Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybieranie rozdzielczości

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Wybieranie rozdzielczości

Witam, dekoder mam podłączony za pomocą kabla HDMI a rozdzielczość mam w 576p, jak zmienic na 1080?

Wystarczy na pilocie wcisnąć następującą kombinację przyciskami:
    *1 - Sd1 CVBS Video (composite)
    *2 - Sd2 RGB
    *3 - 1080i czyli 1920x1080i – to ustawienie jest zalecane dla TV Full HD
    *4 - 720p czyli 1280x720p – należy wypróbować przy TV oznaczonych jako HD ready porównując obraz z ustawieniami do 1080i
    *5 - 576p czyli 768x576p – to rozdzielczość zbliżona do SD
    *6 - 576i czyli 768x576i – to rozdzielczość zbliżona do SD

Komentarz

tylko ze na tym pilocie nie ma takiego przycisku z gwiazdka

Komentarz

Witaj @kozi022 - napisz proszę jaki model dekodera posiadasz?

Komentarz

Witam.
          Podepnę się pod temat. Też posiadam DSI83 CPL i wyświetla mi rozdzielczość 576p. Jak wejdę w Ustawienia, potem Ustawienia Telewizora to przy pokazuje rozdzielczość 576p i strzałkę, ale po najechaniu nic się nie rozwija do wyboru. Kabel HDMI w wersji 1.4, telewizor obsługuje full HD, bo po podłączeniu komputera przez HDMI działa w full hd.

Komentarz

model posiadam dekodera DSI83 HD

Komentarz

@MrZet, co się wyświetla (z listy rozwijanej) przy zatwierdzeniu przyciskiem OK lub strzałką w prawo opcji ROZDZIELCZOŚĆ TELEWIZORA HD ?

Komentarz

napisał(a) Grzegorz_nc+ Zobacz post
                @MrZet, co się wyświetla (z listy rozwijanej) przy zatwierdzeniu przyciskiem OK lub strzałką w prawo opcji ROZDZIELCZOŚĆ TELEWIZORA HD ?
                Oto chodzi, że nic. Poniżej jest ustawienie dźwięku i tu po najechaniu i wybraniu strzałki pojawia się menu rozwijalne i jest AC3 i stereo.

Komentarz

@MrZet, próbowałeś przywracać ustawienia fabryczne w tym dekoderze? Jeżeli nie to proszę wykonaj tę czynność i daj znać czy pojawiła się możliwość wyboru.

Komentarz

napisał(a) Monika_nc+ Zobacz post
                    @MrZet, próbowałeś przywracać ustawienia fabryczne w tym dekoderze? Jeżeli nie to proszę wykonaj tę czynność i daj znać czy pojawiła się możliwość wyboru.
                    Tak próbowałem. Zrobiłem to teraz jeszcze raz, po przywróceniu ustawień pojawia okno konfiguracyjne, pyta czy telewizor jest HD, tak zaznaczam, poniżej jest wybór rozdzielczości i też jest 576p i nie ma możliwości rozwinąć :/
                    Chyba spróbuję podłączyć do czyjegoś telewizora, zobaczę czy może z moim telewizorem się nie dogaduje. Choć kiedyś podłączałem odtwarzacz blueray i wszystko było w full hd.

Ok. udało mi się z tym poradzić. Wymiana kabla nie pomogła, ale pomogła zamiana portu HDMI. Na porcie HDMI1 dekoder wykrywa tylko 576p, ale już na HDMI2 są dostępne trzy rozdzielczości. Co dziwne komputer podłączony do portu HDMI1 działa w FullHD.
                    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
                    Ostatni raz edytowany przez MrZet; 2015-09-29, 11:43.

