Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakłócenia od telefonu komórkowego (iPhone)

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Zakłócenia od telefonu komórkowego (iPhone)

Potrzebuję pomocy przy rozwiązaniu problemu z zakłóceniami sygnału powodowanymi przez iPhone'a - dlatego, że przy żadnym innym telefonie w domu nie ma tego problemu. Jakiekolwiek komunikacja przez ten telefon powoduje szatkowanie obrazu. Problem pojawił mi się właściwie po przeprowadzce, ale jedyne co się zmieniło w instalacji antenowej to dodanie przelotek okiennych jak na poniższym zdjęciu:

https://dvbsklep.pl/environment/cach...bd1f7b727c.jpg

mpDante,
    jest to dość niedtypowy problem. Podaj proszę jakie sa wskazania siły i jakości ustawień anteny gdy zbliżysz telefon i pojawiają się zakłócenia. jakim kablem masz podlączony dekoder do telewizora i jaki to dekoder?
    Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
    Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Nie trzeba zbliżać telefonu, wystarczy, że jest w tym samym pomieszczeniu co dekoder (nBox Turbo przez hdmi), zakłócenia nie mają wpływu na siłę/jakość ok.50% oba.

Na innym forum dostałem sugestię, żeby wyłączyć LTE w telefonie i pomogło, więc możliwe, że zastosowanie jakiegoś filtra LTE byłoby dobrym rozwiązaniem, ale wszystkie jakie widziałem są opisane jako do DVB-T.

Komentarz

mpDante
        dziękuję za informacje. Nie odnotowaliśmy podobnych problemów w pracy dekodera. Niemniej jednak przekazałam opisany przez Ciebie problem do dalszej weryfikacji.
        Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
        Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

napisał(a) mpDante Zobacz post
          Potrzebuję pomocy przy rozwiązaniu problemu z zakłóceniami sygnału powodowanymi przez iPhone'a - dlatego, że przy żadnym innym telefonie w domu nie ma tego problemu. Jakiekolwiek komunikacja przez ten telefon powoduje szatkowanie obrazu. Problem pojawił mi się właściwie po przeprowadzce, ale jedyne co się zmieniło w instalacji antenowej to dodanie przelotek okiennych jak na poniższym zdjęciu:

https://dvbsklep.pl/environment/cach...bd1f7b727c.jpg
          Ciesze sie ze znalazlem te forum.
          Mam identyczny problem , przeprowadzilem sie i problemy z zacinaniem kanałów z paczki tvn. Mam te same przelotki ale ten problem nie daje mi spokoju. Nie wiem co mam robic bo sila jest ok 50-60% a jakos 80% , dodam ze w starym mieszkaniu mialem czasem 7% byl czerowny pasek i nie zacinalo nigdy ale tez nie bylo przelotek.
          Nie wiem co mam juz zrobic jakis pomysl?
          Te zaklucenia pojawiaja sie rzadko wiec ciezko sprawdzic czy sa z telefonu ale jak sie zblize do przelotek to zaczyna sie jazda.

Komentarz

ok temat rozwiazany , proponuje zmienic przelotki to one powoduja zaklocenia. Kupilem te:

: https://www.amazon.co.uk/gp/product/...?ie=UTF8&psc=1

i problem zniknal.Powodzenia

Komentarz

Pracuję...
            X
            nc+