Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ultrabox slaba jakosc kolorow i obrazu

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ultrabox slaba jakosc kolorow i obrazu

Dzien dobry posiadam dekoder 4k i problem polega na tym ze przy rozdzielczosci dekodera 2160p kolory sa bladsze i obraz jest mniej ostry niz przy 1080p? W czym tkwi problem? Dodam jeszcze ze kabel hdmi posiadam b.dobry

Najprawdopodobniej masz wyłączoną rozdzielczość 2160p 4K w dekoderze.

Komentarz

Jak moge miec wylaczona rozdzielczisc w dekoderze? Jak w opcjach dekodera sam sobie ustawiam 2160 albo 1080. Wiec jak pisze ze przy 1080 obeaz jest ostrzejszy niz przy 2160

Komentarz

Dziś znowu kolory są mndłe

Komentarz

Na GP się nie popisali, jak piszesz w 4K kolory bez kolorów. Oglądałem w HD. Nowa technolOgia.

Komentarz

napisał(a) radzion Zobacz post
            Dziś znowu kolory są mndłe
            Czyli wina lezy po stronie nc plus a nie samego dekodera?

Komentarz

od paru dni mam na dekoderze 4K tragiczne kolory, obraz jest bardzo słabo nasycony kolorami, wszystko jest blade. Nie jest to wina tv, kabel mam bardzo dobrej jakości i nie był zmieniany, ktoś zaobserwował coś podobnego?

Komentarz

Mam to samo,wina leży po stronie naszych TV a nie po stronie dekodera bo dekoder przesyła sygnal w HDR-HLG.Telewizor który nie posiada HLG nie będzie prawidłowo odbierał 4K.Tak twierdzą specjaliści z nc+.
                Walczę z nimi od trzech miesięcy w tej sprawie i lipa.Poczytajcie w dziale dekodery-ultrabox.
                Ciekawy jestem który z adminów nam odpowie pewnie żaden drażniący temat.
                Ostatni raz edytowany przez acz2; 2019-01-20, 15:26.
                Sharp Aquos lc-43ui7552e 4K
                abonent od 25-10-2006
                ULTRABOX+ 4K

Komentarz

@acz2, dekoder wysyła sygnał 4K z HDR. Jeżeli telewizor nie obsługuje standardu HLG sygnał będzie wyświetlany w jakości 4K, lecz bez HDR.Przełącz dekoder na CANAL+ 4K Ultra HD i sprawdź w menu USTAWIENIA -> DIAGNOSTYKA -> ŁĄCZE HDMI czy telewizor może obsługiwać standard HDR HLG.
                  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
                  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Na samym dole jest:Zastosowano EOTF(możliwewartosci:SDR,HDR lub HLG):SDR czy o to chodzi?
                    Z tego co wiem mój TV nie obsługuje HLG
                    abonent od 25-10-2006
                    ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Moj tv obsługuje wszystkie HDR i kolory nadal mam blade, zresztą przez kilka miesięcy było Ok, dopiero do kilku dni nie da sie tego g.. ogladac.

Komentarz

Ja mam tak od trzech miesiecy,moze dekodery sie poknocily?
                        abonent od 25-10-2006
                        ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Być moze, ale jeśli tak to dziwi mnie skala awarii, bo reszta działa bez zarzutu. Dziwne tez to że jednego dnia obraz byl idealny a następnego juz to g... Bo inaczej się tego nie da nazwać. Niestety do punktu ncplus mam że 30 km, więc nie sprawdzę dekodera.

Komentarz

Witam, wiecie może czy ten tv współpracuje dobrze z tym dekoderem.
                            samsung UE55NU7472

Komentarz

Jak nie posiada nieszczesnego HDR-HLG to jest loteria,wypadało by zanieść TV do APsu i tam sprawdzić bo moze byc zonk.
                              abonent od 25-10-2006
                              ULTRABOX+ 4K

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+