Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Remedium na brak dźwięku przez złącze HDMI w nowych telewizorach

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Remedium na brak dźwięku przez złącze HDMI w nowych telewizorach

Jestem świeżo po wymianie dekodera na mediabox+ i borykałem się ostatnio z tym samym problemem co niektórzy użytkownicy.
    Podłączenie: dekoder nc+ po hdmi do TV; TV po optyku do soundbara.
    Na starym dekoderze wszystko działało jak należy, po wymianie na mediabox+ i takim samym podłączeniu obraz jest, dźwięku brak!
    Po szukaniu i testowaniu różnych wariantów połączeń, wymiany przewodów i konfiguracji ustawień sprzętu w zakresie dźwięku - brak pożądanego efektu.
    Informuję, że żaden ze sprzętów nie jest uszkodzony (no chyba, że sam nowy dekoder, który otrzymaliśmy po wymianie - może się zdarzyć)!
    Nikt zarówno ze wsparcia technicznego nc+ jak i producentów telewizorów nie mówi o tym co trzeba zrobić/sprawdzić po podłączeniu nowego dekodera, a użytkownicy szukając po ustawieniach dźwięku (no bo problem dotyczy przecież dźwięku) nie zaglądają w konfigurację OBRAZU na TV ;)

Właśnie w ustawieniach obrazu (lub ogólnych jak to w moim przypadku było - TV LG) jest tajemnicza opcja pn. HDMI ULTRA HD Deep Colour, która jest odpowiedzialna za wynikłe problemy z brakiem dźwięku.

Każdy port HDMI ma domyślnie włączoną tą funkcję ale informuje również cyt. "Jeżeli jednak urządzenie podłączane nie obsługuje tej funkcji, może nie działać prawidłowo. W takim przypadku podłącz urządzenie do innego portu HDMI lub wyłącz funkcję ULTRA HD Deep Colour portu HDMI, do którego urządzenie jest wpięte".
    mediabox+ HD recorder

Opcja ULTRA HD Deep Color jest obsługiwana przy urządzeniach 4K. Dekoder mediabox+ jest dekoderem HD. Dlatego opcja powinna być wyłączona. W przypadku braku dźwięku w mediabox+ na złączu SPDiF najprawdopodobniej wystarczy że włączysz opcje DOLBY DIGITAL w menu dekodera i uruchomisz go ponownie. Domyślnie wyjście dźwięku przez złącze SPDiF jest wyłączone w momencie gdy jest przekazywany dzwięk stereo przez złącze HDMI.
    Ostatni raz edytowany przez lpotaczek; 2018-09-13, 14:58.

Komentarz

napisał(a) lpotaczek Zobacz post
      Opcja ULTRA HD Deep Color jest obsługiwana przy urządzeniach 4K. Dekoder mediabox+ jest dekoderem HD. Dlatego opcja powinna być wyłączona. W przypadku braku dźwięku w mediabox+ na złączu SPDiF najprawdopodobniej wystarczy że włączysz opcje DOLBY DIGITAL w menu dekodera i uruchomisz go ponownie. Domyślnie wyjście dźwięku przez złącze SPDiF jest wyłączone w momencie gdy jest przekazywany dzwięk stereo przez złącze HDMI.
      Opcja zmiany "DD na Nie" w dekoderze szła na pierwszy strzał - nawet fabryczne ustawienia (nie jestem początkujący w tych sprawach)
      Po HDMI idzie zarówno obraz jak i dźwięk - tak miałem i w starym recorderze, który działał bez większych komplikacji i specjalnych ustawień, a też nie był dekoderem 4k tylko zwykłym HD jak piszesz ;)
      Optyka mam tylko z TV do soundbara wpięty, więc dźwięk z dekodera do TV dochodzi po HDMI.
      Wyłączyłem powyżej opisaną opcję na porcie HDMI w TV, do którego jest wpięty dekoder mediabox+ i problem braku dźwięku ustąpił.
      mediabox+ HD recorder

Komentarz

Generalnie opcja DD powinna być na TAK. Bo innaczej nie wychodzi dzwiek po SPDiF. Masz w TV bo podlaczony jest przez HDMI na ktorym jest dzwiek. W soundabrze nie bylo bo wyjscie bylo zablokowane.

Jak problem ustapil to dobrze.

Komentarz

Pracuję...
        X
        nc+