Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Astra i Hotbird jednoczesnie

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Astra i Hotbird jednoczesnie

Wyglada na to, ze zarowno konsultant nc+, jak i sprzedawca w punkcie autoryzowanym nc+ wpuscili mnie w maliny.
    DO tej pory korzystalem z dekodera Philips DSR 6201 HD, do ktorego podlaczone byly dwa kable antenowe z anteny z konwerterem Monoblock Twin LNB. Glownie ze wzgledu na odbieranie kanalow z Astry (chodzi mi o programy informacyjne - niemieckojezyczne). Gdy moja umowa dobiegala konca, konsultanci tradycyjnie zaczeli bombardowac mnie telefonami - mimo wczesniejszych prosb o nie-dzwonienie. Ale OK. W koncu gdy znalazlem czas na taka rozmowe, ustalilismy warunku przedluzenia umowy. O ile sam kontent programowy byl dla mnie bez wiekszego znaczenia, bo ogladam konkretne programy i pakiet, ktory wlasnie mi sie konczyl, byl mi w 100% wystarczajacy, tak mozliwosc odbioru 4K - szczegolnie nadchodzacych MS w Rosji byl interesujacy. Rowniez najnowszy, duzo szybszy i z wiekszym dyskiem dekoder, byl tu kuszacy. No i tutaj pani mi powiedziala, ze do takiego odbioru, konieczna jest wymiana konwertera na Unicable. Nie dyskutowalem na ten temat, tylko przyjalem do wiadomosci i uznalem, ze w punkcie nc+ (lub jakims innym, gdzie kupie owy konwerter) ktos mi doradzi, co kupic najlepiej. I - myslac poczatkowo - tak sie stalo. Pan w punkcie nc+ zaproponowal mi antene wraz z konwerterem Unicable za 179pln. Sam konwerter na portalu aukcyjnym kosztowal rzekomo 159pln - tak powiedzial sprzedawdca. Dodal rowniez, ze do odbioru obrazu 4K; taki wlasnie konwerter musze miec. A jako, ze moja stara antena, nadgryziona juz zebem czasu, albo raczej warunkow atmosferycznych, tez prosila sie juz o wymiane, uzanlem, ze to idealna propozycja. WIec kupilem ten zestaw. Wczesniej jednak jeszcze pytalem, czy odbior z dwoch satelit bedzie mozliwy, co sprzedawca zdecydowanie potwierdzil. Malo tego - to wszystko na tylko jednym kablu, plus mozliwosc nagrywania trzech kanalow rownoczesnie. Bylem bardzo zaskoczony, ale pozytywnie. Co prawda tej galezi technologii juz od jakiegos czasu nie obserwowalem, ale mimo to pomyslalem, ze technika wyraznie poszla do przodu.
    W domu zestaw starannie zainstalowalem i niestety krotko po tym zauwazylem, ze nie mam mozliwosci ogladania kanalow z Astry.
    Ogromny zawod. Naprawde ogromny... Pewnie mam 14 dni na odstapienie od umowy, ale nie chce mi sie tego wszystkiego teraz odkrecac (doslownie i w przenosni) i tak juz z tym zostane, szukajac jakiejs mozliwosci ogladania ulubionych kanalow na Astrze. Mam tylko nadzieje, ze konsultanci beda poinformowani o mozliwosciach - albo raczej niemoznosciach konwertera Unicable.

Tymczasem w zaistnialej sytuacji mam nastepujace 2 pytania:
    1) czy moj stary konwerter Monoblock Twin LNB bedzie w stanie przeslac sygnal w jakosci 4K? jesli nie, to czy:
    2) istnieje sposob (konwerter) ktory zapewni pelna obsluge UltraBox+4K wraz z odbiorem kanalow z Astry i HotBirda?
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.

Zamontuj stary konwerter podłącz oba kable, zrób konfigurację dekodera i będzie działać.

Komentarz

To, że będzie działać to wiem, ale czy odbiorę jakość 4K i będę w stanie nagrywać 3 programy jednocześnie? To nagrywanie to już pal licho, bo wystarczy tak, jak miałem do tej pory, czyli jedno oglądam, drugie nagrywam, ale 4K muszę mieć.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.

Komentarz

napisał(a) MichuV8 Zobacz post
        To, że będzie działać to wiem, ale czy odbiorę jakość 4K i będę w stanie nagrywać 3 programy jednocześnie? To nagrywanie to już pal licho, bo wystarczy tak, jak miałem do tej pory, czyli jedno oglądam, drugie nagrywam, ale 4K muszę mieć.
        Z oglądaniem programów 4k nie będziesz miał problemu. Z nagrywaniem jednego i oglądaniem drugiego też nie.

Nagrywanie kolejnych będzie ograniczone tylko do tych programów, które są nadawane z tego samego transpondera co program oglądany i pierwszy nagrywany.
        USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Proponuję rozważyć zakup osobnego dekodera FTA na potrzeby odbioru z Astry, a może już masz wbudowany w telewizor?
          JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

napisał(a) Jarosław K.
            Proponuję rozważyć zakup osobnego dekodera FTA na potrzeby odbioru z Astry, a może już masz wbudowany w telewizor?
            W telewizorze mam m.in. DVB-S2. Do TV jak poprowadzę kabel koncentryczny to będę odbierać te same kanały z Astry co wcześniej?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Podlacze sie pod temat. Czy jak do dekodera 4k podlaczy sie NIE unicable, tylko tradycyjnie osobne kable od konwerterow Astry i Hotbird, to rzeczywiscie przez deokder 4K bedzie mozna ogladac wszystkie programy FTA z Astry (chodzi mi tu glownie o niemieckie), bo gdziesz wyczytalem, ze ten dekoder ze wzgledu na opragrowanie pokazuje tylko z gory (="sztywno") przewidzianie programy z Astry i ze nie ma mozliwosci dowolnego ich sobie dodawania. Ja rozumiem, ze w sklad tych "przewidzianych" programow na pewno beda wchodzic standartowe RTLe, Pro7 itd itp, ale mnie interesuje tez niemieckie kanaly regionalne, ktorych jest kilkanascie, czy mozna je rzeczywiscie bez problemow odbierac?

Komentarz

Lista kanałów zarówno z HB jak i Astry jest sztywna,ustalana przez operatora.Nie ma możliwości samodzielnego dodawania kanałów.Poszukaj na stronie nc+ wykazu kanałów i zobacz czy są te którymi jesteś zainteresowany.

Komentarz

@westy
                  Takie rzeczy tylko przy module CAM.

Komentarz

@Brahmaputer: to nie ma nic wspolnego z modulem CAM, tylko z oprogramowaniem ultrabox 4k, gdzie mozna pobrac tylko "sztywna" przewidziana tzw. rozszerzona liste kanalow, w miedzyczasie znalazlem liste kanalow FTA z Astry obslugiwanych przez dekodery nc+, sa tam praktycznie wszystkie niemieckie bezplatne kanaly panstwowe i prywatne. Jesli ultrabox 4k rzeczywiscie w calosci odbiera te liste, to nie byloby problemu
                    https://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta

Komentarz

Jest to lista kanałów FTA dla dekoderów:
                      • mediaBOX+
                      • turboBOX+
                      • BOX+
                      • BOX+ HD
                      • PVR BOX+
                      brak tam informacji o dekoderze 4 k

Komentarz

Nie sadzę aby były jakieś większe różnice w liście kanałów dla dekodera 4K

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+