Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem/

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem/

Witam. Mam problem z odbiorem kanałów TVN....(tvn,tvn7.tvnplus itd) Na innych kanalach mam sygnal sila 58% jakosc 70% i nie zacina , nie tnie obrazu. Na kanalach tvn zacina mi i tnie co jakis czas i sile mam na poziomie 51 a jakosc 54%. Nieraz odbieram bez problemu a nieraz mi zakloco co jakis czas.Prosze o rade i z gory dziekuje.

Jaar,
    jaki masz dekoder? Czy na planszy z ustawieniami anteny po prawej stronie pojawia się parametr BER?

Komentarz

Witam nie bylo mnie w PL przez troszke. Wiec tak..dekoder mam jeszcze z :enki:Z ADB.HDTV Recorder.Mam podlaczona jedna antena. Sila pokazuje mi sie 51% a jakos 54%. I to tylko na kanalach tvn-u.Ber pokazuje mi 0.0E0.Inne kanaly odbieram idealnie.Prosze o pomoc bo to niepowazne placic za cos co nie odbieram a ze czesto mnie nie ma to gdy wracam to nadrabiam ogladajac kanaly tvn-u w szczegolnosci tvn24. A NIE MOGE NIESTETY TEGO ROBIC.Pozdrawiam

Komentarz

Decoder z ADB jeszcze.Ber pokazuje mi 0.0E0 na zielono.Dodam jeszcze ze czesto nie moge sprawdzicna decoderze na czesci kanalow opisow co leci na danym kanale bo poprostu nie pokazuje mi

Komentarz

Jaar,
          podaj proszę jaki masz numer seryjny dekodera (tylko serie BSKA lub BSLA).
          Sugeruje mimo wszytko doprecyzowanie ustawień anteny i poprawienie odbioru sygnału konkretnie z transpondera nadającego kanały z grupy TVN.
          Korekty ustawienia anteny należy dokonywać ostrożnie pamiętając, by poszczególne ruchy były nie większe niż kilka milimetrów. Po każdej korekcie należy odczekać kilka sekund, by dekoder mógł obliczyć i wyświetlić na ekranie telewizora aktualną jakość sygnału.

Ostatnią czynnością powinna być korekta ustawienia konwertera - można go bowiem obracać wokół jego własnej osi. Również w tym wypadku zalecana jest ostrożność i niewielki zakres pojedynczych ruchów.

Komentarz

Witam. Nic nie pomaga ustawianie.Nr seryjny mojego TurboBoxa to DGCB15220054066E2.Pozdrawiam

Komentarz

@Jaar,
              dziękuję za informacje.Sugeruję sprawdzenie Twojego dekodera na innym zestawie antenowym. Jeśli problem ustąpi, konieczne będzie sprawdzenie konwertera w Twoim zestawie, może być uszkodzony.

Komentarz

Podłączę się do tematu.
                CO dzieje się z kanałami TVN ok. godz. 20.30 ? Szatkowanie obrazu uniemożliwiające oglądanie. Po za tym kanały działają idealnie. Nie jest to problem z dekoderem czy anteną ponieważ u sąsiada obok również ten problem występuje. Anteny mamy umieszczone w innej lokalizacji więc zakłócenia sygnału na drodze satelita - antena- dekoder raczej odpada

Komentarz

@M4rKo,
                  sprawdź proszę jaki się wskazania siły i jakości na kanałach TVN kiedy problemy nie występują i dla porównania również po 20.30, kiedy zakłucenia występują.

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+