Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z podłączeniem anteny dla multiroom i turbobox

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z podłączeniem anteny dla multiroom i turbobox

Witam,

Chciałbym Was prosić o radę. Mam problem z podłączeniem takiego oto zestawu jak poniżej i nie wiem co robię źlę. Proszę o wskazówkę.

Mam podłączone do talerza dwa konwertery:
    1 - pojedynczy z czterema wyjściami ustawiony na Hotbird (podłączone do niego jeden dekoder - multiroom i turbobox)
    2- zwykły pojedynczy konwerter w układzie zez na Astrę i podłączony do turboboxa - chcę na tym dekoderze jednocześnie oglądać i nagrywać. Mam problem bo nie umiem na tym drugim konwerterze ustawionym na astrę złapać jakości. Drugi dekoder w multiroomie chodzi bez zarzutu. Problem tylko z astrą. Turbobox ustawiony "bezdiseq" nie wiem gdzie popełniam błąd chyba że taka instalacja nie ma racji bytu? Pozdrawiam.

A nie lepiej założyć konwerter Monoblock Quad np.Inverto IDLB-QUDM21
    A jak na Turboboxie chcesz złapać astrę na ustawieniu "bezdiseq"?
    Tak to masz tylko HotBird.
    Do tego jeszcze jest potrzebny przełącznik DISEqC
    Tu masz wszystko na ten temat:
    https://forum.ncplus.pl/forum/forum/...otbird-i-astry
    Ostatni raz edytowany przez Kris1975; 2017-04-04, 08:51.
    WPT [nPremium - HBO] ExtraHD (79,00) :N od2007r.
    01.12.2014r.-30.11.2016r.Superpremium+(98,88) MEDIABOX+
    01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

Próbuję coś złożyć z tego co mam. Stąd moje pytanie czy w ogóle da się zrobić takie coś? Rozumiem że łącząc jeden konwerter typu quad (zwykły) na hotbirdzie z konwerterem pojedynczym na astrę ( po prawej stronie konwertera patrząc od tyłu) w układzie zeza nie da się zrobić takiego ustawienia? nawet ustawiając w dekoderze połączenie z diseq? Mam też do dyspozycji konwerter monoblock z diseq ale nie quad. Próbuję coś skleić z tych urządzeń tak aby móc nagrywać i jednocześnie oglądać na dekoderze głównym i na dodatkowym.

Komentarz

Na tej stronie co Tobie podałem wszystko jest opisane.
        https://forum.ncplus.pl/forum/forum/...otbird-i-astry
        Ja nie bawiłem się w kombinacje na dwa konwertery i przełączniki.Założyłem (tylko czarny,biały tańszy odpada) Monoblock Quad Inverto IDLB-QUDM21(koszt199zł) i wszystko chula.Mam dwa dekodery podłączone,a czasami zmieniam na 3 lub 4 dekodery.
        01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

f1e
          otóż Kris1975 ma racje bo Monoblok Quad rozwiąże sprawę.
          Natomiast abyś mógł wykorzystać swoją instalację konieczne jest: zamiana pojedynczego konwertera na podwójny i położenie dwóch rozgałęźników sygnału. Wówczas w rozgałęźniki podłączasz po jednym kablu z Astry i Hot Bird i wychodzące z nich kable podłączasz bezpośrednio do gniazd w TurboBox. Takie ustawienie zapewni Ci bezproblemowe korzystanie i nagrywanie kanałów z obu satelity.

Komentarz

A jeśli mam puszczone już w ścianach dwa przewody tv-sat od turboboxa i osobno trzeci do dekodera z multiroom to nie mogę podłączyć tego w taki sposób aby przewód z turboboxa i dodatkowego dekodera podłączyć do podwójnego konwentera single (z dwoma wyjściami ustawionego na hotbird) a trzeci z drugiego wyjścia turbobox tylko do konwentera ustawionego na astrę (pojedyńczego?) Coś takiego jak na rysunku:

Attached Files

Komentarz

Ale pojechałeś.
              No tak jak na rysunku to nie.Ten niebieski i zielony nie idzie bezpośrednio do turboboxa.(gniazdo sat1 i sat2).One idą do przełącznika.Na przykładzie tego rysunku co podałeś napiszę Ci tak:
              1 wyjście konwertera z Hot Birda - kabel z niego łączysz z przełącznikiem DISEqC w wejście LNB1
              2 wyjście konwertera z Hot Birda- kabel idzie do dekodera dodatkowego (to ten co masz trzeci osobno).
              1 wyjście konwertera z Astry- kabel z niego łączysz z przełącznikiem DISEqC (tego przełącznika co już podłączyłeś kabel z Hot Birda) w wejście LNB2
              Z tego teraz przełącznika na wyjściu Receiver 1 kabel ciągniesz do turbacza (tylko gniazdo sat1) i ustawiasz dekoder na jedną antenę.
              Będziesz miał tylko Hot Birda na dodatkowym dekoderze,a na turbaczu Hot Bird i Astrę.Jak będziesz nagrywał jakiś kanał to innego nie oglądniesz na Turbaczu. Jeśli chcesz oglądać i nagrywać to ten z astry musi być twin ,ten z Hot Birda musi mieć 3 wyjścia na kabel i jeszcze jeden potrzebny przełącznik.(o czwartym i piątym kablu nie muszę chyba pisać).
              Kolorami to tak:
              1 Zielony do multiroom
              2 Zielony do przełącznika
              1 Niebieski do przełącznika, a z przełącznika dopiero jeden do Turboboxa (wejście sat1) i ustawiasz dekoder na jedną antenę.
              Ostatni raz edytowany przez Kris1975; 2017-04-04, 19:37.

Komentarz

A jeśli masz już puszczone w ścianach dwa przewody tv-sat od turboboxa i osobno trzeci do dekodera z multiroom,to nie baw się w takie "zezy" tylko bierz tego Monoblok Quad 6 i zakładaj na antenę.Wkręcasz te trzy kable w konwerter,dwa do turboboxa i jeden do dodatkowego.Ustawisz na nim Hot Bird a Astra sama się złapie.Będziesz miał to co chcesz(oglądanie i nagrywanie na Turboboxie) dwa przewody podepniesz do turba,multiroom pod ten trzeci i będzie miał też Hot Bird i Astrę.Zostanie Ci jeszcze jedno wolne wyjście z konwertera na kolejny dekoder.Nie musisz kupić ani przełączników ani ciągnąć więcej kabli.
                To co masz teraz to bierzesz jeden kabel z Hot Birda i jeden z Astry łączysz je z przełącznikiem i od przełącznika na wyjściu zostaje jeden kabel do turbacza.pod gniazdo sat1 .Drugi kabel z Hot Birda idzie bezpośrednio (tak jak teraz masz) do dekodera dodatkowego.
                Ostatni raz edytowany przez Kris1975; 2017-04-04, 19:10.

Komentarz

f1e,
                  w obecnej stacji jedynym rozwiązaniem jest zakupienie Monoblok Quad 6 które zaproponował Kris1975.

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+