Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dekoderem po zmianie telewizora

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z dekoderem po zmianie telewizora

Witam wszystkich, jestem tu nowy i nie ukrywam, że zarejestrowałem się specjalnie po to, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Mam tego nieszczęsnego Sagemcom'a, który lubi się tak sam z siebie zwiesić czy zrestartować, ale nie to jest problemem. Zostałem zmuszony do wymiany telewizora. Do tej pory dekoder współpracował z telewizorem LG Full HD 43" po kablu HDMI i wszystki było OK. Teraz postawiłem nówkę sztukę Samsunga 43" Smart TV 4K i po podłączeniu HDMI doznałem szoku - telewizor wyświetla menu dekodera jednakże dekoder wywala komunikat "BRAK SYGNAŁU". Po wejściu w MENU i sprawdzeniu poziomu sygnału z satelity okazuje się, że jest pusto - tak jakby rzeczywiście nie było sygnału z satelity. Inne urządzenia podłączone do TV (BD, Chomecast) działają prawidłowo. Już myślałem, że albo zbieg okoliczności i szlag mi trafił instalację antenową albo dekoder wyzionął ducha, ale po podłączeniu z powrotem poprzedniego telewizora LG nagle wszystko wraca do normy ! I zgłupiałem...
    Znalazłem tutaj na forum podobny wątek:
    https://forum.ncplus.pl/forum/forum/...niu-przez-hdmi
    Idąc radą z powyższego próbowałem użyć innych kabli HDMI, jakie tylko miałem w domu i niestety - efekt ten sam. Niestety nie mam pojęcia jakiej klasy są to kable, ale do tej pory działały bezproblemowo. Poza tym, czy rzeczywiście kabel HDMI może mieć wpływ na to, że dekoder "nie łapie" sygnału z satelity ?
    Jeśli ktoś się spotkał już z takim problemem lub wie, co ewentualnie zrobić, to byłbym wdzięczny za wszelkie info, bo nie wiem, czy lecieć do sklepu i kupować jakieś specjalne kable HDMI, czy reklamować dekoder, czy może to kwestia jakichś ustawień telewizora lub dekodera ? POMOCY !

Sprawa rozwiązana. Okazało się, że problemem był jednak kabel antenowy. Jedna z żył (ekranująca) miała przerwę. Nie mam pojęcia jakim cudem działało to na poprzednim telewizorze, ale po wymianie kabla, dekoder zaczął poprawnie współpracować z Samsungiem

Komentarz

Pracuję...
    X
    nc+