Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ultrabox 4k + samsung ue60ks7000 brak hdr

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ultrabox 4k + samsung ue60ks7000 brak hdr

Witam od świąt jestem posiadaczem tego dekodera 4k podłączonego do tv samsung ue60ks7000 problem jest z hdr w żaden sposób nie mogę go włączyć ani na canal+4k ani na vod 4k jak to jest z tym hdrem w nc+ dodam że w tv wszystko ustawione ok tak samo w dekoderze zresztą amazon video gdy odpalę w hdr zaraz dostaję powiadomienie że jest ten hdr co widać odrazu gołym okiem proszę o pomoc pozdrawiam

Żeby działał HDR poprawnie telewizor musi wspierać HDR w standardzie HLG przez złącze HDMI. W tym właśnie formacie nadawany jest materiał przez nc+, tak samo nagrania.Sprawdź czy twój telewizor wspiera HLG , też mam ten problem z moim LG.

Komentarz

Nie tylko wy macie ten problem. Jest nas o wiele wiecej.Nc+ poprostu to olewa.
      Mamy nieodpowiednie telewizory do tak wypasionego dekodera jak ultrabox 4k.
      A czy nas ktoś poinformował jaki potrzebny jest telewizor do prawidłowego odbioru 4K.
      Ostatni raz edytowany przez acz2; 2019-01-15, 17:16.
      Sharp Aquos lc-43ui7552e 4K
      abonent od 25-10-2006
      ULTRABOX+ 4K

Komentarz

No to super że nie tylko ja jestem z tym problemem mnie poinformowano że potrzebny jest telewizor z 4K!!!! Do prawidłowego odbioru mam więc wziąłem ultrboxa i teraz prawda jest inna już mam nadzieję że coś z tym fantem nc+ zrobi

Komentarz

Od wrzesnia o tym pisze i nic,czeka tatka latka.Sprawe zglosilem do UOKiK za wprowadzanie w blad i niepoinformowanie nas o tym nieszczesnym HLG.
          abonent od 25-10-2006
          ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Ludzie, brak HDR nie wyklucza oglądania w 4K. Jest to dodatkowy bajer w postaci poszerzonej palety kolorów, tak jak za czasów DVD - Deep Colour. NC+ przez nikogo nie jest zobligowane do nadawania w tej opcji. Za chwilę wyłączą to oprogramowaniem do Ultraboxa i nikt nie będzie miał. O to chodzi?

Komentarz

A pytanie z innej beczki jak odtwarzacie vod 4k to macie gdzieś ikonkę że to wogóle w 4k materiał gra? Widziałem gdzię w sieci taką podczas odtwarzania obok dolnego paska z czasem u mnie nawet tego nie ma łącze 300Mb więc od prędkości raczej to nie zależy

Komentarz

napisał(a) Brahmaputer Zobacz post
                Ludzie, brak HDR nie wyklucza oglądania w 4K. Jest to dodatkowy bajer w postaci poszerzonej palety kolorów, tak jak za czasów DVD - Deep Colour. NC+ przez nikogo nie jest zobligowane do nadawania w tej opcji. Za chwilę wyłączą to oprogramowaniem do Ultraboxa i nikt nie będzie miał. O to chodzi?
                Mylisz sie kolego by prawidlowo ogladac 4k potrzebne jest nie tylko HDR ale i HLG.Mam nadzieje,ze wiesz o czym piszę.
                abonent od 25-10-2006
                ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Słyszałeś o kanałach 4K, które nie nadają w HDR? O takim na przykład Fashion 4K, Pearl TV 4K, NASA 4K?

Komentarz

A co ma piernik do wiatraka?Brałeś dekoder dla tych kanałów czy dla c+4k?
                    abonent od 25-10-2006
                    ULTRABOX+ 4K

Komentarz

napisał(a) acz2 Zobacz post
                      ... by prawidlowo ogladac 4k potrzebne jest nie tylko HDR ale i HLG
                      Odnosiłem się do tej wypowiedzi, którą masz u góry, a która jest jedną z większych bzdur, jakie widziałem na tym forum.
                      Dodatkowo Twój wpis o zgłoszeniu do UOKiK (przy założeniu, że jest prawdziwy) z pewnością wywołał salwy śmiechu wśród zorientowanych.
                      Oczywiście liczę na informację o rozwoju wypadków w tej kwestii.
                      Pozdrawiam.

Komentarz

Bzdury to ty piszesz zadzwon sobie do BOK i tam ci wyjasnią o co biega z tym HLG w TV
                        Poczytaj sobie trochę na forum to może do czegoś dojdziesz.
                        Ostatni raz edytowany przez acz2; 2019-01-19, 15:40.
                        abonent od 25-10-2006
                        ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Kiedy już rodzice zakupią Ci telewizor obsługujący HDR obejrzyj sobie na kanale YouTube kilka filmów Stefana Zimmermanna (oczywiście bez HDR), a następnie dowolny materiał na Canal+ "4K" (w HDR). Gwarantuję Ci, że z wrażenia (ogólnego, tudzież Twoich postów) nie zaśniesz. Może nie pamiętasz, ale w momencie wprowadzenia na rynek i jakiś czas później Ultrabox nie obsługiwał opcji HDR i jakoś świat się nie wysypał. Twoje pretensje są mniej więcej pokroju: "Wziołem" (Twoja pisownia z innego posta) płytę bluray, ale pani w kasie nie poinformowała mnie, że na moim odtwarzaczu dvd nie zadziała. Skandal!

Komentarz

napisał(a) Brahmaputer Zobacz post
                            Kiedy już rodzice zakupią Ci telewizor obsługujący HDR obejrzyj sobie na kanale YouTube kilka filmów Stefana Zimmermanna (oczywiście bez HDR), a następnie dowolny materiał na Canal+ "4K" (w HDR). Gwarantuję Ci, że z wrażenia (ogólnego, tudzież Twoich postów) nie zaśniesz. Może nie pamiętasz, ale w momencie wprowadzenia na rynek i jakiś czas później Ultrabox nie obsługiwał opcji HDR i jakoś świat się nie wysypał. Twoje pretensje są mniej więcej pokroju: "Wziołem" (Twoja pisownia z innego posta) płytę bluray, ale pani w kasie nie poinformowała mnie, że na moim odtwarzaczu dvd nie zadziała. Skandal!
                            Widzę,ze nie dociera.
                            abonent od 25-10-2006
                            ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Widzę,ze nie dociera.Jak zwykle nie na temat.Ale to nie maja wina.
                              abonent od 25-10-2006
                              ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+