Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ci+ brzydki obraz

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ci+ brzydki obraz

Witam , mam pytanie na moim module ci+ obraz w HD jest brzydki i nieładny , dzwoniłem na infolinię i pani powiedziała że to od ustawionej słabej jakości która ma 46 % według mnie słabe rozwiązanie bo na kanałach z rozdzielczością 4k obraz jest ładny . Czy to może mieć związek z tym że programy HD w nc+ są nadawane w 1080i a nie w 1080p ? Na programach 4k obraz jest we większej rozdzielczości i jest p nie i .

Oj slbe coś to forum nikt nie zna odpowiedzi ?

Komentarz

Co to znaczy, że obraz jest brzydki i nieładny ?Wszystkie kanały HD są nieładne ?Filmy HD np. z youtuba tez są nieładne ?

Komentarz

O witam kolegę i odrazu dziękuję za zainteresowanie .
        Chodzi o to że obraz jest jakby za mgła i nie jest wyraźny jak obraz HD , mam porównanie z dekodera tam obraz był jak żyleta a tu żylety niema , filmy z YouTube są ładne więc to nie wina telewizora , programy takie jak np. TVN HD,TVP1 hd i TVP2hd , Polsat HD itp. są właśnie jakby zamglone , natomiast kanał taki jak NASA uhd o rozdzielczości 2160p i tam obraz jest jak żyleta , jakość sygnału mam 40-45 % i pani z infolinii mówi że to wina tego ale jak mówię że programy takie jak NASA uhd odbiera dobrze to pani nic mi nie potrafi odpowiedzieć tylko cały czas mówi o większej jakości tak 60% .

Komentarz

Jakość sygnału nie ma wpływu na jakość techniczną obrazu w sensie zamglenia itd.Gdyby jakość sygnału była zbyt niska pojawiałyby się zakłócenia w obrazie typu szatkowanie,rozsypywanie obrazu itp.
          Jeśli z zewnętrznego dekodera obraz był dobry to wygląda, że jest to kwestia ustawienia obrazu.A porównywałeś np. kanały TVP z anteny naziemnej ? Jedynka,dwójka czy Info są nadawane w HD.Porównaj np. TVP1 HD z anteny naziemnej z TVP1 HD z satelity.

Komentarz

No na antenie do tv naziemnej obraz w tych kanałach też nie robił szału może nawet coś podobnego było do tego co mam teraz , ale co to może oznaczać ? Ustawienia w tv ? Tylko dlaczego kanały 4k są ładne ?

Komentarz

Dlatego, że kanały 4K nadawane są w natywnej rozdzielczości matrycy a kanały HD czy SD są upscalowane do rozdzielczości 4K.Skoro na zewnętrznym dekoderze obraz był lepszy oznacza to tylko tyle, że telewizor ma kiepski skaler obrazu.

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+