konwerter do ponownego ustawienia, doprecyzowania ustawienia. Poproś fachowca z dobrym miernikiem, niech się wykaże. ;)

Komentarz

Kable zarobiłem na nowo, zamieniłem w wejściach.
      Na 1.0E-9 bez zmian: moc 95-100%, jakość 46-70% w zależności od kanału, raczej stabilnie, wahania sygnału rzędu 1-2%. Jakbym nie zmienił ustawienia anteny czy skosu konwertera to tylko pogarszam parametry. Niezależne jest to od wejścia ant-1/2, wtyku, kabla...(Południowo-wschodnia PL)
      Na 1.0E0 siła 0%, czasami podskoczy do 100% na 1-2 sek. Obok ber czerwone kółeczko. Niezależne jest to od wejścia ant-1/2, wtyku, kabla...
      Krzywa czasza? Padł konwerter?
      Golden Interstar GI-204S Platinum X 0.2dB, quad lnb.
      Zestaw ma jakieś 7-8 lat.

P.S.
      3 dekodery, 3 tv, wszystkie kanały działają, niczego z wykupionego zestawu nie brakuje.
      Gdyby nie ten czerwony napis, który raz się pojawił w prawym rogu tv, że brak sygnału na ant-2 to nawet bym nie zaglądał nigdzie w ustawienia. Wychodzę z założenia, że skoro działa to nie ruszać ....
      A i ten napis jak na razie nie pojawił się ponownie.

P.S.2
      Zaczęło padać.
      Na 1.0E-9 sygnał troszkę spadł, teraz 40-60 w zależności od kanału.
      Na 1.0E0 - dalej siła czasami z 0% skoczy do różnych wartości w okolicy 90%.

A tak w ogóle co to jest to 1.0E-9 i 1.0E0 ?
      Ostatni raz edytowany przez MrConti; 2017-11-26, 09:15.

Komentarz

Ten parametr informuje o błędach w sygnale. Ogólnie problem z jakością sygnału występuje własnie na dekoderach Wifi premium box+. Podobno maja tak czułe głowice, że instalacja antenowa musi być prima-sort. Według mnie, raczej jest odwrotnie. Głowice są za mało czułe i gdy w przypadku innych dekoderów jakość jest 70-90% dla tych właśnie premium boxów waha się w granicach 40-60%. A sam problem z odczytem wartości sygnału pojawił się wraz z aktualizacją 0X25. Oczywiście przekazałem informację o tych problemach do nc+ i co? Stara śpiewka, "bardzo czułe głowice: i "brak tych problemów u nich". Ogólnie podejście do klienta co raz gorsze.
        Nie ważne jestem z canal+ od samego początku, tj czasów nadawania naziemnego. :/

Komentarz

Dzięki
          Jak się problemy nasilą i nie dadzą żyć to wezwę jakiegoś fachowca, może trzeba będzie coś wymienić.
          Na tym sprzęcie co mam raczej nic więcej nie wyciągnę.
          Na chwilę podłączyłem stary dekoder, jakiś Ferguson i tam jakość 70-80% na tych kanałach co łapie. Gdyby jeszcze n-ka zechciała współpracować z tym urządzeniem ....

Na razie tv działa a sam napis trzeba będzie zignorować.

Komentarz

Pracuję...
          X
          nc+