Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Probem z kanałami 94 Cbebies oraz 118 BBC BRITH HD

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Probem z kanałami 94 Cbebies oraz 118 BBC BRITH HD

Witam serdecznie.
    Z góry przepraszam jeżeli nie pisze w tej części forum co powinienem lecz jestem tu pierwszy raz lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Antenę mam ustawioną tak iż siłę mam na 82% a jakość na 81% (jakość dochodzi nawet do 100%) - sprawdzane poprzez setup - antena - jedna antena.

Niestety po przełączeniu na kanały 94 Cbebies oraz 118 BBC BRITH HD obrazu brak lub same piksele - Wchodząc w diagnostyka - miernik sygnały - siła 80% jakość 35%.

myślałem iż uszkodzony jest konwerter więc go wymieniłem lecz nic to nie dało.

Odpiąłem również inne dekodery i pozostawiłem podłączony tylko jeden z nich i problem nadal jest ten sam.

Proszę o jakieś rady.

Bo te kanały nadają z wadliwego tp, z którym NC+ ma ciągle problemy a winę zwala oczywiście na abonentów, którym nagle przestawiły się anteny. Poza w/w kanałami nie działa także BBC Lifestyle. Kanały nie działają już 3 tydzień i NC+ milczy, wg nich jest wszystko ok. Ciekawe jakby tak nie placić im abonamentu przez 3 tyg, wtedy by na pewno nie milczeli! Oba tematy dot. problemów z kanałami są ignorowane przez przedstawicieli, kpina po prostu kpina!
    C+ Sport & Film

Komentarz

@Fixxer, PITERCAT,
      kanał BBC Brit jest nadawany z transpondera 12475, podobnie poniżej wymienione kanały. Jęlsi jakość na tym transponderze wynosi 35% konieczne jest doprecyzowanie ustawień anteny.

Numer Nazwa Typ Satelita Częstotliwość Pol. Mod. mod_sys
      94 Cbeebies SD(h.264) Hot Bird 12475 H 8PSK DVB-S2
      118 BBC Brit HD HD Hot Bird 12475 H 8PSK DVB-S2
      133 BBC Lifestyle HD HD Hot Bird 12475 H 8PSK DVB-S2
      234 KBS World HD HD Hot Bird 12475 H 8PSK DVB-S2

Komentarz

Specjalnie się zarejstrowałem by to napisać: Aleksandra Kłamiesz!! Wróciłem z dachu doprecyzowałem antenę, jakość prawie na każdym transponderze 90%, a pakiet BBC 0-40 skaczące. Dogadajcie się z dostawcą by to przeniósł, albo naprawcie problem a przestańcie kazać biegać ludziom po dachach.

Pozdrawiam z północy!

Komentarz

Ja mam +50% jakości na tych kanałach, na pozostałych +80%.
          C+ Sport & Film

Komentarz

napisał(a) plomky Zobacz post
            Specjalnie się zarejstrowałem by to napisać: Aleksandra Kłamiesz!! Wróciłem z dachu doprecyzowałem antenę, jakość prawie na każdym transponderze 90%, a pakiet BBC 0-40 skaczące. Dogadajcie się z dostawcą by to przeniósł, albo naprawcie problem a przestańcie kazać biegać ludziom po dachach.

Pozdrawiam z północy!
            U mnie jest identycznie! Żadne regulacje nie przynoszą efektu. Także mam Turboboxa.
            ---------------------------------------------------
            Abonent:
            NC+ i Polsat Cyfrowy

Komentarz

Faktycznie jest problem.
              Na mediaboxie na kanale Cbeebies,BBC Brit,Lifestyle mam jakość 54% a siłę 100% Ber 0.0E0.
              Na pozostałych jakość 98% a siłę 100% Ber 0.0E0.
              WPT [nPremium - HBO] ExtraHD (79,00) :N od2007r.
              01.12.2014r.-30.11.2016r.Superpremium+(98,88) MEDIABOX+
              01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

PITERCAT, plomky, Fixxxer, Fabrykant, @Kris1975,
                podajcie jakie macie dekodery i jak to seria? Tylko 4 pierwsze znaki z całego numeru seryjnego dekodera.

Komentarz

Z kanalami nadawanymi z opisanego powyzej transpondera dzieje sie cos niedobrego. Wczoraj siła sygnału 84% jakość 58-63%. W momencie zejscia jakosci ponizej 60% nastepowalo szatkowanie i pojawialy sie bledy BER. Dzisiaj siła sygnału 84% jakość tylko 51% i zero przyciec czy bledow.

Sila i jakosc na innych transponderach 85% i 84%.
                  Antena 120cm Triax,
                  Konwerter Inverto
                  Dekoder Turbo Box+, CLRA

Z tego co opisuja uzytkownicy rowniez w temacie "BBC BRIT HD" https://forum.ncplus.pl/forum/forum/...66-bbc-brit-hd problem dotyczy przede wszystkim turbo boxow.

Komentarz

napisał(a) Aleksandra_nc+ Zobacz post
                    PITERCAT, plomky, Fixxxer, Fabrykant, @Kris1975,
                    podajcie jakie macie dekodery i jak to seria? Tylko 4 pierwsze znaki z całego numeru seryjnego dekodera.
                    Turbo CLRAxxxxxxx
                    Abonent:
                    NC+ i Polsat Cyfrowy

Komentarz

Też Turbo CLRA.

Problem anteny jest wyeliminowany bo sprawdzałem na innej instalacji i jest to samo. Tu Panowie piszą, że nawet +60% sygnału nie powoduje poprawy. Dodam, że takie 52% na tp BBC mam od lat i nigdy nie bylo problemu z odbiorem aż do września 2016 gdzie inni abonenci też zgłaszali problemy. Nawet podczas burzy gdzie sygnał spadał do 15% kanały działały. Więc tu jest problem z jakimś zakłóceniem samego sygnału z tego satelity gdzie elektronika turboboxa nie radzi sobie z korektą i się wysypuje. Na wszystkich kanałach z innych tp. mam BER 0.0 a na tp. BBC Brit/Lifestyle/Cbebies BER szaleje. Robiłem reset dekodera do ust. fabrycznych też nic nie dał.
                      Ostatni raz edytowany przez Fixxxer; 2017-04-07, 11:50.
                      C+ Sport & Film

Komentarz

U mnie jest tak, że jak wyjmę wtyczkę "Turbacza" z gniazdka i urządzenie się po ponownym podłączeniu uruchomi to przez jakiś czas - kilkadziesiąt godzin - nie ma problemu z Cbebies. Po tym czasie nie ma obrazu lub zaczyna szatkować, więc ponownie wykonuję powyższą procedurę i znowu na jakiś czas jest dobrze.
                        Abonent:
                        NC+ i Polsat Cyfrowy

Komentarz

Mediabox+ DWZA
                          WPT [nPremium - HBO] ExtraHD (79,00) :N od2007r.
                          01.12.2014r.-30.11.2016r.Superpremium+(98,88) MEDIABOX+
                          01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

Na Mediamoxie też szatkuje BBC Brit? Znajomy ma i u niego działa bez problemu a podłączony turbo do tej samej anteny szatkuje. U mnie odłączenie od prądu nic nie daje. Dekoder był odłączony dobra godzinę i po włączeniu BBC działał może kilka minut i zaczął szatkować.
                            C+ Sport & Film

Komentarz

Prosimy o informację czy coś się dzieje w powyższej sprawie.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+