Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaba jakość obrazu 4K - ULTRABOX

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• wilo
    założył(a) wątek Słaba jakość obrazu 4K - ULTRABOX

Słaba jakość obrazu 4K - ULTRABOX

Witam
    Od piątku mam ULTRABOXA , przesiadłem się z PACE PVR i jestem zażenowany jakością obrazu , obraz w 2160p jest nieostry jakby za mglą, obraz w 1080p też pozostawia wiele do życzenie.
    W PACE obraz byl o wiele lepszy , był ostry i lepszy jakościowo.
    Czy trafiłem na uszkodzony model czy wy też tak macie.
    W poniedzialek go oddaje bo nie da się oglądać meczów w takiej jakości.
    Z DHCP nie mam problemów - sprawdzałem 3 kable HDMI - na każdym taka sama jakość obrazu czyli PORAŻKA

• walus3
    replied
    Witam mam ten sam telewizor i jedynie na HDMI 3 MHL będziesz mógł oglądać 4K ponieważ to złącze obsługuje HDCP 2.2
    fragment z instrukcji TV "Do obsługi standardu HDCP 2.2 można używać tylko gniazda HDMI(MHL)"

Leave a comment:

• piotr62
    replied
    Witam-nie działa mi 4K na ultraboxie od 19 maja...walcze już miesiąc i nie widze 4K...Samsung twierdzi że sygnał z dekodera idzie słaby, cyfra twierdzi że telewizor mam stary ( koniec 2014) mam już kabel HDMi 2.0a jak mi polecił serwis ncplus i nadal telewizor Samsung UHD6900 nie trzyma rozdzielczości 2160p
    przy ustawianiu w ustawieniach HD nie przełącza na 2160p tylko po kilku sekundach wraca na 1080p
    jeden raz utrzymał się sygnał 4K ale bez obrazu- ale po 3-4 minutach ekran zrobił się w zielone paski i powrócił do 1080p
    w końcu wymieniłem dekoder na nowy kilka dni temu, problem pozostał, programów 4K na dekoderze jeszcze nie widze bo się ładują ponoć kilka dni ,
    restarty dekodera i telewizora nic nie dają, mam nieaktywne wejście nr 3 HDMI ale i tak w instrukcji pisze że nr1 powinien działać ...
    czy może ktoś z forumowiczów ma podobny problem z 4Kultraboxem i tV samsung? Mundial sie skończy i nie zobaczę Polaków w Finale w 4k????

Leave a comment:

• jajarek
    replied
    napisał(a) jachnyc Zobacz post

"TVN ma lepszy obraz niż TVP4K " , chyba żartujesz ? Wejdź sobie na forum satkurier i sobie poczytaj o przekazie TVP4K
    Nie rozchodzi mi się o ostrość obrazu która jest oczywiście lepsza na kanale TVP 4K lecz o intensywność kolorów na TVP 4K są one strasznie blade w porównaniu z innymi kanałami a to wpływa na odczucie podczas oglądania, żywe zawsze są odbierane jako bardziej wyraziste. Powinni to poprawić.

Leave a comment:

• AndyM25
    replied
    Jak ma 60Ku6000 i tez nie mam HDR na żadnym z Vod i na meczach w Canal + ultra Hd a na dekoderze tez nie ma ikony hdr. Tv obsługuje HDR

Leave a comment:

• grande67
    replied
    Witam.TCL 65X2 brak ikonki HDR. Na filmach z dysku i Netfliksie jest.

Leave a comment:

• jachnyc
    replied
    Na moim LG mam tak samo , nikt nie wie o co chodzi !

Leave a comment:

• watorek1
    replied
    Witam. Mam inny problem. Posiadam TV Samsung 49KU6670 z HDR, przewód z certyfikatem 2.0b. Niestety nie wyświetla mi się na meczach na canal+4k obok ikonki 4k ikonka HDR. Na filmach wyświetlanych z dysku, tam gdzie jest film z hdr to telewizor pokazuje ikonkę hdr. Więc dekoder również powinien ją pokazywać. Jakieś rady?

Leave a comment:

• Aleksandra_nc+
    replied
    Drodzy,
    w trakcie transmisji meczów z Mistrzostw Świata obraz na kanale CANAL+ 4K ULTRA HD nadawany jest z wykorzystaniem technologii HDR, dzięki czemu jest jeszcze bardziej realistyczny i ostry.
    Obraz może wyświetlać się nieprawidłowo, jeśli zastosowano nieodpowiedni kabel HDMI lub w menu telewizora wybrano nieodpowiednie ustawienia.

Leave a comment:

• MO65
    replied
    Witam,
    Nie posiadam dekodera Używam modułu Cam CI+(cayman) .
    Nc+4k,a może Nc+SD. To nawet nie jest HD. Jakość obrazu fatalna, przed emisją Mundialu obraz był znacznie lepszy, teraz kolory i ostrość obrazu gorsza niż obraz nadawany w SD.
    Myślę że 100%winy leży po stronie nc+. Nie jest to wina ich dekoderów a tylko i wyłącznie wina sygnału nadawane przez nc+. Z modułem Cam czy dekoderem ten sam problem

Leave a comment:

• jachnyc
    replied
    napisał(a) jajarek Zobacz post
    4 K na Canal + i 4K na TVP 4K to 2 rożna światy. Na TVP 4K jest raczej nadawany 1080, zmieniając program z jednego na drugi różnica jest olbrzymia. TVN ma lepszy obraz niż TVP 4K.obraz odbierany na LG Oled 4K dekoder Ultrabox. Gdzie tkwi problem?
    "TVN ma lepszy obraz niż TVP4K " , chyba żartujesz ? Wejdź sobie na forum satkurier i sobie poczytaj o przekazie TVP4K

Leave a comment:

• jajarek
    replied
    Jeszcze jedno. Dlaczego TVP 4K nie nadaje w formacie HLG HDR? Obraz jest dużo lepszy a nie tak mglisty i niewyraźny jak pseudo 4K przez nich nadawane.

Leave a comment:

• Defjam
    replied
    napisał(a) miras1972 Zobacz post

Udało Ci się wymienić dekoder? U mnie te same objawy
    Troche lipa z wymiana bo musza sprawdzic dekoder ale jak to zrobiajezeli w punktach nc nie maja telewizorow 4k?

Leave a comment:

• jajarek
    replied
    4 K na Canal + i 4K na TVP 4K to 2 rożna światy. Na TVP 4K jest raczej nadawany 1080, zmieniając program z jednego na drugi różnica jest olbrzymia. TVN ma lepszy obraz niż TVP 4K.obraz odbierany na LG Oled 4K dekoder Ultrabox. Gdzie tkwi problem?

Leave a comment:

• miras1972
    replied
    napisał(a) Mima Zobacz post
    Cześć. Mam to samo. Obraz - porażka....dokładnie „jak za mgłą” nasycenie barw i odwzorowanie kolorów. Jakakolwiek treść z Youtube jest o niebo lepsza. Ktoś jeszcze ma ten sam problem ?
    Udało Ci się wymienić dekoder? U mnie te same objawy

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+