Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dekoderem.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z dekoderem.

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z dekoderem multiroom. Tak jak na załączonym obrazku od czasu do czasu pojawia się niebieski ekran po kilku godzinach działania. Kabel HDMI sprawdzony, połączenie sieciowe jest ok, sygnał i jakość na poziomie 90%. Parę razy zrestartowany i nic. Dekoder blisko 8 letni. Co może być przyczyną?
    Ostatni raz edytowany przez Slawucha2005; 2018-06-23, 18:11.

Slawucha2005,
    jakie masz dekodery? Jak są połączone swich/router/kabel? Na którym telewizorze pojawia się ten ekran głównym czy dodatkowym?
    Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
    Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Komentarz

Dekodery połączone przez router. Ten ekran pojawia się na dekoderze dodatkowym (multiroom). Próbowałem bezpośrednio kablem z dekodera głównego z pominięciem routera. Ten sam efekt. Przez kilka lat działało wszystko bez problemów. Pochodzi kilka godzin, lub nie, i dekoder trzeba zrestartować. Sprawdziłem i wymieniłem kabel HDMI, bo potrafił także sam z siebie zmienić rozdzielczość, ale niestety problem pozostał.

Komentarz

Slawucha2005, jakie masz dekodery? Oraz czy w dekoderze dodatkowym masz ustawione "wyłączenie dekodera" i przejście w stan czuwania np. po 4 godzinach bezczynności?
        Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
        Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Komentarz

PVR ADB 5720 SX oraz BOX/HD ADB 5800 S. A czy na tym białym dekoderze jest taka opcja? Nie widzę jej w ustawieniach.
          Ostatni raz edytowany przez Slawucha2005; 2018-06-30, 22:33.

Komentarz

To co widać na zdjęciu ekranu telewizora, to wyświetlany bez deszyfracji obraz zaszyfrowany przez HDCP.
            USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Czy możesz przełożyć to na język ludzki? Czy to wina dekodera? Dotąd nic nie działo się z tym ustrojstwem, a teraz kilka razy dziennie sam restartuje. Po niebieskim pojawia się czarny obraz, anteny i hajda od nowa. Czy prosić o wymianę dekodera? Szlag mnie już trafia na to ustrojstwo.

Komentarz

napisał(a) Slawucha2005 Zobacz post
                Czy możesz przełożyć to na język ludzki? Czy to wina dekodera? Dotąd nic nie działo się z tym ustrojstwem, a teraz kilka razy dziennie sam restartuje.
                Skoro kilka razy dziennie restartuje nie ma na co czekać. Trzeba wymieniać. Oczywiście problemem może wynikać z uszkodzenia jego zasilacza, ale samych zasilaczy nc+ chyba i tak nie wymienia.

USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Dziękuję serdecznie, wreszcie wiem na czym stoję.

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+