Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z obrazem.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Najnowsza aktualizacja likwiduje ten problem, ale chyba została wstrzymana. Musisz poczekać, mniej mrugalo na ustawionej na dekoderze rozdzielczości HD.

Komentarz

Może ktoś mi doradzi, bo już sama nie wiem. Otóż wymieniłam dekoder na ultrabox 4k połączyłam do telewizora,który nie miał 4 k i wszystko było ok. Wczoraj kupiłam telewizor obsługujący 4k połączyłam wszystko i co? Mam głos, ale nie mam obrazu. Tzn. obraz był jakieś 5 minut po czym obraz zaczął robić się biały aż wszystko całkiem znikło i teraz jest cały czarny. Proszę o pomoc!

Komentarz

witam i odrazu sorry za bledy ale nie posiadam polskiej czcionki a automatyka nie wszystko chce korygować ,

od wczoraj uzywam ultraboxa. Pierwsze negatywne spostrzeżenie to ze obraz oceniam jako nieco gorszy niz przez stary turbo dekoder (zdecydowanie gorsza obrubka obrazu , wiecej artefaktów od kompresji). Posiadam telewizor LG 84lm960 4K tyle ze 4K do max. 30HZ wiec nie obsługuje UltraBoxa ale to nie problem 1080p mi wystarczy. Duzo wiekszy problem to ten przez was opisywany , wiec u mnie wyglada to tak ze w nie regularnych odstępach pojawia sie horyzontalne mrugniecie w postaci cienkiego paska wraz z cichym klikiem dźwiękowym jak by zakluczenie zasilacza .

prosze o potwierdzenie i ewentualna pomoc

Komentarz

"Potwierdzam podobny problem. Po zmianie na ultraboxa 4K , pojawiły się nieregularne mrugnięcia obrazu. TV Sony 55XE9305 - soft aktualny. Bez znaczenia czy oglądam program w 4K, hd . Dzieje tak w standardzie legancy jak i unicable." Melduję dla zainteresowanych, że po aktualizacji softu w TV problem został wyeliminowany. Trochę to trwało , ale jest OK.

Komentarz

Witam, od 2 tyg mam nowy dekoder 4k przed aktualizacją wszystko grało a teraz po aktualizacji dekodera, która była nie dawno ma ten sam problem co wy. Kanał się wyłącza brak połączenia z dekoderem czarny obraz szybkie mignięcie i wraca obraz. Wkurza mnie to jak nic. Sprawdzałem na kilku kanałach jest podobnie. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać telewizor LG OLED55B7V
            15.11.2018 r. zrobiłem to co w postach u góry przełączyłem kabel hdmi do portu nr 2 arc i wyłączyłem dźwięk dolby na razie obserwuję obraz jest stabilny ale poczekam z wydaniem decyzji czy wszystko gra,
            Ostatni raz edytowany przez sokrates; 2018-11-15, 11:13.

Komentarz

TV LG OLED B7V
              Objawy: zrywa obraz i dźwięk co jakiś czas - jak w temacie.
              Działania: Początkowe wkurzenie i pozostawienie starego kabla HDMI od czerwca tamtego roku (stary kabel chyba w jakimś starym standardzie). Od około 2 miesięcy po kilkukrotnym zawieszaniu się obrazu z dekodera (powiedzmy co tydzień albo różowy obraz, albo brak sygnału z dekodera), zaobserwowałem że oprócz wyłączenia z prądu dekodera, trzeba było też wyciągać kabel HDMI żeby sygnał na nowo był odbierany przez TV. Dzisiaj wyskoczył mi problem z błędem HDCP [ciach] - że kabel be, że nie chroni przed kopiowaniem, czy jakoś tak...
              Naprawa (mam taką nadzieję, bo jak na razie działa bez zrywania obrazu): nowy kabel HDMI (który zrywał i nadal zrywa obraz, ale błąd Hdcp zniknął), aktualizacja softu TV (nic nie pomogło), zamiana gniazda wejścia HDMI z nr 3 na nr 2 ARC - Bingo! Wydaje się że pomogło, jak na razie nie zrywa. Jest chyba jakiś zonk z gniazdem HDMI w TV.
              Ostatni raz edytowany przez Aleksandra_nc+; 2019-01-07, 12:49.

Komentarz

Niestety nic z tego. Pomogło na 3 dni. Dzisiaj włączono mi kanał 4K i telewizor włącza mi automatycznie HDR. Nie mogę go wyłączyć. Nie wiem czy to problem z HDR czy rozdzielczością wyjścia z dekodera 2160p. Jak zmieniam na 1080 jest ok.

Komentarz

U mnie w LG OLED 65b8 było podobnie.Więc znalazłem rozwiązanie - po trzykrotnej wymianie dekodera, oddałem dekoder za moduł ,do dzisiaj nie pojawiły żadne problemy .Po prostu te całe zabawki są po prostu niedopracowane.

Komentarz

U mnie było to samo , wymieniłem na naprawdę dobry kabel HDMI i problem znikł . Ale to nie znaczy że u was problem zniknie .

Komentarz

U mnie problem nadal TV SONY 65XF9005 nawet po zmianie kabla na zgodny z HDMI 2.0 (TMDS 18 Gbit/s) nadal obraz miga. Pomaga wyłączenie HDR w telewizorze lub na stałe wybranie rozdzielczości 1080p. TV ma najnowszą dostępną aktualizację. Czy to już czas aby zareklamować dekoder ??

Komentarz

Witam. Posiadam telewizor Full HD LG z podłączona kablówka do niego. Obraz piękny . Kupiłem na poczatku roku pakiet nc+ z dekoderem 4k. Specjalnie kupiłem też telewizor LG 4k. Podłączyłem kilka dni temu dekoder do telewizora i się zdziwilem, że jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Obojętnie czy ustawie w menu dekodera jakoś 2160 czy 1080 obraz jest jakby za mgła i nie ostry. Obraz np z YT jest ok. Jutro zamierzam przewieść i podłączyc telewizor na którym odbieram kablowke i przetestować oba dekodery nc+ - 4k i drugi wifi Multiroom. Ale z tego co czytam wydaje mi się że to wina nadawcy ...

Komentarz

I tak jest.
                          Sharp Aquos lc-43ui7552e 4K
                          abonent od 25-10-2006
                          ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Witam.
                            Potwierdzam problem, po wymianie dekodera obraz miga w losowych odstępach czasu robiąc się czarny na 1 s i wraca ponownie.
                            Udało mi się zauważyć że powodem są żarówki LED. Uruchamianie oświetlenia powoduje te zakłócenia na telewizorze. Próbowałem zmienić fazę zasilającą gniazdo dekodera jak i również zasilacz na lepszej jakości i wszystkie zabiegi nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Czasami jest trochę lepiej ale nigdy nie eliminuje to problemu. Mieszkam w domu i bardzo łatwo mi zrobić takie testy ale w bloku możecie być narażeni na zakłócenia przychodzące od sąsiadów. Żarówki mam dobrej jakości i wcześniej nie robiły żadnych problemów na innych urządzeniach. ,

Komentarz

Pracuję...
                            X
                            nc+