Komentarz

@MrZet,
                      dziękuję za informację. Cieszę się, że udało się znaleźć rozwiązanie problemu

Komentarz

DSi83 porty HDMI?

napisał(a) MrZet Zobacz post
                        Tak próbowałem. Zrobiłem to teraz jeszcze raz, po przywróceniu ustawień pojawia okno konfiguracyjne, pyta czy telewizor jest HD, tak zaznaczam, poniżej jest wybór rozdzielczości i też jest 576p i nie ma możliwości rozwinąć :/
                        Chyba spróbuję podłączyć do czyjegoś telewizora, zobaczę czy może z moim telewizorem się nie dogaduje. Choć kiedyś podłączałem odtwarzacz blueray i wszystko było w full hd.

Ok. udało mi się z tym poradzić. Wymiana kabla nie pomogła, ale pomogła zamiana portu HDMI. Na porcie HDMI1 dekoder wykrywa tylko 576p, ale już na HDMI2 są dostępne trzy rozdzielczości. Co dziwne komputer podłączony do portu HDMI1 działa w FullHD.
                        Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
                        Mam SAGEMCOM DSi83 i jest w nim tylko jeden port HDMI. Jak to możliwe?

Komentarz

napisał(a) Paweł_nc+ Zobacz post
                          @MrZet,
                          dziękuję za informację. Cieszę się, że udało się znaleźć rozwiązanie problemu
                          Mam SAGEMCOM DSi83 - działa mi dobrze z TV CRT na wyjściu SCART.

Ale chcę go podłączyć do monitora - mam dwa różne - jeden LCD który normalnie pracuje z moim PC a drugi to duża plazma z wejsciem VGA. Kupiłem konwerter sygnału HDMI do VGA . Oba monitory pracują dobrze z PC tem a z Sagemcomem po konwersji zero - nie włączają się . Z pewnością konwerter wykorzystuje napięcie +5V jakie powinno być w wyjściu HDMI ale może SAGEMCOM nie ma tych 5Volt? Byłbym wdzięczny za info i ewentualną wskazówkę. Jestem tez w kontakcie z sprzedawcą konwetera - czekam na jego opinię. W menu ustawień telewizora mam HDMIodłączone. Czy może tu jest jakiś zonk?
                          Pozdr.

Komentarz

napisał(a) Useri83 Zobacz post
                            Mam SAGEMCOM DSi83 - działa mi dobrze z TV CRT na wyjściu SCART.

Ale chcę go podłączyć do monitora - mam dwa różne - jeden LCD który normalnie pracuje z moim PC a drugi to duża plazma z wejsciem VGA. Kupiłem konwerter sygnału HDMI do VGA . Oba monitory pracują dobrze z PC tem a z Sagemcomem po konwersji zero - nie włączają się . Z pewnością konwerter wykorzystuje napięcie +5V jakie powinno być w wyjściu HDMI ale może SAGEMCOM nie ma tych 5Volt? Byłbym wdzięczny za info i ewentualną wskazówkę. Jestem tez w kontakcie z sprzedawcą konwetera - czekam na jego opinię. W menu ustawień telewizora mam HDMIodłączone. Czy może tu jest jakiś zonk?
                            Pozdr.
                            No i okazuje się że ten Konwerter z HDMI na monitor VGA działa OK gdy podłączę do niego notebook z HDMI "out". A nie działa gdy podłącze do niego Sagemcom DSi83 ani też posiadanej DVD z nagrywaniem które też ma HDMI "out". Nie mogę ustawić ręcznie aktywnego HDMI. Ale gdy połączę do DSi83 np monitor z HDMI "in" to wtedy automatycznie HDMI w DSi83 przechodzi na "aktywny" Przez złączkę tego nie robi i jest "HDMIodłączony" Producent konwertera pisał że to będzie wszystko działało też z HDCP ale teraz proponuje zwrot kasy. Być może gdyby zmniejszyć rozdzielczość HDMI do np 1080 w DSi83 to by pomogło ale nie mam w ogóle tej opcji przy konwerterze aktywnej.

Komentarz

napisał(a) Useri83 Zobacz post
                              Mam SAGEMCOM DSi83 i jest w nim tylko jeden port HDMI. Jak to możliwe?
                              Chodziło mi o porty HDMI telewizora.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+