Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amplituner

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Amplituner

Witam, zmieniłem dekoder na UltraBOX 4K i po podłączeniu kabla hdmi z amplitunera do dekodera nie ma obrazu na wcześniejszym dekoderze działało, amplituner to harman kardon 151. Proszę o pomoc.

Ampli obsługuje 4k?

Komentarz

Nie mam pojęcia, jak to można sprawdzić ?

Komentarz

W instrukcji? Telewizor masz 4k?

Komentarz

tv 4k, wyczytałem że amplituner ma 4k więc nie wiem co może być nie tak

Komentarz

Może nie mieć odpowiedniej wersji HDMI. Być może dekoder domyślnie jest ustawiony na rozdzielczość 2160 (4K) i dlatego nie masz obrazu. Spróbuj podłączyć dekoder do TV i zobacz.

Komentarz

Witam
              Mam ten sam problem, brak obrazu po podłączeniu UltraBox 4k przez amplituner ONKYO TX-NR535 w/g instrukcji powinno być ok. Telewizor LG 55E7N.

Komentarz

Podłączyłem dekoder bezpośrednio do tv i działa bez problemu

Komentarz

Możliwe więc, że ampli nie obsługuje 4k. Musiałbyś sprawdzić. Jak zmienisz rozdzielczość w ultraboxie na 1080 to powinno Ci przez apli iść. I wówczas jak będzie działać ampli na 1080 możesz spróbować przełączyć na 2160, jeśli ampli nie wspiera to się nie przełączy. Chwilę będzie czarny ekran i po chwili każe Ci wrócić do 1080.

Komentarz

A jak zostajesz podłączony bezpośrednio do tv, to zapewne wiesz kabel hdmi na arc między ampli i tv i masz głos, albo optyczny.

Komentarz

Zmieniłem na 1080p i działa czyli ampli nie obsługuje 4k ? Znalazłem taką informacje w instrukcji:

"Harman Kardon AVR 151 to sieciowy amplituner 5.1 wyposażony w cztery wejścia HDMI z obsługą 3D z funkcją 4K Pass-Through – wystarczy podłączyć urządzenie."

Komentarz

Pewnie nie tę wersję co wymaga ultrabox. Ale to musisz popytać bardziej wtajemniczonych, ja się nie znam. A jak przelaczasz z 1080 na 2160 to nie chce zadziałać?

Komentarz

Czarny obraz się pojawia

Komentarz

No to pewnie będzie niezgodny. Miałem podobnie z moim amplitunerem, ale sobie go wymieniłem. Do tego czasu miałem podłączone do TV. Ale żeby się upewnić musisz dopytać kogoś bardziej w temacie techniki rtv.

Komentarz

napisał(a) johnyr7 Zobacz post
                              ."

Znajdź w instrukcji obsługi amplitunera jak się przełącza tryb linii wejściowych HDMI na Pass-Through / Bypass i pokombinuj z ustawieniem (z tego co pamiętam, dla każdego wejścia HDMI można ustawić to osobno, jeśli urządzenie pod nie podpięte nie chce działać).
                              -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              NBOX CLRA/CARBO SOFT 0X7E 23.05.2017 + multiroom premium

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+