Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

HDMI 1.4 a 2.0

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• HDMI 1.4 a 2.0

Witam,

mam mały dylemat. Wymieniłem dekoder na ultrabox i na razie wszystko śmiga aczkolwiek nie mam jak sprawdzić czy 4k wyświetlane jest poprawnie. Najprawdopodobniej mam podłączony kabel w standardzie 1.4 a z tego co czytam od 2.0 różni się tylko tym, że ten pierwszy 4k@30hz a drugi 4k@60hz. Czy warto wymieniać kabel na high speed 2.0a jeśli obecny nie powoduje żadnych problemów z obrazem? Dziś transmisja z finału Ligi Europy i chciałbym mieć pewność, że obraz będzie wyświetlany poprawnie na 100% zaoferowanych obecnie możliwości. Pozdrawiam.

Obraz masz lepszy przy ustawieniu dekodera na hd czy na ustawieniu 4k czyli 2160?

Komentarz

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem bo na 2160 wygląda ok. Będę musiał porównać jak wrócę z pracy.

Zastanawia mnie kwestia czy jeśli w szczegółach HDMI mam taką rozdzielczość jak na załączonym obrazku tzn. że kabel HDMI poprawnie obsługuje 60hz? Czy ta informacja "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50hz) progresywny" jest w ogóle miarodajna?

Zwyczajnie szkoda wydawać tę parę zł na dodatkowy kabel no ale z drugiej strony jeśli nie wyciągam w tej chwili maxa z nowego dekodera też to trochę mija się z celem.

Komentarz

napisał(a) look Zobacz post
        Zastanawia mnie kwestia czy jeśli w szczegółach HDMI mam taką rozdzielczość jak na załączonym obrazku tzn. że kabel HDMI poprawnie obsługuje 60hz?
        Oznacza, że poprawnie obsługuje format 4k 50Hz. W Europie w transmisjach satelitarnych nie używa się formatów 60-cio Hertzowych.

Czy ta informacja "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50hz) progresywny" jest w ogóle miarodajna?
        Tak.
        USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Witam,
          Moim zdaniem cały problem tkwi w jakości kabla (w tym jego długości) oraz zgodności urządzenia nadającego i odbierającego.
          Proponuje wpisać w wyszukiwarce tekst "Wszystko o kablach HDMI. Ile HDMI jest w HDMI? "Artykuł opisuje problematykę przesyłu obrazu 4K i przedsatwia rozwiązania. Pół roku temu też szukałem rozwiązania problemu przy przesyle obrazu 4K pomiędzy komputerem a monitorem na kablu o długości około 8 m. Próbowałem kilka kabli i cały czas miałem problem z uzsykaniem i jakością obrazu 4K. Po przeczytaniu artykułu znalazłem właściwy kabel i od tej pory zniknął problem jakości obrazu.

Komentarz

W takim razie skoro wyświetla wszystko poprawnie to będę trzymał się tego, że wszystko jest ok i na razie wstrzymam się z wymianą kabla i sprawdzę jak dzisiaj będzie wyglądała transmisja Finału LE. Tylko czy fakt, że pokazuje mi taka wyświetlaną rozdzielczość świadczy o tym, że kabel w pełni wykorzystuje 4k, sygnał nie jest ograniczony i obsługuje 4k@60hz a nie 4k@30hz?
            Ostatni raz edytowany przez look; 2018-05-16, 13:54.

Komentarz

napisał(a) look Zobacz post
              Tylko czy fakt, że pokazuje mi taka wyświetlaną rozdzielczość świadczy o tym, że kabel w pełni wykorzystuje 4k, sygnał nie jest ograniczony i obsługuje 4k@60hz a nie 4k@30hz?
              Ten dekoder nie potrafi generować formatu 3840x2160 ani w 30 ani w 25 Hz. Tak więc jeśli wyjście dekodera ustawiłeś na 2160p, to na pewno transmisja dekoder-telewizor idzie w formacie 3840x160p50.

USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Dzięki jeszcze raz za potwierdzenie. Chyba kabel HDMI jest ok. Wczoraj oglądając finał LE w Canal+ 4k i porownujac z transmisją na nadawaną w HD różnica była znaczna na korzyść 4k. Zacieram ręce na przyszłe transmisje Pozdrawiam

Komentarz

look Dziękujemy.
                  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
                  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+