Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SAGEMCOM DSI83 Wiesza się kilka razy dziennie

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Pierwsze co zauważylem to reczna konfiguracja sieci jak nie dzialala poprawnie tak nie dziala dalej . Dlatego dalej beda wystepowac problemy z poprawna konfiguracja multiroom poprzez nano adaptery TP LINK . Jedyne wyjscie to przydzielanie im na sztywno adresow poprzez serwer DHCP w routerach . Jesli chodzi o stabilnosc to narazie nic nie moge powiedziec poniewaz osobiscie czesciej korzystam z turboboxa .
    Extra 8XC+

Komentarz

Zaryzykowałem z tym nowym softem i powiem tak: nie widzę żadnej poprawy. Aktualizacja wczoraj po południu - dzisiaj po 9.00 rano pierwszy zwis dekodera. Poza tym odniosłem wrażenie, że kanały przełączają się jeszcze odrobinę wolniej niż dotychczas. Zatem NC chyba jednak nadal nie zależy na posiadaczach Sagemcomów. Zatem jeszcze 3 miesiące i do widzenia...

Komentarz

ah!! naiwny jestem jednak! po 2 dniach poprawnego funkcjonowania dzis znowu sie zawiesza.... co to za domorosli programisci? wstyd wstyd i hanba za klienta mamone!

Komentarz

Ja jestem od miesiąca użytkownikiem nieszczęsnego sagemcom dsi83 ponieważ zadzwonił do mnie miły pan z nc+ i poinformował mnie ze moj dekoder iti 2849 będzie wycofywany i moge wymienicgo na dekoder nowszej generacji i tu niespodzianka owy dekoder nowszej generacji zawiesił sie już po godzinie użytkowania i teraz dzieje się to dość regularnie co dwie nieraz trzy godziny pochodzi a nieraz się sam resetuje i nie ma dnia żeby się nie zawiesił. Wymiana nie wchodzi w grę bo po 15-to minutowej diagnostyki w salonie twierdzą ze jest wszystko ok
          Pozdrawiam

Komentarz

A propos wymiany dekodera - wydzwaniali do mnie od kilku tygodni w celu przedłużenia umowy. Dzisiaj postanowiłem odebrać i chwilę pogadać z konsultantem na temat naszych Sagemcomów. Pan coś tam poszukał w systemie i zaproponował mi wymianę na Turboboxa (dzierżawa 5 złotych/m-c). W sumie płaciłbym raptem 3 złote więcej niż teraz. Jednak umowa na 24 m-ce i wymiana karty Cameleon na nowszą, parowaną z dekoderem.

I teraz pytanie do wszystkich - czy warto się pakować w Turboboxa? Ponoć od maja mają być jakieś wymiany właśnie tych dekoderów - i czy przypadkiem nie wypychają ich na siłę ? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i opnie, bo nie chciałbym "dać ciała" na najbliższe 2 lata.

Komentarz

Powtórzę się bo chyba już gdzieś o to pytałem. Czy nc+ może wydać jakieś oświadczenie ws. przyszłości kart Cameleon? To tylko wyjdzie platformie na dobre. Mam Multiroom z dwoma dekoderami DSI83 i kartami Cameleon. Używanie tych dekoderów mocno podnosi ciśnienie. Jeden z nich zastąpiłem własnym dekoderem już dawno. Teraz chciałbym zastąpić i drugi jakimś lepszym niezależnym tunerem. To koszt kilkuset złotych. Wystarczy wejść na Allegro i dekodery pod nc+ cały czas się sprzedają. Jeśli nastąpi wymiana kart, a co chwilę czytam o tym w necie, to wszyscy ci ludzie się wkurzą bo wyrzucili kilkaset złoty w błoto. Czy nc+ nie może napisać:
              - Nie nie planujemy wymiany kart Cameleon ani blokowania ich działania na dekoderach niezależnych,
              - Tak będziemy wymieniać/blokować karty Cameleon. Akcja wymiany/blokowania zakończy się tego i tego dnia.
              I sytuacja byłaby jasna i klarowna. Kilka tysięcy mniej wkurzonych abonentów którzy właśnie kupili jakiś dekoder by oglądać na nim nc+. Chyba lepiej uprzedzić o fakcie niż później gasić pożary i falę narzekań w necie. Wymiana czy blokowanie kart Cameleon to chyba nie jakaś tajna akcja że nie można o niej informować?

Komentarz

Greg08,
                obecnie prowadzona jest jedynie wymiana dekoderów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz pod adresem: http://ncplus.pl/wymiana-dekodera O wszystkich prowadzonych działaniach będziemy informawać na bieżąco.
                Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
                Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Pytałem o wymianę kart czy zmianę ich działania. Czy w najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach karty Cameleon zostaną wymienione albo przestaną działać w dekoderach uniwersalnych, spoza oferty nc+? Jeśli kupię taki dekoder za kilkaset złotych, bo można na nim ułożyć listę kanałów, działa szybciej niż dekodery dedykowane, ma ładniejszą grafikę, to jak długo będzie działała z nim karta nc+ - dni, tygodnie, miesiące? N forach poszła fama że jeśli się odda dekoder Sagem, które nc+ za darmo udostępniała swoim abonentom, to wtedy karta Cameleon nie zostanie wymienia na inną. I ludzie łażą po salonach i przedstawicielach nc+ i próbują oddawać te dekodery. A wystarczyłby prosty komunikat który napisałem w poprzednim poście.

Komentarz

@Greg08,

obecnie nie ma informacji na ten temat. Tak jak napisaliśmy w poście wyżej, obecnie prowadzimy jedynie wymianę sprzętu.

napisał(a) Greg08 Zobacz post
                    Pytałem o wymianę kart czy zmianę ich działania. Czy w najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach karty Cameleon zostaną wymienione albo przestaną działać w dekoderach uniwersalnych, spoza oferty nc+? Jeśli kupię taki dekoder za kilkaset złotych, bo można na nim ułożyć listę kanałów, działa szybciej niż dekodery dedykowane, ma ładniejszą grafikę, to jak długo będzie działała z nim karta nc+ - dni, tygodnie, miesiące? N forach poszła fama że jeśli się odda dekoder Sagem, które nc+ za darmo udostępniała swoim abonentom, to wtedy karta Cameleon nie zostanie wymienia na inną. I ludzie łażą po salonach i przedstawicielach nc+ i próbują oddawać te dekodery. A wystarczyłby prosty komunikat który napisałem w poprzednim poście.

Komentarz

U mnie wszystko działa bez problemu - nie miałam ani jednej zawieszki.

Komentarz

No to jeśli nie będzie wymiany Cameleonów to kupuję tuner. Ale jeśli za dwa, trzy miesiące, pół roku będę musiał wymienić kartę albo ta przestanie działać z nowo zakupionym tunerem to będę wszystkich zniechęcał do nc+. I pewnie nie tylko ja ale i masa innych abonentów którzy postąpią, postąpili tak jak ja.

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+