Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA 21/22 WRZEŚNIA turboBOX+ 0x72

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) citizen Zobacz post
    Tak, telewizor zmieniłen z Sony na Samsunga. Jeśli chodzi o soft to w tv instaluje się automatycznie.
    Większość telewizorów, w tym chyba wszystkie modele Samsunga, mają tak, że jak się zgasi telewizor to przestają działać jego rejestry HDCP. W niektórych telewizorach przestają działać natychmiast, w niektórych z opóźnieniem - po minucie, dwóch. Jeśli taki telewizor jest do dekodera podłączony zwykłym kablem HDMI, to dekoder po zgaszeniu telewizora będzie go rozpoznawał jako telewizor bez ochrony HDCP. Dekoder reaguje na to blokadą wszystkich wyjść - HDMI, SCART, COMPONENT i wyjść dźwięku: SCART, optycznych i coaxialnych. Stąd zniknanie dźwięku i wizji na innych niż HDMI wyjściach dekodera.

Aby przywracać dźwięk wystarczy wyciągać wtyczkę kabla HDMI z telewizora lub dekodera.

Problem nie występuje, gdy korzysta się z kabla iHDMI.
    USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

napisał(a) fan HDTV Zobacz post

Większość telewizorów, w tym chyba wszystkie modele Samsunga, mają tak, że jak się zgasi telewizor to przestają działać jego rejestry HDCP. W niektórych telewizorach przestają działać natychmiast, w niektórych z opóźnieniem - po minucie, dwóch. Jeśli taki telewizor jest do dekodera podłączony zwykłym kablem HDMI, to dekoder po zgaszeniu telewizora będzie go rozpoznawał jako telewizor bez ochrony HDCP. Dekoder reaguje na to blokadą wszystkich wyjść - HDMI, SCART, COMPONENT i wyjść dźwięku: SCART, optycznych i coaxialnych. Stąd zniknanie dźwięku i wizji na innych niż HDMI wyjściach dekodera.

Aby przywracać dźwięk wystarczy wyciągać wtyczkę kabla HDMI z telewizora lub dekodera.

Problem nie występuje, gdy korzysta się z kabla iHDMI.
      Wyciąganie kabla HDMI z dekodera lub z tv kilka razy dziennie jest mało komfortowe. Zakup kabla iHDMI to wydatek około 200 zł.

Komentarz

Wycišganie kabla HDMI z dekodera lub z tv kilka razy dziennie jest mało komfortowe. Zakup kabla iHDMI to wydatek około 200 zł.
        ​ja jak pisałem wczeœniej mam zwykły HDMI i u mnie nie występujš problemy które opisuje kolega fanHDTV nie muszę wycišgać kabla a mój telewizor to sony bravia

Komentarz

Tak, telewizor zmieniłen z Sony na Samsunga. Jeśli chodzi o soft to w tv instaluje się automatycznie.
          Więc masz częściową odpowiedź dlaczego kiedyś było dobrze a teraz nie.Widać poprzedni telewizor lepiej "dogadywał" się z dekoderem.U mnie na Panasonicu też nie ma problemu.Tzn. był dawno temu po jakiejś aktualizacji ale potem to poprawiono.Ja ratowałem się całkowicie wyłączając telewizor dedykowanym przyciskiem na obudowie.Zawsze lepsze to niż wyciąganie kabla hdmi czy kupnie nowego kabla ihdmi. Jednak nie wszystkie telewizory posiadają takie wyłączniki.Niektóre zawsze są w standby.

P.S. Posiadany amplituner nie ma gniazd hdmi ?

Komentarz

napisał(a) Pablo70 Zobacz post

Więc masz częściową odpowiedź dlaczego kiedyś było dobrze a teraz nie.Widać poprzedni telewizor lepiej "dogadywał" się z dekoderem.U mnie na Panasonicu też nie ma problemu.Tzn. był dawno temu po jakiejś aktualizacji ale potem to poprawiono.Ja ratowałem się całkowicie wyłączając telewizor dedykowanym przyciskiem na obudowie.Zawsze lepsze to niż wyciąganie kabla hdmi czy kupnie nowego kabla ihdmi. Jednak nie wszystkie telewizory posiadają takie wyłączniki.Niektóre zawsze są w standby.

P.S. Posiadany amplituner nie ma gniazd hdmi ?
            Niestety, nie ma. Uważam że nc+ powinna wyeliminować usterkę, wgrywając nowe oprogramowanie.

Komentarz

Trudno powiedzieć kto jest winny.Na innym telewizorze miałeś dobrze.U mnie również nie ma problemu chociaż obecnie mam podpięty dekoder kablem hdmi do amplitunera.Dlatego pytałem czy masz w amplitunerze takie wejście bo być może w ten sposób rozwiązałbyś problem.

Komentarz

Dzięki za wszystkie informacje. Na razie nie zmieniam sprzętu. Daruję sobie radio z dekodera, może kiedyś "zaskoczy". Mam chromecasta i to z niego właśnie będę słuchał stacji radiowych.

Komentarz

Od dobrych kilku miesiecy dekoder zwyczajnie co jakiś czas sie zawiesza (nie reaguje na przyciski obudowy ani pilota) i pomaga jedynie twardy restart (wyciagniecie z wtyczki) -- jedyna rada to wymiana sprzętu? Da się zmienić dekoder na jakiś nowszy przy przedłużaniu umowy? Jeżeli tak to na jaki najlepiej?

Komentarz

Możesz wymainić na Mediaboxa lub Wifi Premiumboxa.Zapytaj w punkcie sprzedaży na jakich warunkach możesz dokonać wymiany.Raczej przygotuj się na dodatkowe koszty w postacie co miesięcznej opłaty+ewentualna aktywacja dekodera.
                    Ja radze wymienić ponownie na turboxa bo zapewne nic za niego nie płacisz.

Komentarz

ok, dzieki

Komentarz

Pracuję...
                      X
                      nc+